ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.12.2023 р. Справа № 914/3511/23
Суддя Господарського суду Львівської області Долінська О.З.,
розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Хіл Ікс, с. Фурси Білоцерківського району Київської області
до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Лекс , м. Львів
про: стягнення попередньої оплати в розмірі 1 910 399,81 грн.
ВСТАНОВИВ:
29.11.2023 р. на адресу Господарського суду Львівської області в систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Хіл Ікс до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Лекс про стягнення попередньої оплати в розмірі 1 910 399,81 грн.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 29.11.2023 р., справу № 914/3511/23 розподілено для розгляду судді Долінській О.З.
Позов обґрунтовано тим, що в березні 2023 року між позивачем та відповідачем проводились телефонні переговори про можливість постачання тканини, за результатами яких відповідач виставив рахунок на оплату №63 від 01.03.2023. Відповідно до цього рахунку відповідач поставляє на адресу позивача тканину пофарбовану (ММ14), в кількості 6 008,00 кг на загальну суму 1 910 399,81 грн.
Як стверджує ТОВ Глобал Хіл Ікс Груп, воно оплатило вказаний рахунок, що свідчить про виникнення між сторонами договірних відносин купівлі-продажу. 17.06.2023 на адресу відповідача направлено претензію із вимогою поставити тканину пофарбовану протягом семи календарних днів з моменту відправлення відповідної претензії або повернути суму передоплати.
Зважаючи на те, що станом на дату звернення до суду із позовом, ТзОВ Глобал Лекс не здійснило поставку товару та не повернуло 1 910 399,81 грн., позивач просить стягнути з відповідача вказану суму попередньої оплати.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
18.10.2023 введено в дію положення Закону України №3200-IX від 29.06.2023, яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України. Так, оновленою редакцією частини 6 статті 6 згаданого Кодексу передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що ТОВ Глобал Хіл Ікс Груп не має зареєстрованого у встановленому порядку електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, а у позовній заяві відсутнє зазначення відомостей про відповідний кабінет, як того вимагає п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Вказана обставина підтверджується відповіддю № 323977 від 04.12.2023, сформованою засобами підсистеми Електронний суд.
Крім цього, повивачем не вказано про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету.
Абзацом 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини 6 статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Зважаючи на викладене вище, суд залишає позовну заяву без руху та зазначає про обов`язок ТОВ Глобал Хіл Ікс Груп зареєструвати електронний кабінет.
Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Варто зазначити, що згідно із абз. 2 ч. 6 ст. 6 ГПК України, процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Таким чином, реєстрація електронного кабінету представником позивача адвокатом Телющенком П.П., не звільняє суд від обов`язку залишити позовну заяву без руху із визначеної вище підстави.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою КМУ від 05.03.2009 №270, розрахунковий документ документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
В силу приписів Правил надання послуг поштового зв`язку, доказом надіслання копії позовної заяви та долучених до неї документів є оригінал поштової квитанції (чеку) про направлення цінного листа та оригінал опису вкладення у цінний лист.
Суд звертає увагу на те, що позивач не надав доказів надіслання на адресу відповідача позовної заяви із доданими до неї документами.
Зважаючи на це, позивачу необхідно надати суду оригінали поштової квитанції (чеку) про направлення цінного листа та опису вкладення у цінний лист, які підтверджуватимуть факт надіслання ТзОВ Глобал Лекс позовної заяви із доданими до неї документами.
Згідно із ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Зі змісту позову вбачається, що ТОВ Глобал Хіл Ікс Груп, як на підставу позовних вимог, посилається на обставину перерахування ТзОВ Глобал Лекс суми у розмірі 1 910 399,81 грн. Разом з цим, позивачем не додано доказів на підтвердження вказаної обставини, зокрема належним чином виготовленого банківського розрахункового документа, виписки по банківському рахунку тощо. Платіжна інструкція №13 від 17.03.2023 не є доказом, який підтверджує сплату суми у розмірі 1 910 399,81 грн., адже не відповідає вимогам щодо оформлення банківського розрахункового документа. Так, на ній відсутня, зокрема печатка банку, яка підтверджує проведення фінансової операції.
Відтак, існує потреба у наданні доказів сплати позивачем вартості товару у розмірі 1 910 399,81 грн.
Крім цього, суд зазначає про необхідність у поданні читабельної світлокопії першої сторінки Договору про надання правової допомоги №15/11/23 від 15.11.2023.
Всуперечем вимогам ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивачем у вступній частині позовної заяви за вх. № 3774 від 29.11.2023 р. не зазначено номерів засобів зв`язку та адрес електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача.
Відповідно до частин 1-4, 8 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Беручи до уваги наведене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Хіл Ікс до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Лекс про стягнення попередньої оплати в розмірі 1 910 399,81 грн. необхідно залишити без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Хіл Ікс до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал Лекс про стягнення попередньої оплати в розмірі 1 910 399,81 грн. залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення цієї ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Звернути увагу на приписи п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, ч.9 ст.80 ГПК України щодо надсилання іншим учасникам справи копій документів і доказів, що подаються до суду, та надання суду підтвердження такого надсилання (окрім випадків, зазначених в ч.9 ст.80 ГПК України).
4. Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Долінська О.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 07.12.2023 |
Номер документу | 115408245 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Долінська О.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні