Справа № 953/4627/23
н/п 1-кс/953/9216/23
УХВАЛА
"14" грудня 2023 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 12023220000000487 від 01.05.2023 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого за ч. 3 ст. 332 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,-
встановив:
23.11.2023 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ «« ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: документів, що містяться в справах юридичного оформлення карткового рахунку № НОМЕР_2 та пов`язаних з ним інших карткових (розрахункових) рахунків, а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до нього оригіналів та нотаріально завірених документів, а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків в оригіналах; первиних документів, які свідчать про зарахування на зазначені розрахункові рахунки та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморальні ордери, чеки чекової книжки і т.д.) за період з 01.01.2022 та по теперішній час; розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по рахункам, із зазначенням найменуванням платника і одержувача, розрахунковим рахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з дня її оформлення та по теперішній час на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента; фото- та відео файли засобів фіксації, з зазначенням терміналу (адреси), та місця розташування банкомату (терміналу) чи адреси банківської установи через яку проводилися операції із зняття та зарахування коштів на зазначені рахунки, за період з 01.01.2022 та по теперішній час, на електронних носіях із заначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що відділом з розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023220000000487 від 01.05.2023 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого за ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.05.2023 до СУ ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення з ІНФОРМАЦІЯ_2 про те, що в ході роботи з протидії нелегальній міграції оперативним складом управління спільно зі співробітниками Управління міграційної поліції ГУНП в Харківській області отримано інформацію про причетність громадянина України ОСОБА_4 до незаконного переправлення через державний кордон України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які ухиляються від мобілізації до лав ЗСУ, шляхом організації внесення відомостей до системи «Шлях» про вказаних осіб, які не мають законних підстав для виїзду за межі території України, вчиненні з корисливих мотивів.
Під час досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.
В своїй злочинній діяльності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , використовує банківську картку АТ «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 .
Для повного та всебічного розслідування кримінального провадження, у органу досудового розслідування на даний час виникла необхідність в отримані інформації про рух коштів по картковому рахунку НОМЕР_2 за період часу з 01.01.2022 року по теперішній час, а також документів, що містяться в справах юридичного оформлення даного карткового рахунку та пов`язаних з ним інших карткових (розрахункових) рахунків, оформлених в АТ «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Слідчий ОСОБА_3 до судового засідання не з`явився, повідомлений належним чином та своєчасно, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.
В главі 15 КПК України визначений та регульований спосіб вилучення речей і документів у особи, у володінні якої вони знаходяться, шляхом тимчасового доступу до них.
Так, відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 5)відомості, які можуть становити банківську таємницю .
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншими засобами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Дозволити право тимчасового доступу до документів, зобов`язавши АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , надати старшому слідчому СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_7 , слідчому СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, а саме до:
-документів, що містяться в справах юридичного оформлення карткового рахунку № НОМЕР_2 та пов`язаних з ним інших карткових (розрахункових) рахунків, а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до нього оригіналів та нотаріально завірених документів, а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків;
-первинних документів, які свідчать про зарахування на зазначені розрахункові рахунки та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморальні ордери, чеки чекової книжки і т.д.) за період з 01.01.2022 та по теперішній час;
-розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по рахункам, із зазначенням найменуванням платника і одержувача, розрахунковим рахункових рахунків, МФО та назви банку,
номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з дня її оформлення та по теперішній час із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента;
-фото- та відео файли засобів фіксації, з зазначенням терміналу (адреси), та місця розташування банкомату (терміналу) чи адреси банківської установи через яку проводилися операції із зняття та зарахування коштів на зазначені рахунки, за період з 01.01.2022 та по теперішній час, із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 14.01.2024.
Роз`яснити представнику АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115768621 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Зуб Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні