У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2023 року
м. Полтава
Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - Харабадзе К. Ш.,
за участю секретаря - Гаврись В.В.,
Справа № 2-172/10
Номер провадження№ 6/545/154/23
заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІДЖИ ФІНАНС»
заінтересована особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія»
заінтересована особа ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні
у с т а н о в и в:
Представник заявника ТОВ «ДІДЖИ ФІНАНС» звернувся до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому листі, посилаючись на те, що 14.06.2018 ухвалою Полтавського районного суду по справі № 2-172/2010 за позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 1989-099/07Р від 20.09.2007 замінено стягувача на ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія». 14.04.2022 між ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» та ТОВ «Діджи Фінанс» було укладено Договір факторингу № 1404ДФВ. Відповідно до умов даного Договору відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором № 1989-099/07Р від 20.09.2007. У зв`язку з вищезазначеним, просить замінити стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» у виконавчих листах, виданих на виконання рішення у справі № 2-172/2010.
Представник заявника, заінтересована особа у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч. 3 ст. 442ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд знаходить за необхідне заявлені вимоги задовольнити, зважаючи на таке:
Статтею 512ЦК Українипередбачено,що кредиторузобов`язанніможебутизамінений іншоюособоювнаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною1 ст.513 ЦК України передбачено, що правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
Статтею 516 ЦК України визначено порядок заміни кредитора у зобов`язанні. За змістом цієї норми заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Відповідно до положень ст.517 ЦК України первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх. Боржник має право не виконувати свого обов`язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов`язанні. здійснення.
Судом встановлено,що 26.02.2010Полтавським районнимсудом Полтавськоїобласті ухваленорішення усправі 2-172/10про стягненняз ОСОБА_3 на користьПАТ КБ«Правекс Банк» заборгованості за кредитним договором № 1989/07 Р від 20.09.2007 року станом на 16.07.2009 року у сумі 78397,04 гривень та судові витрати у сумі 903,97 гривень.
Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 14.06.2018 замінено стягувача АКБ «Правекс-Банк» на правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» у справі № 2-172/10.
14.04.2022 між ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» та ТОВ «Діджи Фінанс» було укладено Договір факторингу № 1404ДФВ
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
На підставі ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Виходячи із цих норм, а також з урахуванням пунктів 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
В постанові Верховного Суду від 05 грудня 2018 року по справі №634/4902/14-ц наведено правовий висновок про те, що по своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку з заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до ч. 5ст.15ЗаконуУкраїни«Про виконавчепровадження» за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник). Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Аналогічний висновок зроблений і Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13.
Враховуючи наведені обставини, оскільки ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 14.06.2018 було замінено стягувача АКБ «Правекс-Банк» на його правонаступника ТОВ «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія», після чого 14.04.2022 між ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» та ТОВ «Діджи Фінанс» було укладено договір факторингу № 1404ДФВ, відповідно до умов якого товариство набуло право вимоги за кредитним договором в тому числі № 1989-099/07Р від 20.09.2007 укладеним між ПАТ КБ «Правекс-Банк» та ОСОБА_3 , тому наявні достатні підстави для заміни у виконавчому листі стягувача з ТОВ «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» на ТОВ «Діджи Фінанс».
Керуючись статями 259,260,261,433,442 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» - задовольнити.
Замінити стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» у виконавчих листах по цивільній справі 2-172/10, виданих на виконання рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 26.02.2010 по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Правекс-Банк» до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 1989-099/07Р від 20.09.2007.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику)учасників справи,зазначений строкобчислюється здня складенняповного судовогорішення.Учасник справи,якому повнаухвала судуне булавручена удень їїпроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження:на ухвалисуду -якщо апеляційнаскарга поданапротягом п`ятнадцятиднів здня врученняйому відповідноїухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.
Суддя Карина ХАРАБАДЗЕ
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2023 |
Оприлюднено | 08.12.2023 |
Номер документу | 115444672 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Харабадзе К. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні