Ухвала
від 28.11.2023 по справі 921/154/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору без руху

28 листопада 2023 року м. ТернопільСправа № 921/154/23 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гевка В.Л. розглянувши заяву Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест про вступ у справу в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору та позовну заяву

третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест, вул. Нова, буд. 49 а, с. Коцюбинці, Чортківський р-н., Тернопільська обл., 48271

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД, пров. Галицький, 3 м. Тернопіль, 46000 (адреса листування: м. Тернопіль, вул. Стадникової 2, оф. 72)

про визнання права власності на автомобіль

у справі № 921/154/23

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД, пров. Галицький, 3 м. Тернопіль, 46000 (адреса листування: м. Тернопіль, вул. Стадникової 2, оф. 72)

до відповідача: Головного сервісного центру МВС в особі філії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області

про визнання права власності на автомобіль

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа №921/154/23 за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД, пров. Галицький, 3 м. Тернопіль, 46000 (адреса листування: м. Тернопіль, вул. Стадникової 2, оф. 72) до відповідача: Головного сервісного центру МВС в особі філії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області про визнання права власності на автомобіль.

Ухвало суду від 07.03.2023 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Розгляд справи неодноразово відкладався, востаннє, у судовому засіданні 21.11.2023 судом протокольною ухвалою продовжено строк підготовчого провадження по 05.12.2023 та підготовче судове засідання відкладено на 05.12.2023 о 12 год. 10 хв., про що зазначено в ухвалі від 23.11.2023.

23.11.2023 на адресу суду від третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест надійшла позовна заява (без номера від 20.11.2023, вх. №863 від 23.11.2023) до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД про визнання права власності на транспортний засіб сідловий тягач-Е DAF XF95.380, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1 , білого кольору, 2006 року випуску.

Також 24.11.2023 на адресу суду від Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест надійшла заява про вступ у справу в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору (без номера від 20.11.2023, вх. №9528 від 24.11.2023). У даній заяві просить суд прийняти дану заяву та залучити ПАП Агро Інвест у справу як третю особу, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору у справі.

Суд розглянувши та оцінивши дану позовну заяву дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на таке.

1) Відповідно до частин 1, 5 статті 49 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого

судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.

До позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.

Частинами 4, 5 статті 180 ГПК України визначено, що зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір.

Частиною 1 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру визначена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та за подання позовної заяви немайнового характеру визначена ставка судового збору у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлений Законом України "Про державний бюджет України на 2023 рік" і згідно зі статті 7 цього Закону становить 2684 грн.

З матеріалів справи вбачається, що третьою особою у позовній заяві заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру, а саме: визнання права власності на автомобіль. Проте, третьою особою не надано суду доказів сплати судового збору.

Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відтак третьою особою слід сплатити судовий збір у сумі - 2684 грн.

2) Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти.

Суд, зазначає, що третьою особою при поданні даного позову не зазначено відповідача Головного сервісного центру МВС в особі філії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області по справі, який відповідно до частини 1 статті 41 та частини 1 статті 45 Господарського процесуального кодексу України є стороною та учасником справи №921/154/23.

Крім того, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

До позовної заяви третьою особою долучено опис вкладення про надіслання такої заяви Товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД, проте, не надано доказів надіслання її Головному сервісному центру МВС в особі філії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області по справі, який відповідно до частини 1 статті 41 та частини 1 статті 45 Господарського процесуального кодексу України є стороною та учасником справи №921/154/23.

Також третьою особою не надано доказів надіслання іншим учасникам у справі заяви про залучення її у справу як третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору у справі. Крім цього, у додатку до

заяви про залучення її у справу як третьою особою зазначено ордер на надання правничої (правової) допомоги, проте, такий ордер не долучений до заяви.

3) Відповідно до пунктів 5, 9, 10 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Такі відомості відсутні у позовній заяві.

4) 29.06.2023 Верховною Радою України прийнято Закон України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" (далі - Закон № 3200-IX). Цей Закон набрав чинності 21.07.2023.

За змістом розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3200-IX, зміни, що вносяться зазначеним Законом до Господарського процесуального кодексу України, вводяться в дію 18.10.2023, крім змін до підпунктів 17.3, 17.15 підпункту 17, підпункти 19.1, 19.2 підпункту 19 пункту 1 розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, введення в дію яких відбулося одночасно з набранням Законом № 3200-IX чинності.

Згідно з частиною третьою статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Згідно частини 1 статті 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Із огляду на відповідь від 28.11.2023, отриману на запит судом, у Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест не має зареєстрованого кабінету в системі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про це також зазначає заявник у заяві.

Зважаючи на те, що Приватне агропромислове підприємство Агро Інвест в порушення вимог статті 6 Господарського процесуального кодексу України в обов`язковому порядку не зареєструвало електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, керуючись приписами частини 1 статті 174 ГПК України залишає позовну заяву третьої особи без руху.

З наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши третій особі час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання:

1) доказів на підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви у сумі 2684 грн (оригінали платіжного доручення чи квитанції) або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

2) з урахуванням пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України відомості Головного сервісного центру МВС в особі філії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області по справі, який відповідно до частини 1 статті

41 та частини 1 статті 45 Господарського процесуального кодексу України є стороною та учасником справи №921/154/23; документів, які підтверджують, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви

і заяви про залучення у справу третьою особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору і доданих до неї документів листом з описом вкладення; ордер на надання правничої (правової) допомоги, який зазначений у додатку до заяви про залучення третьої особи;

3) зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

4) відомості про зареєстрований електронний кабінет.

Із змісту частини 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 49, 162, 164, 172, 174, 180 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Приватного агропромислового підприємства Агро Інвест залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати

- Приватному агропромисловому підприємству Агро Інвест, вул. Нова, буд. 49 а, с. Коцюбинці, Чортківський р-н., Тернопільська обл., 48271, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення;

- позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма БМ ЛТД (адреса листування: м. Тернопіль, вул. Стадникової 2, оф. 72), рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення;

- відповідачу Головному сервісному центру МВС, 04071, м. Київ, вул. Лук`янівська, буд. 62, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;

- Регіональному сервісному центру ГСЦ МВС в Тернопільській області, 46400, вул. Стрийська, 5 с. Підгороднє, Тернопільського району, Тернопільської області, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) з 28.11.2023.

Заперечення (оскарження) щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями 253-259 ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.

Суддя В.Л. Гевко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.11.2023
Оприлюднено04.12.2023
Номер документу115330103
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо визнання права власності

Судовий реєстр по справі —921/154/23

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 24.01.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 11.01.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 28.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні