Ухвала
від 30.11.2023 по справі 464/6536/22
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №464/6536/22

пр № 2/464/483/23

У Х В А Л А

27 листопада 2023 року м.Львів

Сихівський районний суд м.Львова

у складі судді Шашуріної Г.О.

секретаря судового засідання Гелеш Т.І.,

за участю:

прокурора Машталяра ЮА.,

представника позивача Львівської міської ради Качмара Ю.Ю.,

представника позивача Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади Жука Ю.Р.,

представника відповідача Галаня В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові, в порядку спрощеного позовногопровадження зповідомленням (викликом)сторін. цивільну справу № 464/6536/22 за позовом керівника Франківської окружної прокуратури міста Львова в інтересах держави в особі: Львівської міської ради та Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади до ОСОБА_1 провідшкодування шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією,

у с т а н о в и в:

Керівник Франківської окружної прокуратури міста Львова Янчишин С. в інтересах держави в особі: Львівської міської ради і Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади звернувся до Сихівського районного суду м.Львова із позовною заявою, якій просять стягнути з відповідачки на свою користь відшкодування збитків, завдані внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією у розмірі 87008,24 гривень.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано судді Шашуріній Г.О.

Ухвалою судді від 27 січня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

На адресу суду надійшла заява від першого заступника Франківської окружної прокуратури міста Львова Кушніра Н., в якій просить залишити без розгляду позовну заяву Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади до ОСОБА_1 провідшкодування шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією, на підставі п.2 ч.1 ст.257 ЦПК України, покликаючись, що відповідно до правового висновку, викладеного у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 21 червня 2023 року у справі № 905/1907/21 останній був позбавлений можливості звертатися до суду із вказаним позовом.

У судовому засіданні прокурор Машталяр Ю.А. вказану заяву підтримав, інші учасники справи щодо такої не заперечили.

Заслухавши учасників, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

За змістом принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого устатті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Пунктом 3 частини першоїстатті 131-1 Конституції Українипередбачено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Питання представництва інтересів держави прокурором у суді врегульовано устатті 23Закону України «Про прокуратуру». Частина перша цієї статті визначає, що представництво прокурором держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Згідно з абзацами першим та другим частини третьоїстатті 23 Закону прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, крім випадку, визначеного абзацом четвертим цієї частини.

Абзац третій частини третьої цієї статті передбачає заборону здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, а також у правовідносинах, пов`язаних із виборчим процесом, проведенням референдумів, діяльністю Верховної Ради України, Президента України, створенням та діяльністю засобів масової інформації, а також політичних партій, релігійних організацій, організацій, що здійснюють професійне самоврядування, та інших громадських об`єднань.

Велика Палата Верховного Суду у постановах від 06 липня 2021 року у справі № 911/2169/20; від 21 червня 2023 року у справі № 905/1907/21 зробила правовий висновок, що заборона на здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, передбачена абзацом третім частини третьоїстатті 23 Закону № 1697-VII, має застосовуватись з урахуванням положень абзацу першого частини третьої цієї статті, який передбачає, що суб`єкт, в особі якого прокурор може звертатись із позовом в інтересах держави, має бути суб`єктом владних повноважень незалежно від наявності статусу юридичної особи. Разом з цим слід враховувати, що у контексті засадничого положення частини другоїстатті 19 Конституції Українивідсутність уЗаконі №1697-VIIінших окремо визначених заборон на здійснення представництва прокурором, окрім спеціальної заборони на представництво державних компаній, не слід розуміти як таку, що розширює встановлені в абзаці першому частини третьоїстатті 23 Закону № 1697-VIIмежі для здійснення представництва прокурором законних інтересів держави.

Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (ст.4 КАС України).

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Установа дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади є комунальною організацією, а основним видом економічної діяльності є освіта у сфері спорту та відпочинку (код КВЕД 85.51) та освіта у сфері культури (код КВЕД 85.52).

Згідно з п.п.1.1. Статуту Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади, затвердженого наказом № 50р від 26.08.2022, остання є закладом позашкільної освіти, який здійснює навчання і виховання дітей та молоді.

Пунктом 2.1. Статуту передбачено, що УДЮМК є юридичною особою публічного права, має рахунки у банківських установах, печатку із зображенням Державного герба України та інші необхідні атрибути. УДЮМК проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно масову, навчально-тренувальну та спортивну роботу (п.2.4 Статуту).

Проаналізувавши основні завдання УДЮМК, визначені у пункті 2.7 Статуту, то такі є відмінними від завдань органу державної влади (управління) або місцевого самоврядування, а відтак не містять ознак завдань суб`єкта, наділеного владними повноваженнями.

Таким чином, у цій справі прокурор був позбавлений можливості звертатися до суду в інтересах держави в особі Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади із вказаним позовом.

За вимогами п.2 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позовну заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Ураховуючи наведене, позовну заяву слід залишити без розгляду.

Указане узгоджується із правовим висновком, викладеним у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 21 червня 2023 року у справі № 905/1907/21.

Керуючись ст.ст.13, 257-261, 268, 353 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Заяву першого заступника Франківської окружної прокуратури міста Львова задоволити.

Залишити без розгляду позовну заяву Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Сихівського району Львівської міської територіальної громади до ОСОБА_1 провідшкодування шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом 15 днів згідно з вимогами ст.ст.351-356 ЦПК України.

Повне судове рішення складено 30 листопада 2023 року.

Суддя Г.О.Шашуріна

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення30.11.2023
Оприлюднено04.12.2023
Номер документу115320050
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої державі внаслідок корупційного правопорушення

Судовий реєстр по справі —464/6536/22

Ухвала від 27.02.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Рішення від 09.02.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Рішення від 05.02.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Шашуріна Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні