ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18 жовтня 2023 рокуСправа № 921/787/19УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровця Я.Я.
за участю секретаря судового засідання Сиротюк К.В.
розглянув заяву кредитора КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023)
у справі №921/787/19
за заявою боржника ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1
про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства
Кредитор: Кредитна спілка "Самопоміч", вул. Медова, 20/22 , м. Тернопіль.
Кредитор: Кредитна спілка "Калина", вул. Руська, 8/4, м. Тернопіль.
Кредитор:Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр Кредит Фінанс", бул. Лесі Українки, 26/407, м. Київ.
Кредитор: Акціонерне товариство "Банк Форвард", вул. Саксаганського, 105, м.Київ.
Кредитор: Акціонерне товариство "Альфа Банк", вул. В.Васильківська, 100, м. Київ.
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Манівео швидка фінансова допомога", вул. Лейпцизька, 15Б/1, м.Київ.
за участю учасників судового процесу:
від банкрута: Півторак В.М.- адвокат
керуючий реалізацією Шимечко А.Я.
від кредитора КС "Самопоміч": Бойчук В.І. адвокат
від кредитора АТ "Банк Форвард": Галдецький Я.А. адвокат (участь в режимі відеоконференції)
Учасникам судового процесу оголошено склад суду.
Відповідно до ст. ст. 8, 222 Господарського процесуального кодексу України здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: програмного забезпечення "EasyCon".
Заяв про відвід (самовідвід) судді та секретаря судового засідання з підстав, визначених ст. ст. 35-37 ГПК України не надходило.
В судовому засіданні 18.10. 2023 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Встановив:
Постановою Господарського суду Тернопільської області від 13.01.2021 у справі №921/787/19 припинено процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Визнано банкрутом фізичну особу - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Введено процедуру погашення боргів боржника ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Призначено керуючим реалізацією майна банкрута фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шимечка Андрія Ярославовича ( свідоцтво арбітражного керуючого №738 від 08.04.2013).
15.08.2023 кредитор Кредитна спілка "Калина" звернувся до Господарського суду Тернопільської області з заявою (вх. №6662) про заміну кредитора у справі №921/787/19, в якій просить суд замінити кредитора КС "Калина" на його правонаступника ОСОБА_2 з підстав, викладених в ній.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 15.08.2023, для розгляду заяви у справі №921/787/19 визначено суддю Боровця Я.Я.
Ухвалою суду від 18.08.2023 заяву кредитора КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023) - залишено без руху, для усунення недоліків.
05.09.2023 на адресу Господарського суду Тернопільської області надійшла заява кредитора КС "Калина" (вх.№7183), зі змісту якої вбачається, що заявником усунуто недоліки заяви, які визначено в ухвалі про залишення заяви без руху від 18.08.2023.
Ухвалою суду від 07.09.2023 прийнято заяву КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023) до розгляду та призначено судове засідання на 18.09.2023.
Протокольними ухвалами суду від 18.09.2023 та від 05.10.2023 судові засідання відкладались відповідно на 05.10.2023 та на 18.10.2023 з підстав, викладених в них.
Представник заявника/кредитора КС "Калина" в судове засідання не з"явився.
Представник банкрута в судове засідання з"явився.
Керуючий реалізацією Шимечко А.Я. в судове засідання з"явився.
Представники кредиторів КС "Самопоміч " та АТ "Банк Форвард" в судове засідання з"явилися.
ОСОБА_2 в судове засідання не з"явилася, письмових пояснень по суті заяви, зокрема згоду на правонаступництво суду не надано.
Розглянувши заяву заявника, суд встановив таке.
Згідно статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 4 Господарського процесуального кодексу України гарантовано право кожного на звернення до суду. Звернення до суду здійснюється шляхом подання до суду, зокрема, заяв.
Як визначено статтею 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
В обґрунтування заяви заявник посилається на рішення Лановецького районного суду Тернопільської області від 30.11.2020 у справі №602/222/20, яким позов Кредитної спілки "Калина" до відповідача ОСОБА_2 , за участю третьої особи - ОСОБА_1 про стягнення боргу , задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 як солідарного боржника ОСОБА_1 згідно договору поруки на користь Кредитної спіли "Калина" борг за кредитним договором в сумі 28 152,00 грн.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність (стаття 2 ГПК України).
Згідно статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.
Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 Господарського процесуального кодексу України, це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 10.08.2020 у справі № 917/1339/16.
Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). У зв`язку з цим для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи - правонаступника.
Процесуальне правонаступництво це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане із переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника.
Для настання процесуального правонаступництва необхідно встановити факт переходу до особи матеріальних прав попередника. У кожному конкретному випадку для вирішення питання про можливість правонаступництва господарському суду необхідно досліджувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
Підставою для процесуального правонаступництва є правонаступництво у матеріальному правовідношенні, яке настало після відкриття провадження у справі. Відтак особливості здійснення процесуального правонаступництва визначаються особливостями норм матеріального права, що регулюють перехід прав й обов`язків у матеріальних правовідносинах від особи до її правонаступника, або в інших випадках зміни сторони у правовідносинах, з яких виник спір.
Правова позиція Верховного Суду у постанові від 22.02.2023 у справі №910/3724/20.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Беручи до уваги, відсутність в матеріалах справи будь-яких пояснень з приводу заперечення чи надання згоди від ОСОБА_2 про заміну кредитора, суд приходить до висновку про залишення такої заяви без розгляду.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, статтями 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023), залишити без розгляду.
2. Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
Кредитору: КС "Калина", вул. Руська, 8/4, м. Тернопіль.
ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 .
Представнику банкрута ОСОБА_1 - адвокату Півтораку Володимиру Михайловичу , вул. Пирогова, 2А, м.Тернопіль.
Керуючому реалізацією: Шимечку Андрію Ярославовичу, вул.Копичинецька 124 Є, м.Чортків, Тернопільської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано "30" листопада 2023 року.
СуддяЯ.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115297850 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні