Ухвала
від 01.12.2023 по справі 922/5097/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"01" грудня 2023 р. Справа № 922/5097/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Байбака О.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» (адреса: 52071, Дніпропетровська обл., с. Дослідне, вул. Наукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 40433374) до Товариства з додатковою відповідальністю "Росс" (адреса: 61017, м. Харків, вул. Велика Панасівська, буд. 129; код ЄДРПОУ 0022323) про стягнення 256417,22 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю "Росс" 256417,22 грн, з яких:

220800,00 грн - заборгованості;

9201,01 грн - 3% річних;

26416,21 грн - інфляційних втрат.

Позов обгрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов договору поставки № П-236/19-07 від 19.07.2021 щодо своєчасної поставки якісного та обумовленого договором товару.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з п. 1-5 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

У позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» стверджує, що відповідно до умов договору поставки № П-236/19-07 від 19.07.2021 він сплатив відповідачу товар на загальну суму 220800,00 грн. Саме з посиланням на порушення умов зазначеного договору (а саме, невиконання відповідачем його умов щодо поставки якісного товару) позивач просить суд стягнути з відповідача грошові кошти.

Однак, до позовної заяви позивач в якості доказів не додав ані оригіналу, ані належним чином засвідченої копії цього договору. При цьому, будь-яких пояснень щодо неможливості надання доказів, на які він посилається, позивачем не надається.

Окрім того, 20.07.2023 в газеті «Голос України» опублікований Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023 № 3200-ІХ.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але його положення будуть вводитися в дію поетапно.

Відповідно до зазначеного Закону, через 90 днів з дня його опублікування (тобто, до 18.10.2023) наявність електронного кабінету в ЄСІТС є обов`язковою для:

адвокатів;

нотаріусів;

державних та приватних виконавців;

арбітражних керуючих;

судових експертів;

органів державної влади та інших державних органів;

органів місцевого самоврядування;

інших юридичних осіб (у межах господарського процесу).

Інші особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Через 7 місяців з дня опублікування Закону такий обов`язок буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві й для юридичних осіб приватної форми власності.

Разом з тим, згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Однак, як свідчать відомості, отримані в підсистемі "Електронний суд "ЄСІТС" за кодом ЄДРПОУ Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет», зазначене товариство не має електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Згідно з вимогами статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, подана на розгляд суду позовна заява підлягає залишенню без руху в зв`язку з наявністю вищевикладених недолівків, які підлягають усуненню.

Керуючись ст. ст. 6, 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:

Товариству з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» надати суду:

- документи на підтвердження наявності обставин, про які йдеться в позовній заяві (оригінал або належним чином засвідчену копію договору поставки № П-236/19-07 від 19.07.2021; в разі відсутності такого договору, надати суду письмові пояснення з цього приводу);

- докази реєстрації Товариством з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

4. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю «Мега мед маркет» про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяО.І. Байбак

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.12.2023
Оприлюднено04.12.2023
Номер документу115350148
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/5097/23

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 12.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Рішення від 12.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 01.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні