Ухвала
від 07.12.2023 по справі 761/18645/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/18645/22

Провадження № 1-кп/761/895/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2023 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , у відкритому судовому засіданні у приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва, розглянувши заяву захисника ОСОБА_4 про відвід прокурора ОСОБА_3 від участі у кримінальному провадження, відомості про яке 06.06.2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000360 по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Жовнино, Чорнобаївського району, Черкаської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України

ВСТАНОВИВ

У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000360 від 06.06.2022 по обвинуваченню ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_4 , заявив відвід прокурору ОСОБА_3 , на підставі п.3 ч. 1 ст. 77 КК України, в обґрунтування якої вказав, що надана суду постанова про зміну групи прокурорів від 10.10.2023 за підписом заступника Генерального прокурора ОСОБА_6 є незаконною, оскільки в ній відсутня належна мотивація щодо доцільності зміни групи прокурорів у даному кримінальному провадженні, що створює у захисту обґрунтовані сумніви в упередженості прокурора ОСОБА_3 ..

Підозрюваний підтримав таку заяву захисника.

Прокурор ОСОБА_3 заявлений відвід вважає необґрунтованим та безпідставним, зазначає, що таким чином сторона захисту штучно створює підстави для затягування судового процесу.

Заслухавши думку учасників, суд вважає заяву захисника ОСОБА_4 про відвід прокурора такою, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові та інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення прокурора.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор зобов`язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Об`єктивність і неупередженість прокурора є не менш важливими для досягнення завдань кримінального провадження, аніж судді, оскільки він згідно зі ст. 36 КПК України наділений значним обсягом повноважень, що можуть суттєво обмежувати чи звужувати права і свободи особи. Вимога неупередженого досудового розслідування означає, що органи досудового розслідування під процесуальним керівництвом прокурора зобов`язані об`єктивно, неупереджено, без необґрунтованої підозри та обвинувального ухилу встановити за допомогою доказів, зібраних у встановленій процесуальній формі, всі обставини кримінального правопорушення та осіб, які його вчинили.

Неупередженість (об`єктивність) дослідження обставин провадження прокурором передбачає вчинення ним процесуальних дій, ухвалення процесуальних рішень лише з підстав, встановлених КПК, та на основі зібраних фактичних даних, без обвинувального ухилу та особистої зацікавленості у вирішенні справи. Значення об`єктивності чи неупередженості прокурора щодо дослідження всіх обставин провадження варто оцінювати крізь призму гарантування реалізації завдань кримінального провадження, зокрема, щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності відповідно до своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України). Розв`язання цього завдання сприяє, з одного боку, реалізації принципу невідворотності відповідальності за правопорушення, а з іншого, - недопущенню обвинувачення або засудження жодного невинуватого.

Отже, неупередженість прокурора є необхідною умовою успішного виконання своїх конституційних функцій (ст. 121 Конституції України) та виконання своїх повноважень на досудовому розслідуванні й в судовому провадженні (ст. 36 КПК України) для здійснення завдань кримінального провадження (ст. 2 КПК України) та забезпечення законності (ст. 9 КПК України України).

Перелік підстав, за наявності яких прокурор підлягає відводу, визначений ст. 77 КПК України. Так, відповідно до цієї норми прокурор не має права брати участь у кримінальному провадженні:

1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача;

2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач;

3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.

Норми КПК України не містять ознак або властивостей, які б розкривали сутність упередженості, що вказує на оціночність цієї обставини у кожному конкретному випадку.

З урахуванням позиції сторони захисту, в даному випадку суд має встановити, чи є участь прокурора ОСОБА_3 в судовому засіданні обставиною, що викликає обґрунтовані сумніви в його упередженості та заінтересованості.

Упередженість, як вбачається із формулювань ст. 77 КПК України, може виникнути у зв`язку з наявністю у прокурора родинних, професійних зв`язків, іншого процесуального статусу, попередньою участю у цьому провадженні тощо. Обставини, які викликають сумнів в неупередженості прокурора, мають бути обумовлені фактами відповідного питання, що розглядається, або бути пов`язаними з ними та має свідчити про наперед визначене ставленням до чого-небудь.

Під час розгляду заявленого відводу, судом сторона захисту не надала достатньої інформації щодо можливих видимих ознак у діях прокурора ОСОБА_3 упередженості у кримінальному провадженні, зазначених у статті 77 КПК України, тому суд не може вважати такі сумніви сторони захисту об`єктивно виправданими. Отже заява адвоката ОСОБА_4 про відвід прокурора ОСОБА_3 задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 77, 80, 81, 372 КПК України, суд

УХВАЛИВ

Відмовити у задоволенні заяви захисника ОСОБА_4 про відвід прокурора ОСОБА_3 від участі у кримінальному провадженні, відомості про яке 06.06.2022 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000360 по обвинуваченню ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуюча суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.12.2023
Оприлюднено12.12.2023
Номер документу115528124
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —761/18645/22

Ухвала від 13.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Трубніков А. В.

Ухвала від 11.04.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Полосенко Василь Степанович

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Полосенко Василь Степанович

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Полосенко Василь Степанович

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні