ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"30" листопада 2023 р.м. ХарківСправа № 922/3846/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Чернова В.О.
за участю сторін: ліквідатор - Паркулаб В.Г. (свідоцтво №983 від 23.05.203),
розглянувши справу
за заявою Фізична особа-підприємець Котлова Анастасія Олександрівна
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Сігмастелс"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
КОРОТКИЙ ЗМІСТ СПРАВИ.
Ухвалою суду від 08.06.2023 року суд зобов`язав ліквідатора надати суду повний звіт у відповідності до приписів ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
Судове засідання з розгляду звіту ліквідатора неодноразово відкладалось, з метою завершення ліквідаційних заходів.
На виконання вимог ухвали суду, ліквідатор надав суду звіт та документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури ТОВ "Сігмастелс"
Ліквідатор в судовому засіданні просив суд затвердити звіт, ліквідаційний баланс та закрити провадження у справі.
Судом встановлено, що всіх учасників справи повідомлено про дату, час та місце розгляду звіту ліквідатора належним чином, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути звіт ліквідатора по суті.
Приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст. 13 та ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені всі належні умови для надання доказів у справі, неявка представників сторін (кредиторів) не перешкоджає вирішенню спору та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами.
Одночасно, застосовуючи положення Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи, суд зазначає, що частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку, який кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення від 07.07.1989 року Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ І ВИСНОВОК СУДУ.
Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури по банкруту, вислухавши пояснення ліквідатора, суд встановив наступне.
Ухвалою суду від 15.12.20 в підготовчому засіданні, господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сігмастелс", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті ВГСУ, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Паркулаба В.Г.
Ухвалою суду від 16.02.2021 за результатом проведення попереднього засідання, суд визнав вимоги кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів на загальну суму 136 716 115,17 грн.
Ухвалою суду від 21.04.2021 визнані вимоги кредитора Міжрайонного ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах у м. Харкові Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції до боржника у розмірі 443 429,46 грн та 4540,00 грн судового збору.
В подальшому, постановою Господарського суду Харківської області від 17.06.2021 ТОВ "Сігмастелс" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором по справі арбітражного керуючого Паркулаб В.Г., зобов`язавши його виконати ліквідаційну процедуру в строк до 17.06.2022 та всі дії, передбачені ст.ст. 58-65 Кодексу України з процедур банкрутства.
Господарським судом на офіційному веб-сайті ВГСУ було опубліковано повідомлення про визнання ТОВ "Сігмастелс" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Після публікації, у встановлений законом строк заяви від кредиторів не надходили.
Ліквідатором складений реєстр вимог кредиторів на загальну суму 137 164 084,63 грн.
З метою виявлення майна банкрута ліквідатором направлені відповідні запити та отримані відповіді з: ГУ ДПС в Харківській області, ГУ Держпраці у арківській області, ГУ Держгеокадастру у Харківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Слобожанської митниці Держмитслужби, Головного управління держпродспоживслужби, ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, Департаменту економіки та комунального майна, Державного космічного агентства України, Державної служби морського та річкового транспорту, НКЦПФР, РСЦ Головного сервісного центру МВС в Харківській області, ДП "Український державний центр радіочастот", Державного агентства рибного господарства України, ПАТ «Укрзалізниця».
На виконання приписів ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатором проведено інвентаризацію активів, про що складено відповідні інвентаризаційні описи та акти. За результатами проведення інвентаризації ліквідатором виявлено дебіторську заборгованість на суму 52 252 851,22 грн та залишок грошових коштів на рухунку банкрута в сумі 191046,81 грн (про що свідчить довідка АТ "Райффайзен Банк Аваль" від 18.10.2023).
В подальшому ліквідатором проведено роботу по поверненню майна від зберігача, за результатом чого Господарським судом Харківської області ухвалено рішення від 16.09.2021 по справі №92//3846/20 (922/3160/21), яким позовні вимоги ліквідатора задоволені в повному обсязі, стягнуто з ТОВ "Консалтингова компанія А-Терра Україна" на користь ТОВ "Сігмастелс" 88 174 309,64 грн вартості майна переданого на зберігання.
Таким чином до ліквідаційної маси банкрута увійшла дебіторська заборгованість на загальну суму 140427160,86 грн та залишок грошових коштів на рахунку банкрута.
Рішенням комітету кредиторів №4 від 10.12.2021 погоджено умови продажу майна банкрута. Ліквідатором укладено договір на проведення аукціону з ТОВ "Вер-ТАС", що є оператором авторизованого майданчика.
Перший та перший повторний аукціон з продажу майна банкрута не відбувся, в зв`язку з відсутністю учасників.
30.08.2022 відбувся другий повторний аукціон, який проходив по типу "Голандського", за методом покрокового зменшення ціни лоту. За результатами торгів переможцем аукціону стало ТОВ "Респектплюс", яке придбало майно боржника за ціною 842 562,97грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, після оплати витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, та сплати основної і додаткової винагороди арбітражного керуючого здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Грошові кошти, які надійшли на ліквідаційний рахунок банкрута були розподілені наступним чином: оплата основної грошової винагороди ліквідатора в сумі 352540,00 грн, а також частково вимоги ФОП Морозової І.П., що забезпечені заставою майна - в сумі 681 268,99 грн.
Документи ТОВ "Сігмастелс", які підлягають довгостроковому зберіганню передані ліквідатором до архіву (довідка Комунального підприємства "Міський архів" № 9 від 14.03.2023).
Відкриті рахунки банкрута ліквідатором було закрито (довідка АТ КБ "Приватбанк" від 01.06.2023, АТ "Ощадбанк" від 07.07.2023, АТ "Сенс Банк" від 11.07.2023).
Ліквідатором скликано та проведено засідання зборів комітету кредиторів, на якому кредитори визнали роботу ліквідатора задовільною та вирішили затвердити ліквідаційний звіт ТОВ "Сігмастелс".
Суд зазначає, що Кодексом України з процедур банкрутства передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі) (висновок про застосування норм права, який викладений у постанові Верховного Суду від 14.02.2018 у справі №927/1191/14).
Принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора полягає в тому, що кредитор повинен обґрунтовувати, що саме не вчинив ліквідатор і як це вплинуло на результат формування ліквідаційної маси (висновок про застосування норм права, який викладений у постановах Верхового Суду від 30.01.2019 у справі №921/879/15-г/11 та від 02.07.2019 у справі № 5011-46/1733-2012).
У зв`язку з цим та з урахуванням положень ст. 74 ГПК України, суд дійшов висновку, що, на кредитора або іншу особу, що відповідно до закону має право заперечувати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, зокрема з підстав неналежного виконання ліквідатором боржника своїх обов`язків у ліквідаційній процедурі та неповноти виконаних ним дій у цій процедурі, покладений тягар доведення цих обставин, доведення того, що ці порушення з боку ліквідатора мали місце і призвели до порушення порядку проведення дій у ліквідаційній процедурі, і тим самим вплинули на показники в ліквідаційному балансі боржника (змінили ці показники тощо), вплинули на формування ліквідаційної маси і на задоволення вимог кредиторів, і як результат - вплинули на результати проведеної ліквідаційної процедури боржника, а відповідно і на прийняття рішення за результатами розгляду та затвердження звіту та ліквідаційного балансу боржника.
Така правова позиція висловлена Верховним судом у постанові від 27.08.2019 у справі № 913/982/14.
Проте, як свідчать матеріали справи, дії чи бездіяльність ліквідатора Паркулаба В.Г. щодо проведення ліквідаційної процедури в даній справі не оскаржувались. Наявні матеріали справи не містять доказів на підтвердження наявності у банкрута іншого, не реалізованого під час ліквідаційної процедури майна, за рахунок якого була б можливість задовольнити вимоги кредиторів, або інших відомостей, які б достеменно спростували зазначені ліквідатором боржника відомості в звіті ліквідатора та в ліквідаційному балансі.
Отже, на думку суду, ліквідатором банкрута, під час здійснення ліквідаційної процедури ТОВ "Сігмастелс" вжито всі можливі заходи, спрямовані на пошук та виявлення майна банкрута, з метою задоволення вимог кредиторів, а додані до звіту документи підтверджують виконання роботи по ліквідації підприємства у повному обсязі, що свідчить про дотримання принципу безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі.
У зв`язку з відсутністю майнових активів, ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів на загальну суму 136 482 815,64 грн. Вищевказані вимоги ліквідатором не було задоволено та залишено неоплаченими у зв`язку з недостатністю майнових активів та грошових коштів у банкрута.
Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що вимоги не задоволені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Ст. 12 ГПК України встановлені форми господарського судового процесу. Господарські суди розглядають справи про банкрутство з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Однак, з 21.10.2019 почав діяти новий Кодекс України з процедур банкрутства.
Частиною 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Як встановлено судом, ухвалу від 19.10.2023 року про час та місце слухання звіту ліквідатора було направлено всім кредиторам. На адресу суду жодних заперечень щодо звіту ліквідатора не надходило.
Частина 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
На підставі вищенаведеного, враховуючи, що ліквідатором проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута, ліквідатором представлений суду ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 136 483 тис.грн, при таких обставинах, суд вважає за необхідне затвердити ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та закрити провадження по справі.
Керуючись ст. 65, п. 7 ч. 1, ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 233-235 України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.
2. Ліквідувати юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Сігмастелс", код 38001131, зареєстроване за місцезнаходженням: 61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 56.
3. Визнати вимоги кредиторів, що не задоволені за недостатністю майна, погашеними.
Визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
Визнати погашеними вимоги:
- Фізична особа-підприємець Котлова А.О. в сумі 1 958 856,58 грн та 21020 грн судового збору;
- ГУ ДПС у Харківській області в сумі 20 083 542,25 грн (з яких: основний платіж складає 20 039 216,25 грн, штрафна санкція - 44326,00 грн) та 4540,00 грн судового збору;
- гр. ОСОБА_1 , м. Харків в сумі 112 054 900,00 грн та 4540 грн судового збору;
- ФОП Криворучко О.О., м. Харків в сумі 1 245 478,00 грн та 4540 грн судового збору;
- ФОП Морозова Інна Павлівна, смт. Солоницівка в сумі 652889,35 грн та 4540 грн судового збору;
- Міжрайонного ВДВС по Основ`янському та Слобідському районах у м. Харкові Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції до боржника у розмірі 443 429,46 грн та 4540,00 грн судового збору.
4. Провадження у справі закрити.
5. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
6. Ухвалу направити ліквідатору Паркулаб В.Г., кредиторам, власнику майна, державному реєстратору (м-н Павлівський, 4, м. Харків, 61003), державному органу з питань банкрутства (вул. Ярослава Мудрого, 16, м. Харків, 61002).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 05.12.2023 року.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2023 |
Оприлюднено | 11.12.2023 |
Номер документу | 115487513 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні