ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
04 грудня 2023 року Справа № 915/1363/23
Суддя господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П. при розгляді позовної заяви керівника Баштанської окружної прокуратури, код ЄДРПОУ 02910048 (м. Баштанка, Миколаївська область, пров. Пожежний, 3), яка пред`явлена в інтересах держави в особі Казанківської селищної ради, код ЄДРПОУ 04375292 (смт. Казанка, Баштанський район, Миколаївська область, вул. Миру, 208) до відповідача 1 Троїцько-Сафонівського ліцею Казанківської селищної ради Миколаївської області, код ЄДРПОУ 26116839 (с. Троїцько-Сафонове, Баштанський район, Миколаївська область, вул. Шкільна, 50), відповідача 2 приватного підприємства "Астон", код ЄДРПОУ 32287924 (смт. Казанка, Миколаївська область, вул. Васляєва, 55) про визнання недійсним договору, зобов`язання повернути земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду із позовом, в якому міститься прохання вирішити спір з приводу припинення використання ПП Астон земельної ділянки комунальної форми власності.
Ухвалою суду від 01.12.2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження. Повідомлено прокурора, позивача, відповідача 1 та відповідача 2 про призначення підготовчого засідання на 12.01.2024 року об 11:00 годині.
Переглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно залишити без руху на підставі ч. 11 ст. 176 ГПК України з огляду на наступне.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, окрім переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Прокурором у тексті позовної заяви не у всіх випадках зроблено посилання на докази, що підтверджують викладені обставини.
Тобто, у тексті позовної заяви прокурором має бути зазначено, що доказом відповідної обставини, факту, події або явища є відповідні документи (письмові докази), показання свідка або свідків, висновок експерта, річ тощо.
Наприклад, якщо у тексті позову є посилання на обставину укладення між сторонами договору про спільний обробіток земельної ділянки (про спільну діяльність), то у тексті позову необхідно зазначити, що доказом зазначеної обставини є оригінал або належним чином засвідчена копія примірника договору про спільний обробіток земельної ділянки (про спільну діяльність).
Також суд вважає за необхідне звернути увагу прокурора на те, що абз. 2 ч. 5 ст. 91 ГПК України передбачено, що відповідність копії письмового доказу оригіналу учасник справи підтверджує своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення у разі наявності у нього оригіналу письмового доказу.
Отже, прокурору необхідно:
1. Виправити позовну заяву з огляду на вимоги п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
2. Направити виправлений примірник позовної заяви на адресу суду.
3. Направити виправлений примірник позовної заяви позивачу та відповідачам листом з описом вкладення або в електронній формі через систему «Електронний суд». Докази направлення виправленої позовної заяви сторонам подати суду.
Згідно з ч. 11 ст. 176 ГПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків (ч. 12 ст. 176 ГПК).
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду (ч. 13 ст. 176 ГПК).
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши прокурору строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, ч. 11 ст. 176, 232-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву керівника Баштанської окружної прокуратури залишити без руху.
2. Встановити керівнику Баштанської окружної прокуратури строк у 5 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у цій ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115372877 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні