Справа № 175/9225/23
Провадження № 2/175/2321/23
2023 рік
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 грудня 2023 року смт Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Бойко О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Надія-2», про захист честі та гідності фізичної особи, відшкодування моральної шкоди, стягнення безпідставно отриманих коштів, -
В С Т А Н О В И В:
04 грудня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Садівничого товариства «Надія-2», про захист честі та гідності фізичної особи, відшкодування моральної шкоди, стягнення безпідставно отриманих коштів.
Під час вирішення питання про відкриття провадження по справі було встановлено, що позовну заяву було подано з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України та не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України та має наступні недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до п.8. ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Із додатків до позовної заяви неможливо встановити, що додані в якості доказів скріншоти публікацій, розміщені користувачем « ОСОБА_2 », були поширені саме відповідачем Садівничим товариством «Надія-2», як і неможливо встановити, що вони опубліковані саме у месенджері «Вайбер», оскільки в позовній заяві наявні лише скріншоти, а посилання на чат відсутні.
Також позивачем не додано до позовної заяви належних посилань на докази, що акаунт на скріншотах у месенджері «Вайбер» належить відповідачу СТ «Надія-2».
Згідно з роз`ясненнями, наведеними у п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України №1 від 27.02.2009 «Просудову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи»при вирішенні питання про відкриття провадження у справі судам слід звертати увагу на відповідність позовної заяви (заяви) вимогам ЦПК України. Така заява має містити, зокрема, відомості про те, в який спосіб була поширена інформація, що порушує особисті немайнові права позивача (заявника), яка саме інформація поширена відповідачем (відповідачами), із зазначенням часу, способу й осіб, яким така інформація повідомлена, інші обставини, які мають юридичне значення, посилання на докази, що підтверджують кожну з таких обставин, а також зазначення способу захисту, в який позивач бажає захистити своє порушене право.
Відповідно до п. 12 вказаної постанови Пленуму належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник вебсайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві.
У випадку розміщення недостовірної інформації в мережі Інтернет, особа повинна надати до суду докази розміщення даної інформації.
Крім того, позивач не зазначає на докази обґрунтованості позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди та не надає цих доказів на їх підтвердження.
Таким чином, подана заява не відповідає вимогам п.4, п.5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Разом з тим, як вбачається з позовної заяви, крім вимог щодо визнання недостовірною та спростування недостовірної інформації, позивачем заявлено вимогу про стягнення моральної шкоди у розмірі 5 000,00 грн., яка є окремим предметом справляння судового збору.
Як визначено у ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 5 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду, зокрема, позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме, позовної заяви про відшкодування моральної шкоди судовий збір сплачується за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також, в позовних вимогах зазначені додатково до майнової вимоги ще дві немайнові вимоги, а отже у відповідності до абз.2 ч.3 ст.6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Тобто, позивачем вже сплачено 1610,40 грн., а згідно кількості позовних вимог необхідно було сплатити 5904,80 грн.
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 3 220,80 грн. на раніше сплачені реквізити та надати суду квитанцію на підтвердження сплати судового збору.
Тобто, позивачу необхідно надати належні посилання на докази, а саме що чат у меседжері вайбер належить відповідачу, а також сплатити належну суму судового збору.
Вказані недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву (заяву) подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає необхідним залишити вказану заяву без руху, надавши заявниці строк для усунення недоліків заяви терміном п`ять днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Надія-2», про захист честі та гідності фізичної особи, відшкодування моральної шкоди, стягнення безпідставно отриманих коштів залишити без руху.
Повідомити заявницю про необхідність усунення зазначених в даній ухвалі недоліків в п`ятиденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали, шляхом подання відповідних доказів та документів.
Роз`яснити заявниці, що у разі, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вона виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо ж заявниця не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя Бойко О.М.
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 18.12.2023 |
Номер документу | 115686669 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бойко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні