Ухвала
від 05.12.2023 по справі 522/17021/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа 522/17021/21

Провадження 1-кп/522/315/23

УХВАЛА

05.12.2023 м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі колегії суддів: головуючого судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,

прокурора ОСОБА_5 ,

представника потерпілого - ОСОБА_6 ,

обвинуваченого - ОСОБА_7 ,

захисників - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,

перекладача ОСОБА_10 ,

розглянувши кримінальне провадження за Єдиним реєстром досудових розслідувань №12019160500006578 від 14.12.2019, відносно:

ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Ізраїлю, громадянина Ізраїлю, з вищою освітою, працевлаштованого, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляді перебуває кримінальне провадження стосовно ОСОБА_7 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України.

У судовому засіданні захисник ОСОБА_8 з посиланням на ст. ст. 42,45,46,93, 159-163, КПК заявив письмове клопотання про тимчасовий доступ до документів, а саме відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, яка перебуває у володінні Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженню № 12019160500006578 від 14.12.2019. Клопотання мотивовано тим, що згідно з одними даними матеріалів кримінального провадження досудове розслідування у кримінальному провадженні в період з 25.08.2020 до 18.05.2021 було зупинено, в той час як відповідно до інших даних у зазначений період часу, а саме: 21.11.2020 та 19.03.2020 проведення досудового розслідування доручалось двом різним слідчим, що, на думку захисника, не можливо без поновлення досудового розслідування. У зв`язку із цим у сторони захисту виникли сумніви щодо повноважень слідчих у кримінальному провадженні. Також захисник посилався на те, що в матеріалах кримінального провадження наявна лише одна постанова про призначення групи прокурорів від 19.03.2021, якою було призначено групу прокурорів у складі прокурорів Приморської окружної прокуратури м. Одеси: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , будь-які інші постанови про призначення групи прокурорів стороною обвинувачення не надавалося. Зазначена постанова винесена в період зупинення досудового розслідування, у зв`язку з чим виникають сумніви щодо повноважень прокурорів, що приймали участь у кримінальному провадженні та додержання строків досудового розслідування. Надання тимчасового доступу до інформації з ЄРДР у кримінальному провадженні необхідне зокрема з метою перевірки відомостей щодо призначення (зміни) прокурорів у кримінальному провадженні; визначення та зміни слідчих; зупинення та відновлення досудового розслідування; інформації про користувачів, які вчинили відповідні дії (внесли первісні відомості/внесли зміни), дату та час вчинення відповідних дій. Наданий стороною обвинувачення витяг із ЄРДР не відображає всіх зазначених відомостей. Зазначені обставини неможливо встановити (довести) у іншій спосіб ніж шляхом отримання відомостей з ЄРДР, який перебуває у володінні Офісу Генерального прокурора.

Також захисник ОСОБА_8 посилався на те, що 30.12.2021 ним направлявся адвокатський запит до Офісу Генерального прокурора, з метою отримання автоматизовано формованого документу з ЄРДР, що містить відомості про рух кримінального провадження, однак

Офісом Генерального прокурора, листом №25/3 - 212 вих-22 від 02.02.2022, відмовлено в наданні запитуваних відомостей, з посиланням на Глави 15, 28 КПК України, які зокрема регулюють порядок доступу та витребування документів з електронних інформаційних систем або їх частин. На підтвердження вказаних обставин захисник надав копії зазначених документів.

Обвинувачений ОСОБА_7 та захисник ОСОБА_9 підтримали клопотання захисника ОСОБА_8 .

Прокурор заперечували проти представника вважав його необґрунтованим, на запитання суду зазначив про неможливість надання запитуваних стороною захисту відомостей з ЄРДР, інакше як шляхом тимчасового доступу до документів, в порядку встановленому КПК.

Представник потерпілого ТОВ «ЕОСТ» - ОСОБА_6 , також вважав клопотання захисника ОСОБА_8 необґрунтованим, наданих прокурором матеріалів достатніх для встановлення необхідних обставин у справі.

Заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження суд встановив наступне.

Статтею 333 КПК регламентовано, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

Питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані главою 10 Заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та главою 15 Тимчасовий доступ до речей і документів КПК.

Так, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому, ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 91 КПК у кримінальному провадженні серед іншого підлягають доказуванню обставини, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження (ч. 2 ст. 91 КПК).

Згідно з ч. 2 ст. 214 КПК досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Офісом Генерального прокурора за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, Державним бюро розслідувань, органом Бюро економічної безпеки України.

Відповідно до п. 3 глави 1 розділу І Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затверджений наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298 (далі - Положення) Єдиний реєстр досудових розслідувань - електронна інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, захисту, оброблення, обліку, пошуку, узагальнення даних, зазначених у пункті 1 глави 1 розділу II цього Положення, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру, з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким урегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом.

Пунктом 2 глави 2 розділу І Положення володільцем інформації, що обробляється ЄРДР, є Офіс Генерального прокурора.

Згідно з ч.1 ст. 219 КПК строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідуваньабо винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленомустаттею 615цього Кодексу, до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Дата та час повідомлення про підозру, правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність невідкладно вносяться слідчим, прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.4 ст. 278 КПК).

Досудове розслідування зупиняється вмотивованою постановою прокурора або слідчого, дізнавача за погодженням з прокурором, відомості про що вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.4 ст. 280 КПК).

Відомості про відновлення досудового розслідування вносяться слідчим, прокурором до Єдиного реєструдосудових розслідувань (ч.4 ст. 281 КПК).

Відповідно до ч. 5 ст. 219 КПК строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченомустаттею 290цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею, крім дня прийняття відповідної постанови та дня повідомлення підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК кримінальне провадження закривається в разі, якщо після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначенийстаттею 219цього Кодексу, крім випадку повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров`я особи.

В ході дослідження доказів встановлено, що обставини викладені у клопотанні дійсно мають місце, клопотання захисника про тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений тим, що відображені у них дані, необхідні для встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України. Самі ж документи (відомості) перебувають у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Отже суд вважає обґрунтованими викладені у клопотанні доводи щодо можливості використання зазначених відомостей з ЄРДР та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей

Відповідно доч.ч.1,3ст.93КПК збираннядоказів здійснюєтьсясторонами кримінальногопровадження,потерпілим,представником юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,у порядку,передбаченому цимКодексом. Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

З урахуванням викладених обставин, та зокрема відмови уповноваженими особами Офісу Генерального прокурора надати інформацію у кримінальному провадженні з ЄРДР на запит захисника в порядку ст. 93 КПК, що підтверджується листом №25/3 - 212 вих-22 від 02.02.2022, суд приходить до висновку про наявні передбачені законом підстави для задоволення клопотання захисника про тимчасовий доступ до документів (відомостей).

При прийнятті рішення суд також враховує принципи рівності та змагальності сторін, який вимагає "справедливого балансу" між сторонами, а саме кожній стороні має бути надана розумна можливість представити свою справу за таких умов, що не ставлять її в явно гірше становище порівняно з протилежною стороною (рішення ЄСПЛ у справі "Андрєєва проти Латвії" (Andrejeva v. Latvia) [ВП], заява №55707/00, п. 96).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 20, 22, 42,45, 93, 110, 159-165, 333, 370, 372, 376, 392, 532 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання захисника ОСОБА_8 задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до документів (відомостей), що містяться в електронній інформаційно-комунікаційнійсистемі - Єдиний реєстр досудових розслідувань, яка перебуває у володінні Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженні за ЄРДР № 12019160500006578 від 14.12.2019, а саме: інформації за розділами «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження» та «Прикріплені файли» з можливістю ознайомлення, одержання в друкованому або електронному вигляді копій документів (даних), в тому числі щодо внесення відомостей про процесуальні рішення, рух провадження, внесення інших відомостей, в тому числі:

-роздруківки вкладки «Рух провадження» з моменту початку внесення відомостей про кримінальне провадження до ЄРДР та до направлення прокурором обвинувального акту до суду, станом на час винесення даної ухвали;

- роздруківки вкладок з реєстру «Зміни», вкладки «Кримінальне правопорушення» із зазначенням часу, дати, користувача, та форми змін щодо кожної зміни у кримінальному провадженні, з моменту внесення відповідних відомостей до ЄРДР і до дати винесення даної ухвали.

Зобов`язати уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора надати (забезпечити) адвокату ОСОБА_8 , свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 004241 видане Радою адвокатів Одеської області 15.07.2020 доступ до зазначених відомостей кримінального провадження у ЄРДР з можливістю, з використанням необхідної техніки, зробити належним чином завірені копії документів (роздруківок, витягів, скріншотів) з наступним їх вилученням у порядку ст. 165 КПК України.

Строк дії ухвали, два місяці, тобто до 05.02.2024.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судові рішення, передбачені ч. 1 ст. 392 КПК України.

Умисне невиконання ухвали суду, що набрала законної сили, має наслідком відповідальність, передбачену законом.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Судді ОСОБА_2

ОСОБА_3

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення05.12.2023
Оприлюднено11.12.2023
Номер документу115507717
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —522/17021/21

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 13.04.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 13.04.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 22.02.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

Ухвала від 22.02.2023

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іоніді К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні