Справа № 144/800/23
Провадження № 1-кс/144/529/23
У Х В А Л А
іменем України
20.12.2023 смт. Теплик
Слідчий суддя Теплицького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Теплицького відділу Гайсинської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023020110000088 від 14 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України,
про дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням, в якому зазначив, що 14.06.2023 надійшло повідомлення від старшого інспектора з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області про те, що ним виявлено невідомих осіб, які здійснюють незаконну порубку дерев у полезахисній смузі за межами населеного пункту с. Марківка Гайсинського району Вінницької області, 95 км. залізничного перегону ст. Кубліч - ст. Розкошівка Гайсинського району у захисній лісовій смузі біля земельних ділянок, які орендує ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відомості про вказане кримінальне правопорушення СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області 14.06.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023020110000088 та розпочато досудове розслідування за ч. 4 ст. 246 КК України.
За даним фактом начальником сектору поліції відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області майором поліції ОСОБА_5 проведено радіотехнічну розвідку на місці вчинення злочину, а саме: у с. Марківка Гайсинського району Вінницької області.
Під часрадіотехнічної розвідкивстановлено,що намісці вчиненнязлочину знаходятьсябазові станціїоператорів рухомогомобільного зв`язку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ":
(2G) LAC: 20902 CID: 4121, 1143, 4123, 4122, 6123, 1150, 4953
(3G) LAC: 20902 CID: 14068, 14707, 24068, 34705
(4G) LAC: 21702 CID: 32061221, 32291221, 32061241, 32061233.
Надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у операторів телекомунікацій, необхідне з метою встановлення осіб, що причетні до вказаного вище діяння, шляхом моніторингу з`єднань абонентів стільникового зв`язку у зоні дії покриття зазначених базових станцій операторів мобільного зв`язку. Отримані в операторів телекомунікацій зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
У разі використання невідомими особами мобільного телефону, за допомогою SIM-картки оператора мобільного зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » документи, що містять вищевказану інформацію, перебувають у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », так як відповідно до ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікацій зобов`язані вести достовірний облік телекомунікаційних послуг, що надаються споживачеві, вести облікову та іншу, визначену законодавством, документацію щодо своїх телекомунікаційних мереж та взаємоз`єднання з іншими телекомунікаційними мережами, зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, встановленого законом, надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги та про з`єднання свого абонента в порядку, встановленому законом.
Зазначені документи містять відомості, що можуть бути використані для встановлення осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення. Для подальшої роботи з цими документами, зокрема, розшуку осіб, які використовували мобільний телефон, використання цих документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні під час судового розгляду, долучення їх до матеріалів кримінального провадження, слідчому слід отримати можливість зробити з них копії на електронному та паперовому носіях. За допомогою вказаних документів, які відповідно до ст. 161 КПК України містять охоронювану законом таємницю, передбачається встановити осіб, які вчинили вищевказане кримінальне правопорушення.
Довести цей факт іншими способами, зокрема, оглядом місця події, допитами свідків, наданням доручення на проведення слідчих (розшукових) дій не представилось можливим. Без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані для встановлення обставин у кримінальному провадженні та містять вищевказану інформацію неможливо, зважаючи на положення до ст. 9 Закону України «Про телекомунікації».
Враховуючи, що вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому провадженні, слідчому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та можливість зробити з них копії на електронному та паперовому носіях.
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, яке просив задовольнити.
Представник ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " у судове засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання, що відповідає ч. 4 ст. 163 КПК України.
Слідчим суддею встановлено обставини, зазначені вище.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подано клопотання, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання про тимчасовий доступ до документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України, погоджено прокурором Теплицького відділу Гайсинської окружної прокуратури ОСОБА_4 .
Положеннями ч. ч. 6, 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою статті 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що документи, які перебувають або можуть перебувати у володінні юридичної особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », самі по собі і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню всіх співучасників, свідків та мати доказове значення у справі, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Одержати зазначені документи іншими способами неможливо, оскільки згідно зі ст. 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом.
З огляду на викладене вище, клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити клопотання.
Надати слідчому СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУУНП у Вінницькій області начальнику СВ майору поліції ОСОБА_9 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ) та містять інформацію про телефонні дзвінки абонентських номерів сім-карток, які здійсненні через ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ":
(2G) LAC: 20902 CID: 4121, 1143, 4123, 4122, 6123, 1150, 4953;
(3G) LAC: 20902 CID: 14068, 14707, 24068, 34705;
(4G) LAC: 21702 CID: 32061221, 32291221, 32061241, 32061233 у період часу з 00.00 год. 14.05.2023 до 23.00 год. 14.06.2023 та можливість зробити з них копії на паперовому та електронному носіях з наступною інформацією:
- Азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій, які забезпечували зв`язок в зоні покриття базових станцій операторів.
- Типи з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS).
- Дата, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості.
- Номери учасників з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, ідентифікаційні ознаки терміналу.
Строк дії ухвали встановити до 20.01.2024 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115784499 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Теплицький районний суд Вінницької області
Довгалюк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні