Справа № 308/19795/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2023 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бедьо В.І., ознайомившись з матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Бухтоярова Оксана Василівна до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні Ініціативи» про стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Бухтоярова Оксана Василівна звернулась до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні Ініціативи» про стягнення моральної шкоди.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що даний позов стосується заподіяної позивачці моральної шкоди, у зв`язку з накладенням арешту на майно у цивільній справі № 308/9226/19-ц за позовною заявою ТзОВ «Кредитні ініціативи» до ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором.
Дослідивши матеріали позову, що стосується підсудності справи, суд не погоджується з вказаними доводами позовної заяви та дійшов висновку, що дана справа не належить до підсудності Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з огляду на наступне.
Закон України «Про захист прав споживачів»регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що відносини, які склалися між позивачем та відповідачем не регулюютьсяЗаконом України «Про захист прав споживачів», посилання на вказаний Закон при визначенні підсудності позову є безпідставним.
Відповідно до ч. 2ст. 27 ЦПК Українипозови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно доводів позовної заяви місцезнаходженням відповідача у справі ТОВ «Кредитні Ініціативи» є м. Київ, вул. Вікентія Хвойки 21.
Обставин, з яких вбачалася б підсудність даного позову Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, судом не встановлено.
Враховуючи викладене приходжу до висновку про відсутність підстав вважати, що подана позовна заява підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.
Дотримання судами процесуальних норм інституту підсудності є вимогою статті шостої Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке гарантує, що кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків або при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Позивачу слід врахувати, що розгляд і вирішення справи неповноважним судом, зокрема внаслідок порушення правил визначення підвідомчості та підсудності, є підставою для скасування навіть правильного за суттю рішення суду.
Статтею 187 ЦПК Українивизначено, що якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, на підставі частини 9 цієї ж статті, суд надсилає справу за підсудністю в порядку встановленомустаттею 31 ЦПК України.
Згідно п.1 ч.1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що справу слід передати за підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва, тобто за місцем знаходження відповідача.
Згідно ч.ч. 1-2 ст.32ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст.31,ч. 9 ст. 187, 260, 353,354ЦПК України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Бухтоярова Оксана Василівна до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні Ініціативи» про стягнення моральної шкоди, передати за підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва ( вулиця МаршалаТимошенка,2Є,Київ,Київська обл,04212).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.І.Бедьо
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2023 |
Оприлюднено | 04.12.2023 |
Номер документу | 115301911 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні