Справа №591/11816/23
Провадження № 2/591/1858/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2023 року Зарічний районний суд м. Суми в особі судді Сидоренко А.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу Вольвач Анжели Вікторівни про поновлення строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з позовом до приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу Вольвач А.В., в якому просить визнати поважними причини пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та визначити додатковий строк для прийняття спадщини , саме з 13 червня 2023 року по 14 липня 2013 року у зв`язку з пропуском даного строку з поважних причин..
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
За змістом вказаної норми, вимоги щодо виключної підсудності унеможливлюють застосування інших правил територіальної підсудності, крім тих які встановленні процесуальним законом для відповідної категорії справ.
Виходячи з аналізу зазначеної правової норми, правила виключної підсудності застосовується до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно.
З роз`яснень, викладених у п. 42 Постанови №3 від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», вбачається, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем порушується питання про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . При цьому позивач посилається на те, що спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 є двокімнатна квартира за адресою: АДРЕСА_1 .
Оскільки позов стосується нерухомого майна, розташованого на території м. Красний Лиман Донецької області він не підсудний Зарічному районному суду м. Суми.
Вказана справа підсудна Краснолиманському міському суду Донецької області.
Відповідно до частини сьомоїстатті 147Закону України «Просудоустрій і статус суддів", враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, розпорядженням Верховного Суду від 14 березня 2022 року № 7/0/9-22 було змінено територіальну підсудність судових справ Краснолиманського міського суду Донецької області Індустріальному районному суду м. Дніпропетровська.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суду.
За нормами ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу.
Оскільки питання щодо встановлення додаткового строку для прийняття спадщини стосується спадкового майна - нерухомого майна у цій справі підлягає вирішенню за правилами виключної підсудності, то справу слід передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) за місцезнаходженням нерухомого майна до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Керуючись ст.ст. 30, 31, 187 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу Вольвач Анжели Вікторівни про поновлення строку для прийняття спадщини передати на розгляд до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду. В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Суддя А.П.Сидоренко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115813945 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Сидоренко А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні