Ухвала
від 04.12.2023 по справі 920/902/23
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

"04" грудня 2023 р. Справа№ 920/902/23

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Руденко М.А.

суддів: Кропивної Л.В.

Пономаренка Є.Ю.

розглянувши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП"

на рішення господарського суду Сумської області від 13.09.2023

у справі №920/902/23 (суддя Резніченко О.Ю.)

за позовом акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП"

про стягнення 65 042 грн 19 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Сумської області від 13.09.2023 позовні вимоги акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" до товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" про стягнення 65 042 грн 19 коп. задоволено повністю.

Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" на користь акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" 55542 грн. 84 коп. основного боргу, 1144 грн 18 коп. інфляційних збитків, 471 грн 85 коп. 3% річних, 7 883 грн 32 коп. пені, 2684 грн 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати судове рішення господарського суду Сумської області від 13.09.2023 у справі №920/902/23 повністю. У позовних вимогах акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" до товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" про стягнення 65 042 грн 19 коп. відмовити повністю.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 03.10.23 апеляційну скаргу у справі №920/902/23 передано на розгляд колегії суддів у складі: Руденко М.А. (головуючий суддя (суддя-доповідач), судді Кропивна Л.В., Пономаренко Є.Ю.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 19.10.2023 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" на рішення господарського суду Сумської області від 13.09.2023 у справі №920/902/23 та призначено розгляд справи на 28.11.2023.

20.11.2023 через систему «Електронний суд» Північного апеляційного господарського суду від представника акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" Сіденко Людмили Вікторівни надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1).

28.11.2023 судове засідання не відбулося, в зв`язку з перебуванням головуючого судді Руденко М.А. у відрядженні.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України встановлено учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом з метою забезпечення своєчасного розгляду даної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

При проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України №196 від 23.04.2020.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що заява представника акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" Сіденко Людмили Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду подана з дотриманням вимог Господарського процесуального кодексу України, а відтак, підлягає задоволенню.

Разом з тим, суд наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Керуючись ст.ст. 32, 197, 232, 234, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву представника акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" Сіденко Людмили Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

2. Розгляд апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Краснопільське ХПП" на рішення господарського суду Сумської області від 13.09.2023 у справі №920/902/23 в режимі відеоконференції відбудеться 09.01.2024 об 11 год. 15 хв. в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А (зал судових засідань №14, ІІ поверх). Представник акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз" братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що не з`явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційних скарг по суті. Явка уповноважених представників сторін у судове засідання не є обов`язковою.

3. Попередити сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

4. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EASYCON, який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

5. Попередити представника акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Сумигаз", що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.

6. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду сторонам необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення. Роз`яснити особі, яка подала клопотання/заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі її явки в призначений час безпосередньо до зали судового засідання у приміщення Північного апеляційного господарського суду, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.

7. У день судового засідання сторонам надати до суду документи, що підтверджують повноваження представників, з урахуванням приписів ч.ч. 3, 4 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України (у разі самопредставництва) та пп. 11 п. 16-1 розділу ХV Перехідних положень Конституції України, ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (у разі участі представника).

8. Повідомити учасників справи, що з 05.10.2021 офіційно розпочали функціонування три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Електронний кабінет", "Електронний суд" підсистема відеоконференцзв`язку, у зв`язку з чим відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

9. Всі документи та письмові докази подаються виключно через управління автоматизованого документообігу суду та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А (І поверх).

Головуючий суддя М.А. Руденко

Судді Л.В. Кропивна

Є.Ю. Пономаренко

Дата ухвалення рішення04.12.2023
Оприлюднено05.12.2023

Судовий реєстр по справі —920/902/23

Постанова від 09.01.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 04.12.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 19.10.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Рішення від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Резніченко Олена Юріївна

Ухвала від 02.08.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Резніченко Олена Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні