Рішення
від 04.12.2023 по справі 759/19335/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/19335/23

пр. № 2/759/5308/23

04 грудня 2023 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Петренко Н.О.

за участю секретаря судових засідань Донець Г.В.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ) про стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог.

У жовтні 2023 р. представник ОСОБА_3 - ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 50 000,00 грн., але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.

В обгрунтування позовних вимог посилалася на те, що 21.09.2007р. між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладено шлюб, про що Відділом реєстрції актів цивільного стану Святошинського РУЮ м. Києва було зроблено, відповідний актовий запис № 1327. Від шлюбу у сторін народилася донька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає разом із позивачкою та знаходиться на її утриманні. Рішенням Святошинського районного суду м.Києва від 04.09.2023р. шлюб сторін розірвано. Після розірвання шлюбу відносини між сторонами погіршилися, у зв`язку з чим відповідач не надає належного рівня матеріального забезпечення дитині. З 22.08.2023р. позивач працює в ТОВ «Культурно-оздоровчий центр «Пролісок» на посаді комерційного директора, але майже вся її заробітна плата ледве покриває тільки витрати на оренду житла. Тому позивач вимушена підшукувати додатковий заробіток, аби належним чином утримувати доньку.

Відповідач взагалі не бере участі в нагальних потребах дитини, його не цікавить , як дитина адаптується до ситуації в Україні, її досягнення у школі, гуртках. Ніколи не пропонує допомогу у відвідуванні медичних закладів, хоча йому відомий стан здоров`я дитини та її потреби у медичному лікуванні. Всі потреби дитини повністю забезпечує позивач. Відповідач зустрічається з донькою раз на тиждень, приділяючи одну годину на спілкування. Просить позов задовольнити.

ІІ. Заяви, клопотання та інші процесуальні рішення у справі.

Ухвалою Святошинського районного суду м.Києва від 12.10.2023 р. відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

ІІІ. Позиції учасників судового провадження.

Предстаник позивача у судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити з підстав викладених у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні частково заперечувала проти позовних вимог.

Надала відзив на позовну заяву в якому вказала, що відповідач регулярно перераховував грошові кошти на окремий спеціальний рахунок дитини в Ощадбанку України щомісяця в сумі 10 000,00 грн. на місяць. Кошти з цієї картки , якою володіє позивач вона одразу перераховувала на власний картковий рахунок та розпоряджалася ними на власний розсуд. Відповідач заявляє, що готовий передавати на утримання дитини суму у розмірі 10 000,00 грн. щомісяця, яка більш ніж у чотири рази переважає прожитковий мінімум для дитини відповідно віку та є достатнім для забезпечення належного утримання дитини і її гармонійного розвитку.

Представник позивача подала відповідь на відзив в якому вказала, що відповідач став перераховувати кошти на картку дитини лише з серпня 2023р. Не надав жодного належного та допустимого доказу того, що позивач розпоряджалася зарахованими коштами на вланий розсуд та на свої потреби. Відповідач зазначає, що 10 000,00 грн. аліментів на утримання доньки є обгрунтованою та справедливою сумою до стягнення, при цьому не наводить обгрунтування зазначеної суми.

ІV. Фактичні обставини встановлені судом та норми права,які підлягають застосуванню та мотиви суду,щодо оцінки аргументів наведених учасниками справи.

Суд, вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

21.09.2007 року між позивачем та відповідачем був зареєстрваний шлюб Відділом реєстрації актів цивільного стану Святошинського РУЮ м.Києва , актовий запис №1327 /а.с.8/.

Від шлюбу сторони мають доньку - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 04.09.2023р. шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 розірвано/а.с.10-11/.

Відповідно до договору оренди ОСОБА_3 орендує квартиру в АДРЕСА_3 . Розмір орендної плати за весь об`єкт, що орендується у цілому складає 8 500,00 грн./а.с.12/.

Позивач ОСОБА_3 працює на посаді комерційного директора ТОВ «Культурно-оздоровчий центр «Пролісок» з 22.08.2023р., відповідно до Наказу про призначення № 21/08-2023 ОС від 21.08.2023р., що підтверджується довідкою № 7-Р/а.с.13/.

Відповідно до довідки № 02-13/116 від 12.09.2023р. ОСОБА_8 дійсно навчається в 6-А класі Академічного ліцею № 1 імені А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області/а.с.14/

З долучених до позову матеріалів вбачається, що донька потребує постійного лікування. Крім того, відвідує різні гуртки розвитку/а.с.25-39/.

Відповідно до довідки від 13.11.2023р. № 11/1/2-343 ОСОБА_4 проходить військову службу в Службі безпеки України.

Відповідно до довідки від 08.11.2023р. № 21/2/2-1792 ОСОБА_4 за період з січня 2022р. по вересень 2023р. було виплачено грошове забезпечення у розмірі 1 287 142,00 грн.

Згідно ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За ч.ч. 1-3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч.1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно із ст. 184 Сімейного Кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує:1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;4) інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч.2ст.182 Сімейного кодексу України Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» вбачається, що за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно. Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров`я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Системний аналіз норм законодавства, дає підстави стверджувати, що як матір, так і батько зобов`язані неухильно дотримуватися свого обов`язку щодо утримання та виховання дитини. Відповідно, невиконання зазначеного обов`язку тягне за собою встановлену законом відповідальність.

Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.

Судом встановлено, що відповідач з позивачем та донькою не проживає, матеріальної допомоги не надає, при цьому є працездатним, а отже може надавати матеріальну допомогу.

Відповідності до ч. 1 ст. 199 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позов.

Згідно вимог ст. ст. 76, 77, 79, 80 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За правилами ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В силу вимог ч. 6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Визначаючи розмір аліментів, який повинен стягуватися з відповідача судом враховано, що донька перебуває на утриманні позивача, відповідач є особою працездатного віку, доказів про те, що на його утриманні перебувають інші особи, або є інші стягнення по виконавчим листам на утримання дітей суду не надано.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню та вважає за можливе стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки у розмірі 15 000,00 грн., що є достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

ІV. Розподіл судових витрат між сторонами.

Враховуючи положення ч. 6 ст. 141 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача в дохід держави суми судового збору у розмірі 1073, 60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180,181, 182, 185, 191 СК України, ст.ст. 76-81, 89, 133-137, 140,141, 247, 263-265, 275, 279, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 15 000,00 грн. (п`ятнадцять тисяч грн.00 коп.) , але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячного і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення суду підлягає обов`язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 1073, 60 грн.( одна тисяча сімдесят три грн. 60 коп.).

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.О. Петренко

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.12.2023
Оприлюднено18.12.2023
Номер документу115658112
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —759/19335/23

Постанова від 29.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 28.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Олійник Василь Іванович

Рішення від 22.12.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Рішення від 19.12.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Рішення від 04.12.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Рішення від 04.12.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Ухвала від 12.10.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні