Ухвала
від 15.12.2023 по справі 554/5302/22
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 15.12.2023Справа № 554/5302/22 Провадження № 1-кс/554/14985/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2023 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчий СУ ГУНП в Полтавській області підполковник поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором спеціалізованої екологічної прокуратури Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч.1 ст.239 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідча звернулася до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.

У провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 КК України, за фактом порушення правил екологічної безпеки посадовими особами ряду підприємств Полтавської області, та ч.1 ст.239 КК України за фактом забруднення або псування земель.

У провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 КК України, за фактом порушення правил екологічної безпеки посадовими особами ряду підприємств Полтавської області, та ч.1 ст.239 КК України за фактом забруднення або псування земель.

Встановлено, що на території Полтавської області діє ряд підприємств, які здійснюють планову господарську діяльність без оформлення висновку оцінки впливу на довкілля, що є порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідно до вимог статті 3 Закону «Оцінка впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планової діяльності». Під час планування своєї діяльності, суб`єкт господарювання зобов`язаний провести оцінку впливу на довкілля. Згідно з Законом, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію об`єктів, інше втручання в природне середовище.

Відповідно до вимог статті 3 Закону «Оцінка впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності».

Під час планування своєї діяльності, суб`єкт господарювання зобов`язаний провести оцінку впливу на довкілля. Згідно з Законом, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об`єктів, інше втручання у природне середовище.

Так, відповідно до матеріалів перевірки ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами якої складено акт перевірки №06-28/341 від 31.05.2021 підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , встановлено, що вказане підприємство здійснює господарську діяльність, а саме вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, вирощування інших однорічних і дворічних культур, вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев.

Перевіркою встановлено, що у ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 »:

- не призначено осіб, відповідальних за належне розташування та обланання місць відбору проб та вимірювання параметрів газопилового потоку, чим порушено підпункт 2.2.2 п.2.2 розділу ІІ Правил, затверджених наказом №52;

- не проводиться технічне навчання і перевірка знань з правил технічної експлуатації установок очистки газу інженерно-технічного персоналу та обслуговуючого персоналу, залученого до експлуатації установок очистки газу, чим порушено підпункт 2.2.4 п. 2.2 розділу ІІ Правил, затверджених наказом №52;

- не ведеться журнал обліку робочого часу установок очистки газу, чим порушено абзац 7 підпункту 2.2.2 п.2.2 розділу ІІ Правил, затверджених наказом №52;

- не проводиться виробничий контроль за охороною атмосферного повітря в процесі господарської та іншої діяльності, шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел, чим порушено ст.ст.20-2, 68 Закону України №1264-ХІІ, ст. 8,11 Закону України №877-V.

На підставі проведеної перевірки Державною екологічною інспекцієї Центрального округу, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 , затвердженого Постановою КМУ від 19.04.2017 за №275, з метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, складено 07.06.2021 Припис №22/02.4-23.

В ході проведення досудового слідства встановлено, що підприємство ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в жовтні 2023 року отримало висновок з оцінки впливу на довкілля на свою господарську діяльність.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення повноти та об`єктивності при проведенні досудового слідства, встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також перевірки причетності посадових осіб ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до вчинення злочинів у сфері природоохоронного законодавства, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: копію висновку з оцінки впливу на довкілля на свою господарську діяльність та копії документів, що подавалися підприємством для його отримання, оскільки вказана інформація може бути використана, як доказ у кримінальному провадженні, постала необхідність у долучені до провадження.

В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи, що містять охоронювану законом таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати доступ до даних, які знаходяться у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідча в судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала, просила задовольнити.

У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

В провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 КК України, за фактом порушення правил екологічної безпеки посадовими особами ряду підприємств Полтавської області, та ч.1 ст.239 КК України за фактом забруднення або псування земель.

Статтею 160КПКУкраїни передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частина 5 статті 163КПКУкраїни передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162КПКУкраїни до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі, отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Таким чином, інформація, до якої просить дозволити доступ і її вилучити слідчий, є документами, які містить охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказані документи, питання про проведення тимчасового доступу до яких ставиться в клопотанні органу досудового слідства, містять дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, суд вважає клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40, 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчої- задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №42022170000000042 від 10.05.2022 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення належним чином завірених копій наступних документів: висновку з оцінки впливу на довкілля на свою господарську діяльність та документів, що подавалися підприємством до державної установи для його отримання, які перебувають у володінні ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення15.12.2023
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу115731305
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/5302/22

Ухвала від 29.12.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Чуванова А. М.

Ухвала від 15.12.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 24.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 24.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 24.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні