ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
04.12.2023Справа № 910/18122/23
Господарський суд міста Києва в складі судді Андреїшиної І.О., розглянувши позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія"
до Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
про стягнення 1 227 120,06 грн,
ВСТАНОВИВ:
Приватне сільськогосподарське підприємство "Фацелія" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" про стягнення 1 227 120,06 грн за несвоєчасне повернення грошових коштів, що були безпідставно списані з поточного рахунку позивача № НОМЕР_1 відкритого у Харківському ГРУ АТ КБ "Приватбанк", зокрема, 568 538,22 грн інфляційних втрат, 107 923,76 грн трьох відсотків річних та 550 658,08 грн пені.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику час для усунення недоліків, встановлених при поданні заяви, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023, внесено зміни до ряду статей ГПК України.
Так, відповідно до пункту 2 частини другої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Частиною шостою статті 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
З огляду на викладене судом здійснено запит на отримання інформації про наявність у Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія"зареєстрованого Електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (далі - ЄСІТС).
За результатами запиту судом встановлено, що у Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія" відсутня реєстрація в Електронному кабінеті в підсистемі Електронний суд в ЄСІТС.
Крім того, позивачем не зазначено в позовній заяві про наявність чи відсутність у Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд в ЄСІТС, що також є порушенням вимог ГПК України.
Враховуючи викладене, позовна заява Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія" підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія" залишити без руху.
2. Встановити Приватному сільськогосподарському підприємству "Фацелія" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- подання суду доказів реєстрації Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія" в Електронному кабінеті в підсистемі Електронний суд в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та зазначенням в позові наявності чи відсутності у Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд в ЄСІТС;
- доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
3. Встановити Приватного сільськогосподарського підприємства "Фацелія" у строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата підписання ухвали 04.12.2023
Суддя І.О. Андреїшина
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115372311 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Андреїшина І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні