Ухвала
від 05.12.2023 по справі 914/2229/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05.12.2023 р. Справа № 914/2229/23

Господарський суд Львівської області у складі судді Петрашка М.М., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Данайс"

до відповідача Apella Single Member P.C.

про стягнення заборгованості в розмірі 14547,76 євро.

за участю представників:

від позивача не з`явився

від відповідача не з`явився

ВСТАНОВИВ

У провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа №914/2229/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Данайс" до відповідача Apella Single Member P.C. про стягнення заборгованості в розмірі 14547,76 євро.

Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду та відображено у протоколах судового засідання.

Ухвалою суду від 12.09.2023 у даній справі було зупинено провадження у справі у зв`язку із зверненням із судовим дорученням до компетентного органу Грецької республіки про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів виконання судового доручення про вручення судових документів відповідачу: Apella Single Member P.C., що знаходиться за адресою: Pl. Dimarhias 5, 59200, Naousa, Greece.

Однак після зупинення провадження у справі на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про долучення до матеріалів справи заяви Apella Single Member P.C. про визнання позову у справі №914/2229/23, в якій відповідач не заперечує проти ухвалення судом рішення про задоволення позову.

Отже зважаючи на вказану обставину, суд дійшов висновку про необхідність поновити провадження у даній справі.

Ухвалою суду від 20.11.2023 поновлено провадження у справі, підготовче засідання призначено на 05.12.2023.

Сторони явку представників в підготовче засідання не забезпечили.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначає таке.

Подане представником відповідача клопотання (вх.№ 25237/23 від 18.10.2023) про долучення до матеріалів справи заяви відповідача про визнання позову підписане адвокатом Почкіною Оксаною Миколаївною, яка відповідно до виданого ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 18.10.2023 уповноважена виключно на подання до Господарського суду Львівської області у справі № 914/2229/23 підготовленої та підписаної Apella Single Member P.C. заяви про визнання позову у повному розмірі.

З долученої до клопотання заяви про визнання позову вбачається, що від імені Apella Single Member P.C. її підписано особою на ім`я Mamedov Dzavid Abulfaz, та зазначено посаду цієї особи директор.

Як вбачається з поданих представником відповідача документів, переклад вказаної заяви про визнання позову здійснено перекладачем Макаренко Анною Миколаївною, справжність підпису перекладача Макаренко Анни Миколаївни засвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Марченко Альоною Олегівною.

Статтею 365 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до змісту положення частини 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України подаючи заяву по суті справи, скаргу, заяву, клопотання або заперечення, іноземна юридична особа має надати суду документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Відповідно до статті 74 Закону України "Про міжнародне приватне право" процесуальна правоздатність і дієздатність іноземних осіб в Україні визначаються відповідно до права України. На вимогу суду, який розглядає справу, іноземна юридична особа має представити оформлений з урахуванням статті 13 цього Закону документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Згідно статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Відповідно до частини 8 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Так, згідно з частиною першою статті 1 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.1961 (відповідно до Закону України "Про приєднання України до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів" від 10.01.2002 №2933-ІІІ Україна приєдналася до Конвенції, що набула чинності з 22.12.2003; далі - Конвенція) ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави.

Для цілей цієї Конвенції офіційними документами вважаються: a) документи, які виходять від органу або посадової особи, що діють у сфері судової юрисдикції держави, включаючи документи, які виходять від органів прокуратури, секретаря суду або судового виконавця; b) адміністративні документи; c) нотаріальні акти; d) офіційні свідоцтва, виконані на документах, підписаних особами у їх приватній якості, такі як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційні і нотаріальні засвідчення підписів.

Статтею 2 Конвенції передбачено, що кожна з Договірних держав звільняє від легалізації документи, на які поширюється ця Конвенція і які мають бути представлені на її території. Для цілей цієї Конвенції під легалізацією розуміється тільки формальна процедура, що застосовується дипломатичними або консульськими агентами країни, на території якої документ має бути представлений, для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплено документ.

Відповідно до абзацу 1 статті 3 Конвенції єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ, є проставлення передбаченого статтею 4 апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.

Згідно з абзацом 1 статті 4 Конвенції передбачений в частині першій статті 3 апостиль проставляється на самому документі або на окремому аркуші, що скріпляється з документом; він повинен відповідати зразку, що додається до цієї Конвенції.

Статтею 5 Конвенції передбачено, що апостиль проставляється на вимогу особи, яка підписала документ, або будь-якого пред`явника документа.

Заповнений належним чином апостиль засвідчує справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичність відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ. Підпис, відбиток печатки або штампа на апостилі не потребують ніякого засвідчення.

Враховуючи наведені обставини, у суду виникла необхідність витребувати у позивача пояснення, а у відповідача пояснення і докази щодо належного оформлення заяви про визнання відповідачем позову, враховуючи вимоги Конвенції, або навести інші обставини на підтвердження належності (легітимності) поданої заяви про визнання відповідачем позову.

У відповідності до пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи неявку сторін в підготовче засідання, з метою необхідності отримати судом пояснення щодо поданої відповідачем заяви про визнання позову, для надання можливості сторонам реалізувати процесуальні права на стадії підготовчого провадження у справі, з метою виконання завдань господарського судочинства та дотримання засад (принципів) господарського судочинства, суд дійшов висновку відкласти підготовче засідання.

Відповідно до частини 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи винятковість обставин які наведені вище, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, суд вважає за доцільне з власної ініціативи продовжити строк підготовчого провадження.

Керуючись статтями 177, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Продовжити строк підготовчого провадження.

2. Відкласти підготовче засідання на 19.12.23 на 11:45 год. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128, 2-й поверх, зал судових засідань № 7.

3. Зобов`язати сторін надати пояснення (докази) щодо належного оформлення (легітимності) заяви відповідача про визнання позову, враховуючи обставини наведені судом в цій ухвалі.

4. Визнати явку представників сторін в судове засідання обов`язковою.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .

Права та обов`язки учасників справи передбачені у статті 42 Господарського процесуального кодексу України.

Процесуальні права та обов`язки сторін передбачені у статті 46 Господарського процесуального кодексу України.

Суд повідомляє, що відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.12.2023
Оприлюднено11.12.2023
Номер документу115487294
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності

Судовий реєстр по справі —914/2229/23

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 20.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 01.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 31.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 19.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні