Ухвала
від 18.10.2023 по справі 921/787/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18 жовтня 2023 рокуСправа № 921/787/19УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Боровця Я.Я.

за участю секретаря судового засідання Сиротюк К.В.

розглянув заяву кредитора КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023)

у справі №921/787/19

за заявою боржника ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1

про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства

Кредитор: Кредитна спілка "Самопоміч", вул. Медова, 20/22 , м. Тернопіль.

Кредитор: Кредитна спілка "Калина", вул. Руська, 8/4, м. Тернопіль.

Кредитор:Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр Кредит Фінанс", бул. Лесі Українки, 26/407, м. Київ.

Кредитор: Акціонерне товариство "Банк Форвард", вул. Саксаганського, 105, м.Київ.

Кредитор: Акціонерне товариство "Альфа Банк", вул. В.Васильківська, 100, м. Київ.

Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Манівео швидка фінансова допомога", вул. Лейпцизька, 15Б/1, м.Київ.

за участю учасників судового процесу:

від банкрута: Півторак В.М.- адвокат

керуючий реалізацією Шимечко А.Я.

від кредитора КС "Самопоміч": Бойчук В.І. адвокат

від кредитора АТ "Банк Форвард": Галдецький Я.А. адвокат (участь в режимі відеоконференції)

Учасникам судового процесу оголошено склад суду.

Відповідно до ст. ст. 8, 222 Господарського процесуального кодексу України здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: програмного забезпечення "EasyCon".

Заяв про відвід (самовідвід) судді та секретаря судового засідання з підстав, визначених ст. ст. 35-37 ГПК України не надходило.

В судовому засіданні 18.10. 2023 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Встановив:

Постановою Господарського суду Тернопільської області від 13.01.2021 у справі №921/787/19 припинено процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Визнано банкрутом фізичну особу - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Введено процедуру погашення боргів боржника ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Призначено керуючим реалізацією майна банкрута фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шимечка Андрія Ярославовича ( свідоцтво арбітражного керуючого №738 від 08.04.2013).

15.08.2023 кредитор Кредитна спілка "Калина" звернувся до Господарського суду Тернопільської області з заявою (вх. №6662) про заміну кредитора у справі №921/787/19, в якій просить суд замінити кредитора КС "Калина" на його правонаступника ОСОБА_2 з підстав, викладених в ній.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 15.08.2023, для розгляду заяви у справі №921/787/19 визначено суддю Боровця Я.Я.

Ухвалою суду від 18.08.2023 заяву кредитора КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023) - залишено без руху, для усунення недоліків.

05.09.2023 на адресу Господарського суду Тернопільської області надійшла заява кредитора КС "Калина" (вх.№7183), зі змісту якої вбачається, що заявником усунуто недоліки заяви, які визначено в ухвалі про залишення заяви без руху від 18.08.2023.

Ухвалою суду від 07.09.2023 прийнято заяву КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023) до розгляду та призначено судове засідання на 18.09.2023.

Протокольними ухвалами суду від 18.09.2023 та від 05.10.2023 судові засідання відкладались відповідно на 05.10.2023 та на 18.10.2023 з підстав, викладених в них.

Представник заявника/кредитора КС "Калина" в судове засідання не з"явився.

Представник банкрута в судове засідання з"явився.

Керуючий реалізацією Шимечко А.Я. в судове засідання з"явився.

Представники кредиторів КС "Самопоміч " та АТ "Банк Форвард" в судове засідання з"явилися.

ОСОБА_2 в судове засідання не з"явилася, письмових пояснень по суті заяви, зокрема згоду на правонаступництво суду не надано.

Розглянувши заяву заявника, суд встановив таке.

Згідно статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 4 Господарського процесуального кодексу України гарантовано право кожного на звернення до суду. Звернення до суду здійснюється шляхом подання до суду, зокрема, заяв.

Як визначено статтею 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

В обґрунтування заяви заявник посилається на рішення Лановецького районного суду Тернопільської області від 30.11.2020 у справі №602/222/20, яким позов Кредитної спілки "Калина" до відповідача ОСОБА_2 , за участю третьої особи - ОСОБА_1 про стягнення боргу , задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 як солідарного боржника ОСОБА_1 згідно договору поруки на користь Кредитної спіли "Калина" борг за кредитним договором в сумі 28 152,00 грн.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність (стаття 2 ГПК України).

Згідно статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.

Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 Господарського процесуального кодексу України, це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 10.08.2020 у справі № 917/1339/16.

Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). У зв`язку з цим для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи - правонаступника.

Процесуальне правонаступництво це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане із переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника.

Для настання процесуального правонаступництва необхідно встановити факт переходу до особи матеріальних прав попередника. У кожному конкретному випадку для вирішення питання про можливість правонаступництва господарському суду необхідно досліджувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

Підставою для процесуального правонаступництва є правонаступництво у матеріальному правовідношенні, яке настало після відкриття провадження у справі. Відтак особливості здійснення процесуального правонаступництва визначаються особливостями норм матеріального права, що регулюють перехід прав й обов`язків у матеріальних правовідносинах від особи до її правонаступника, або в інших випадках зміни сторони у правовідносинах, з яких виник спір.

Правова позиція Верховного Суду у постанові від 22.02.2023 у справі №910/3724/20.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.

Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.

Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Беручи до уваги, відсутність в матеріалах справи будь-яких пояснень з приводу заперечення чи надання згоди від ОСОБА_2 про заміну кредитора, суд приходить до висновку про залишення такої заяви без розгляду.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, статтями 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву КС "Калина" про заміну кредитора (вх. №6662 від 15.08.2023), залишити без розгляду.

2. Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Кредитору: КС "Калина", вул. Руська, 8/4, м. Тернопіль.

ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 .

Представнику банкрута ОСОБА_1 - адвокату Півтораку Володимиру Михайловичу , вул. Пирогова, 2А, м.Тернопіль.

Керуючому реалізацією: Шимечку Андрію Ярославовичу, вул.Копичинецька 124 Є, м.Чортків, Тернопільської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Ухвалу підписано "30" листопада 2023 року.

СуддяЯ.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення18.10.2023
Оприлюднено01.12.2023
Номер документу115297850
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —921/787/19

Судовий наказ від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Судовий наказ від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Судовий наказ від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Судовий наказ від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 13.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 22.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 22.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні