Шаргородський районний суд
Вінницької області
У Х В А Л А
01 грудня 2023 року
м. Шаргород
Справа № 152/2419/13-ц
Провадження № 2-зз/152/1/23
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Соколовська Т.О., розглянувши адвоката Путіліна Євгена Вікторовича в інтересах ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову в частині, -
встановив:
29.11.2023адвокат ПутілінЄ.В.звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з заявою про скасування заходів забезпечення позову у справі №152/2419/23 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення позики, в частині накладення арешту на належну ОСОБА_4 частку земельної ділянки площею 0,2480 га, кадастровий номер 0520682500:03:005:0088, розташовану по АДРЕСА_1 .
Згідно з ч.1 ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За приписами ч.1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно дост.13 ч.1 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Доступ до правосуддя в контексті пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбаченийЦПК.
Європейський суд з прав людини також акцентує увагу на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним.
Реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух …(рішення Європейського суду з прав людини у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16 грудня 1992 року).
Відповідно до вимог ст.187 ЦПК України, суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє, чи відповідає вона вимогам, викладеним у ст. ст.175, 177 ЦПК України, чи немає підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження і за відсутності таких підстав відкриває провадження у справі.
Згідно з вимогами ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст.185 ЦПК України).
Заява адвоката Путілін Є.В., згідно з вимогами ч.1 ст.185 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч.6ст.14ЦПК Україниадвокати,нотаріуси,державні таприватні виконавці,арбітражні керуючі,судові експерти,органи державноївлади таінші державніоргани,зареєстровані зазаконодавством Українияк юридичніособи,їх територіальніоргани,органи місцевогосамоврядування,інші юридичніособи,зареєстровані зазаконодавством України,реєструють своїелектронні кабінетив Єдинійсудовій інформаційно-телекомунікаційнійсистемі абоїї окремійпідсистемі (модулі),що забезпечуєобмін документами,в обов`язковомупорядку.Інші особиреєструють своїелектронні кабінетив Єдинійсудовій інформаційно-телекомунікаційнійсистемі абоїї окремійпідсистемі (модулі),що забезпечуєобмін документами,в добровільномупорядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Адвокатом Путіліним Є.В., в порушення вимог ч. 6ст.14ЦПК України подано до суду заяву в інтересах ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову в частині, в паперовому варіанті.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеноїабзацом другимчастини першої статті 185 ЦПК України, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14цього Кодексу.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це адвоката Путіліна Є.В. і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України,
постановив:
Заяву адвоката Путіліна Євгена Вікторовича в інтересах ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову в частині залишити без руху.
Повідомити адвоката Путіліна Є.В. про необхідність виправлення недоліків заяви у строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали, а саме зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14ЦПК України і роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду у цій справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її постановлення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала постановлена та підписана суддею 01.12.2023.
Суддя: Т.О. Соколовська
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2023 |
Оприлюднено | 04.12.2023 |
Номер документу | 115332218 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Соколовська Т. О.
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні