Рішення
від 04.12.2023 по справі 903/978/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

04 грудня 2023 року Справа № 903/978/23

Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г.,

розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоснабтрейд"

про ухвалення додаткового рішення

у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоснабтрейд"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агора-18"

про стягнення 195922грн. 15коп.

встановив: рішенням Господарського суду Волинської області від 17.11.2023 у справі №903/978/23 позов задоволено повністю; вирішено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агора-18 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Екоснабтрейд 195922грн. 15коп. (з них: 136476грн. заборгованості, 18629грн. 77коп. пені, 30753грн. штрафу, 2872грн. 99коп. 3% річних та 7190грн. 39коп. інфляційних втрат), а також 2938грн. 83коп. витрат зі сплати судового збору. Справа розглядалася в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Повний текст рішення складено 17.11.2023.

20.11.2023 через систему "Електронний суд" від представника ТОВ "Агора-18" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення у справі №903/978/23, в якій заявник просив ухвалити додаткове рішення у справі №903/978/23 щодо розподілу судових витрат та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агора-18 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Екоснабтрейд витрати на професійну правничу допомогу в сумі 25000грн.

У заяві про ухвалення додаткового судового рішення представник просив проводити розгляд заяви без участі позивача.

Ухвалою суду від 21.11.2023 заяву про ухвалення додаткового рішення прийнято до розгляду, постановлено розгляд заяви здійснювати без повідомлення (виклику) сторін.

Згідно ч.ч. 3, 4 ст.244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Дослідивши подану заяву та наявні у справі письмові докази, господарський суд встановив наступне.

Позивач - ТОВ "Екоснабтрейд" звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ "Агора-18" (відповідача) 195922грн. 15коп., з яких: 136476грн. заборгованості за по сплаті орендної плати, 18629грн. 77коп. пені, 30753грн. штрафу, 2872грн. 99коп. 3% річних та 7190грн. 39коп. інфляційних втрат. Також, просить стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 2938грн. 83коп. та 28000грн. витрат на професійну правничу допомогу.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань згідно умов договору оренди будівельних лісів №13-07/21л від 13.07.2021р. в частині сплати орендної плати.

Ухвалою суду від 18.09.2023 відкрито провадження у справі та постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвала суду була надіслана сторонам на поштові адреси, зазначені в позовній заяві та у витязі з ЄДРПОУ.

Також, ухвала суду була надіслана відповідачу на електронну пошту, вказану у витязі з ЄДРПОУ.

Ухвала, надіслана на адресу відповідача: 43025, Волинська обл, м.Луцьк, вул.Лесі Українки, буд.37 повернулася до суду без вручення адресату з довідкою пошти на конверті про причини повернення: аресат відсутній за вказаною адресою.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи у суді, 12.10.2023 на офіційному веб-сайті судової влади України судом також було розміщене оголошення про відкриття провадження у справі №903/978/23 та розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

17.11.2023 Господарським судом Волинської області ухвалено рішення у справі №903/978/23, яким позов задоволено повністю та постановлено стягнути з ТОВ Агора-18 на користь ТОВ Екоснабтрейд 195922грн. 15коп. (з них: 136476грн. заборгованості, 18629грн. 77коп. пені, 30753грн. штрафу, 2872грн. 99коп. 3% річних та 7190грн. 39коп. інфляційних втрат), а також 2938грн. 83коп. витрат зі сплати судового збору.

20.11.2023 через систему "Електронний суд" від представника ТОВ "Агора-18" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, в якій заявник просив ухвалити додаткове рішення у справі №903/978/23 щодо розподілу судових витрат та стягнути з ТОВ Агора-18 на користь ТОВ Екоснабтрейд витрати на професійну правничу допомогу в сумі 25000грн.

До заяви представник позивача додав докази понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу та докази надіслання заяви відповідачу.

Відповідно до ч. 1, 3 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Частинами 1-3 ст.126 ГПК України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно ч. 4 та 5 цієї статті розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до ч. 8 ст.129 Господарського процесуального кодексу України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Згідно з п.п. 1, 2, 6 ч. 1 ст. 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність видами адвокатської діяльності є: надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

Згідно ст.1 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Відповідно до ст. 30 даного Закону гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Відповідно до ст. 221 ГПК України, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.

В частині 1 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Як вбачається з матеріалів справи, у позовній заяві позивач повідомив суд, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які ТОВ "Екоснабтрейд" понесло із розглядом справи складається із суми судового збору у розмірі 2938,83грн та витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 28000грн, які будуть сплачені позивачем на рахунок адвоката.

Крім того, 02.10.2023 на адресу суду від представника позивача надійшла заява (клопотання), в якому останній зазначив, що докази витрат на правничу допомогу адвоката будуть надані стороною у порядку ч.8 ст.129 ГПК України протягом 5 днів після ухвалення рішення суду у даній справі.

На підтвердження понесення позивачем судових витрат на професійну (правничу) допомогу у справі представником позивача надано суду докази, а саме: договір про надання правничої допомоги №10-09 від 11.09.2023, ордер на надання правничої допомоги, детальний опис наданих послуг професійної правничої допомоги за договором про надання професійної правничої допомоги №10-09 від 11.09.2023 по справі №903/978/23, рахунок-фактуру №2/11 від 14.11.2023 та акт виконаних робіт (наданих послуг) до договору про надання професійної правничої допомоги №10-09 від 11.09.2023, складений 17.11.2023.

Крім того, в матеріалах справи містить свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю від 31.10.2007.

Судом встановлено, що 11.09.2023 між адвокатом, ФОП Гриньком І.С. (Виконавець або Адвокат) та ТОВ "Екоснабтрейд" (Замовник або Клієнт) укладено договір про надання професійної правничої допомоги №10-09.

Згідно п. 1.1. Договору Адвокат зобов`язується надати Клієнтові професійну правничу допомогу в рамках господарського судочинства за позовом ТОВ «ЕКОСНАБТРЕЙД» до ТОВ «АГОРА-18» про стягнення заборгованості за Договором оренди будівельних лісів № 13-07/21л від 13 липня 2021 року.

Професійна правнича допомога включає: правовий аналіз фактичних обставин справи, правовий аналіз наданих Клієнтом документів, пов`язаних з підготовкою позову, формування доказів; аналіз судової практики; надання юридичних консультацій; складання, оформлення і подання до господарського суду Волинської області позовної заяви; складання (за необхідністю) інших процесуальних документів; представництво (за необхідністю) інтересів Клієнта у господарському суді Волинської області; іншу правничу допомогу пов`язану з представництвом інтересів Клієнта (п.1.2 Договору).

Відповідно до п.4.1, 4.2 Договору після виконання послуг за даним Договором Адвокат надає Клієнту Акт прийому-передачі наданих послуг, який є невід`ємною частиною даного Договору. Клієнт зобов`язаний прийняти та підписати Акт прийому-передачі наданих послуг протягом 5-ти днів з дня його отримання, або обґрунтувати відмову від прийняття наданих Адвокатом послуг. Якщо протягом 5-ти днів зауважень по вказаному акту не надійшло, він вважається підписаним.

Сторони погодили (п.5.1, 5.2, 5.5 Договору), що за правничу допомогу, передбачену в п. 1 даного Договору Клієнт сплачує Адвокату винагороду (гонорар) на підставі рахунку в розмірі 25 000,00 грн. Гонорар підлягає сплаті протягом 5 (п`яти) днів з дня ухвалення рішення Господарським судом Волинської області на підставі рахунку Адвоката. Зазначений у пункті 5.1. даного Договору розмір винагороди (гонорару) підлягає сплаті на рахунок Адвоката також і уразі відмови Клієнта від позову або укладання мирової угоди з відповідачем. Оплата здійснюється в безготівковій формі на рахунок Адвоката (Виконавця), зазначений в Договорі.

Договір підписаний обома сторонами.

17.11.2023 за результатами виконаних адвокатом робіт (надання послуг) по Договору між сторонами складено та підписано акт виконання робіт (наданих послуг) до договору про надання професійної правничої допомоги №10-09 від 11.09.2023.

Акт підписаний сторонами та завірений печаткою позивача без зауважень.

Зокрема, в акті зазначено, що у період з 11 вересня 2023 року по 17 листопада 2023 року Виконавцем в рамках господарського судочинства за позовом ТОВ «ЕКОСНАБТРЕЙД» до ТОВ «АГОРА-18» про стягнення заборгованості за Договором оренди будівельних лісів № 13-07/21л від 13 липня 2021 року послуги, передбачені пунктом 1.2. Договору про надання професійної правничої допомоги № 10-09 від 11 вересня 2023 року (Договір), а саме: правовий аналіз фактичних обставин справи; правовий аналіз наданих Клієнтом документів, пов`язаних з підготовкою позову, формування доказів; аналіз судової практики; надання юридичних консультацій; складання, оформлення і подання до Господарського суду Волинської області позовної заяви; складання, оформлення і подання до Господарського суду Волинської області заяви (клопотання) про надання доказів щодо розміру судових витрат протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду; складання, оформлення і подання до Господарського суду Волинської області заяви про ухвалення додаткового рішення, виконані в повному об`ємі та прийняті Клієнтом без зауважень. Плата за наданні послуги, передбачена підпунктом 5.1. Договору, складає: 25 000 грн. Цей Акт є підставою для проведення розрахунків між Виконавцем та Клієнтом.

Згідно детального опису наданих послуг за договором про надання професійної правничої допомоги представником позивача надані послуги - підготовка до розгляду справи: правовий аналіз фактичних обставин справи, правовий аналіз наданих Клієнтом документів, пов`язаних з підготовкою позову, формування доказів; аналіз судової практики; надання юридичних консультацій (6 год.) 15 000,00 грн. (з розрахунку 2500,00 грн./год.); складання, оформлення і подання до Господарського суду Волинської області позовної заяви (3 год.) 7 500,00 грн; складання, оформлення і подання до Господарського суду Волинської області заяви (клопотання) про надання доказів щодо розміру судових витрат протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду та заяви про ухвалення додаткового рішення (1 год.) 2 500,00 грн. Всього: 25 000 грн.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрат на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, за його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України", заява N 19336/04).

З аналізу вищевикладеного слідує, що для включення всієї суми гонорару до відшкодування за рахунок іншої сторони, суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат, що мають бути присуджені до відшкодування, з урахуванням того, чи були такі витрати здійснені фактично та чи була їх сума обґрунтованою. За наявності заперечень іншої сторони суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі її витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та її адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час і неспівмірність порівняно з ринковими цінами. Здійснюючи розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу між сторонами спору, господарський суд має враховувати результат розгляду спору, умови договору про надання правничої допомоги, укладеного між стороною спору та адвокатом (адвокатським об`єднанням, бюро), обсяги наданих стороні як клієнту послуг правничої допомоги щодо представництва її інтересів в суді під час розгляду справи.

При цьому, нормами процесуального законодавства передбачено такі основні критерії визначення та розподілу судових витрат, як їх дійсність, обґрунтованість, розумність і співмірність відповідно до ціни позову, з урахуванням складності та значення справи для сторін.

За змістом пункту 1 частини 2 статті 126, частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.

Отже, витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено (пункт 1 частини 2 статті 126 цього Кодексу).

Зазначена позиція знайшла своє відображенні в постанові Об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 03.10.2019 року у справі N 922/445/19.

При цьому, Верховний суд у постанові від 01.10.2018 року у справі N 569/17904/17 зазначив, що у підтвердження здійсненної правової допомоги, необхідно долучати й розрахунок погодинної вартості правової допомоги, наданої у справі, який має бути передбачений договором про надання правової допомоги, та може міститися у акті приймання-передачі послуг за договором.

Отже, матеріалами справи та наданими представником позивача доказами підтверджується факт отримання позивачем послуг адвоката та понесення ним витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 25000грн.

Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 126 ГПК України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Суд зазначає, що зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, які підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони щодо неспівмірності заявлених іншою стороною витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Клопотання про зменшення суми витрат на професійну правничу допомогу відповідачем суду не надано.

За загальним правилом розподілу судових витрат, що визначене у частині четвертій статті 129 ГПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Здійснивши аналіз поданих представником позивача доказів понесення витрат на правничу допомогу, предмета та підстав позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, результат розгляду спору, враховуючи умови договору про надання правничої допомоги, господарський суд дійшов до висновку про те, що заявлений представником позивача розмір витрат на правову допомогу у розмірі 25000грн є обгрунтованим. У зв`язку із чим, заява представника позивача про ухвалення додаткового судового рішення підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 123, 126, 129, 221, 238, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоснабтрейд" про ухвалення додаткового рішення у справі №903/978/23 задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агора-18 (43025, Волинська обл, м.Луцьк, вул.Лесі Українки, буд.37, код ЄДРПОУ 39578335) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Екоснабтрейд (84101, Донецька обл, м.Слов`янськ, вул.Сучасна, буд.6, код ЄДРПОУ 42048631) 25000грн витрат на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.

Повний текст додаткового рішення складено 06.12.2023.

Суддя Слободян О. Г.

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення04.12.2023
Оприлюднено08.12.2023
Номер документу115441490
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —903/978/23

Ухвала від 19.02.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Ухвала від 25.12.2023

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Рішення від 04.12.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Рішення від 17.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 18.09.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні