ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"11" грудня 2023 р.Cправа № 902/1500/23
Суддя Господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРЕКСКАВАЦІЯ-В" (вул. Айвазовського, 26, м. Вінниця, 21022)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал Інвестгруп Вінниця" (вул. В. Копитка, 62А, м. Липовець, Вінницька область, 22500)
про стягнення 1 336 175,82 грн.
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРЕКСКАВАЦІЯ-В" №б/н від 06.12.2023 (вх №1532/23 від 06.12.2023) з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал Інвестргуп Вінниця" про стягнення основного боргу в розмірі 1 130 615,60 грн та пені в розмірі 205 560,22 грн .
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на неналежне виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Арсенал Інвестргуп Вінниця" умов Договору підряду № 1 від 08.03.2023, в частині оплати виконаних робіт.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.12.2023, вказану позовну заяву розподілено судді Матвійчуку В.В..
Дослідивши матеріали позовної заяви №б/н від 06.12.2023 (вх №1532/23 від 06.12.2023) господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.
Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
18.10.2023 набув чинності Закон України № 3200-IX від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Абзацом 1 частини 6 статті 6 ГПК України унормовано, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Таким чином, позивач як юридична особа зобов`язаний зареєструвати свій електронний кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та вказати у позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРЕКСКАВАЦІЯ-В" не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд", що підтверджується відповіддю №338967 від 11.12.2023, сформованою у вказаній підсистемі уповноваженим працівником Господарського суду Вінницької області за кодом ЄДРПОУ 33088925. Наявність Електронного кабінету підтверджується лише в адвоката позивача Мишковської Тетяни Миколаївни.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується. Отже, ціна позову має відповідати сумі, яка заявляється до стягнення.
На стор. 1 позовної заяви позивач визначив "ціну позову" у розмірі 1 336 175 грн, тоді як у прохальній частині позовної заяви просить стягнути з відповідача 1 336 175,82 грн що є більшим від визначеної "ціни позову".
Зважаючи на наведене, позивачу слід вірно визначити ціну позову та загальну суму, яка заявлена до стягнення.
Відповідно до п. 5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивач стверджує, що відповідач зобов`язання за Договором не виконав, виконані роботи належним чином не оплатив, у зв`язку з чим утворилась заборгованість в сумі 1 130 615,60 грн.
При цьому, в позовній заяві відсутнє посилання на докази проведення відповідачем часткових розрахунків за Договором.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
З урахуванням викладеного, відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом: реєстрації свого електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та надання суду відомостей про наявність електронного кабінету; визначення ціну позову та загальної суми, яка заявлена до стягнення; подання письмових пояснень з посиланням на докази проведення відповідачем розрахунків за Договором підряду № 1 від 08.03.2023.
Суд звертає увагу позивача на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРЕКСКАВАЦІЯ-В" №б/н від 06.12.2023 (вх №1532/23 від 06.12.2023) залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
5. Примірник ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та до Електронного кабінету ЄСІТС представника позивача Мишковської Тетяни Миколаївни.
Дата складання повного тексту ухвали 11.12.2023.
Суддя Василь МАТВІЙЧУК
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Айвазовського, 26, м. Вінниця, 21022)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115539759 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні