ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27.11.2023Справа № 910/10127/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши матеріали заяви Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про виправлення описки у господарській справі
За позовом Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1
до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Релігійна організація "Релігійна громада парафія Святителя Миколая Київської єпархії Української православної церкви (Православна церква України) с. Лука Бучанського району Київської області"
про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним статуту у новій редакції
Представники: без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Настоятель (Керівник) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрей ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) (далі-відповідач), в якому просить:
- визнати незаконним та скасувати розпорядження начальника Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) № 462 від 05.08.2022 "Про реєстрацію статутів релігійних організацій";
- визнати недійсним статут Релігійної громади Української православної церкви Св. Миколая у новій редакції, який має нову назву - "Релігійна організація "Релігійна громада парафія Святителя Миколая київської єпархії Української православної церкви (Православна церква України) с. Лука Бучанського району Київської області" (нова редакція), ухвалений розпорядженням начальника Київської обласної військової адміністрації Олексієм Кулеба № 462 від 05.08.2022 "Про реєстрацію статутів релігійних організацій".
Рішенням Господарського суду міста Києва від 17.08.2023 у задоволенні позову відмовлено.
26.09.2023 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про повернення судового збору.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.10.2023 (суддя Приходько І.В.) заяву Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про повернення судового збору - задоволено. Повернуто Настоятелю (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп., сплачений згідно з квитанцією № 32528798800007042678 від 06.06.2023. Оригінал квитанції № 32528798800007042678 від 06.06.2023.на суму 2 684,00 грн. повернуто на адресу позивача.
20.11.2023 до суду надійшла заява Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про виправлення описки, в якій він просить суд виправити описку, допущену в ухвалі Господарського суду міста Києва від 06.10.2023 у даній справі в частині повернення судового збору.
Дослідивши заяву Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про виправлення описки та додані до неї документи, суд відзначає наступне.
Відповідно до ст. 243 Господарського процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Разом з тим, 18.10.2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 року №3200-ІХ на підставі якого внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з ч.1 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Проте, заява Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у представника позивача - адвоката Коновала О.Ю.
Згідно ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Проте, суд звертає увагу позивача на те, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Враховуючи викладене, заява Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про виправлення описки підлягає поверненню без розгляду на підставі ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 6, 170, 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Заявау Настоятеля (Керівника) Релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви Святителя Миколая" протоієрея ОСОБА_1 про виправлення описки у справі № 910/10127/22 - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 27.11.2023.
Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Щербаков С.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115297377 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні