Дата документу 29.12.2023Справа № 554/5302/22 Провадження № 1-кс/554/15850/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
29 грудня 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчогоСУ ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, погоджене прокурором, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч. 1 ст. 239 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінніІНФОРМАЦІЯ_1 . Своє клопотання мотивує наступним.
У провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 КК України, за фактом порушення правил екологічної безпеки посадовими особами ряду підприємств Полтавської області, та ч.1 ст.239 КК України за фактом забруднення або псування земель.
Встановлено, що на території Полтавської області діє ряд підприємств, які здійснюють планову господарську діяльність без оформлення висновку оцінки впливу на довкілля, що є порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідно до вимог статті 3 Закону «Оцінка впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планової діяльності». Під час планування своєї діяльності, суб`єкт господарювання зобов`язаний провести оцінку впливу на довкілля. Згідно з Законом, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію об`єктів, інше втручання в природне середовище.
Відповідно до вимог статті 3 Закону «Оцінка впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності».
Під час планування своєї діяльності, суб`єкт господарювання зобов`язаний провести оцінку впливу на довкілля. Згідно з Законом, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об`єктів, інше втручання у природне середовище.
Так, відповідно до матеріалів перевірки ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами якої складено акт перевірки №06-28/243 від 16.04.2021 підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , встановлено, що вказане підприємство здійснює господарську діяльність, а саме оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними нафтопродуктами, виробництво продуктів нафтоперероблення.
Перевіркою встановлено, що у ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 »:
- відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на джерело викидів, а саме на трубу пічі, яка розташована в приміщенні охорони за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушено ст.ст.10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
- відсутній дозвіл на спеціальне водокористування на свердловину розташовану на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушили ст.ст. 48, 49 Водного кодексу України;
- не обладнана засобами вимірювальної техніки водна свердловина, не ведеться первинний облік набраної та використаної води, чим порушено п.7 ч.1 ст.44 Водного кодексу України;
- відсутній проект зони санітарної охорони свердловини за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушено п.4 ч 1 ст.98 Водного кодексу України,
- відсутнє огородження зони сурового режиму свердловини, яка знаходиться на території промислового майданчика за адресою: АДРЕСА_2 , чи порушено п.6 ч.3 ст. 98 Водного кодексу, п.6 ч.1 ст.44 Водного кодексу України,
На підставі проведеної перевірки Державною екологічною інспекції Центрального округу, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 , затвердженого Постановою КМУ від 19.04.2017 за №275, з метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, складено 23.04.2021 Припис №6/2/1-23.
В ході проведення досудового слідства встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надало відповідь до ІНФОРМАЦІЯ_1 з приводу виконання Припису №6/2/1-23 від 23.04.2021.
08.11.2023 до ІНФОРМАЦІЯ_1 направлявся запит про надання копії відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо виконання Припису №6/2/1-23 від 23.04.2021.
21.11.2023 року отримана відповідь ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що надати запитуваний документ вони можуть тільки на підставі рішення суду.
Зважаючи на вищезазначене, з метою забезпечення повноти та об`єктивності при проведенні досудового слідства, встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо стану виконання ними Припису №6/2/1-23 від 23.04.2021, оскільки вказана інформація може бути використана, як доказ у кримінальному провадженні, постала необхідність у долучені до провадження.
Отже, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи, що містять охоронювану законом таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати доступ до даних, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_3 .
На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала, просила задовольнити.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судом встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022170000000042 від 10.05.2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236 КК України, за фактом порушення правил екологічної безпеки посадовими особами ряду підприємств Полтавської області, та ч.1 ст.239 КК України за фактом забруднення або псування земель.
Встановлено, що на території Полтавської області діє ряд підприємств, які здійснюють планову господарську діяльність без оформлення висновку оцінки впливу на довкілля, що є порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідно до вимог статті 3 Закону «Оцінка впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планової діяльності. Така планова діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планової діяльності». Під час планування своєї діяльності, суб`єкт господарювання зобов`язаний провести оцінку впливу на довкілля. Згідно з Законом, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію об`єктів, інше втручання в природне середовище.
Стаття 163КПК України передбачає,що слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено,що інформаціяперебуває уволодінніІНФОРМАЦІЯ_1 , та вказана інформація, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, та встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 159-166, 167, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю зробити їх копії, (зняти копію інформації), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 з приводу стану виконання ними Припису №6/2/1-23 від 23.04.2021 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 116033885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні