Справа № 758/7138/22
Категорія 75
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2023 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Захарчук С. С.,
за участю секретаря судового засідання - Бублик А. О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Країна-Ветасистанс» про припинення трудових відносин,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Країна-Ветасистанс» (далі - ТОВ «Країна-Ветасистанс») про припинення трудових відносин.
Зазначав, що відповідно до протоколу №01/2015 від 15.04.15 загальних зборів учасників про створення ТОВ «Країна-Ветасистанс» його було обрано директором ТОВ «Країна-Ветасистанс».
Відповідно до Наказу №01-к від 16.04.15 він приступив до виконання обов`язків директора ТОВ «Країна-Ветасистанс» за сумісництвом.
28.12.21 він написав заяву про звільнення 31.01.22 з посади директора ТОВ «Країна-Ветасистанс» за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та видав наказ №2 від 28.12.21 про скликання позачергових загальних зборів учасників товариства.
В той же час ним було направлено повідомлення всім учасникам товариства про скликання позачергових загальних зборів на 31.01.22.
Частина листів повернулась із позначкою «за закінченням терміну зберігання», внаслідок чого ним було складено протокол від 31.01.22 про те, що позачергові загальні збори учасників не відбулись.
У свою чергу ним було видано наказ №02-к від 31.01.22 про звільнення, яким він припиняє виконання обов`язків директора товариства 31.01.22.
Посилаючись на зазначені обставини, позивач просив визнати його трудові відносини з ТОВ «Країна-Ветасистанс» припиненими 31.01.22 у зв`язку зі звільненням з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з розділу «Відомості про керівника юридичної особи про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договором, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи», відомості про нього, як керівника ТОВ «Країна-Ветасистанс» (код ЄДРПОУ 39750203).
У судове засідання позивач не з`явився, його представник подав заяву про розгляд справи за його відсутності, у якій вказав на те, що позов підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ст. 223 ЦПК України суду ухвалив розглядати справу за відсутності учасників справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові доказі у їх сукупності, дійшов наступного висновку.
Судом установлено, що відповідно до протоколу загальних зборів учасників ТОВ «Країна-Ветасистанс» від 15.04.15 єдиним учасником товариства є ОСОБА_1 та його обрано директором товариства (а.с. 4).
28.12.21 ОСОБА_1 написано заяву про звільнення з посади директора ТОВ «Країна-Ветасистанс» з 31.01.22 за ст. 38 КЗпП України (а.с. 24).
28.12.21 ОСОБА_1 видано наказ № 2 про скликання позачергових загальних зборів учасників товариства (а.с. 25).
Повідомлення про скликання позачергових загальних зборів учасників товариства ОСОБА_1 були надіслані: ТОВ «БК Ербаунг», ТОВ «Фінансова компанія «Фактор-Сервіс», ТОВ «Фактор Стандарт», ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геос Інвест», ТОВ «Лев Девелопмент Кепітал» (а.с. 28-39).
Відповідно до протоколу загальних зборів учасників ТОВ «Країна-Ветасистанс» від 31.01.22 загальні збори учасників не відбулися (а.с. 27).
31.01.22 ОСОБА_1 видано наказ № 02-к про припинення виконання обов`язків директора товариства з 31.01.22 (а.с. 26).
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Конституції України норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Частиною 1 ст. 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.
Будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається (ч. 4 ст. 22 КЗпП України).
В силу норм ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.
Частинами ч.ч. 1, 2 ст. 140 ЦК України передбачено, що товариством з обмеженою відповідальністю є засноване однією або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділено на частки.
Особливості діяльності товариств з обмеженою відповідальністю встановлюються Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон).
Відповідно до ч.ч. 1 - 5 ст. 32 Закону загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників.
Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства.
Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства.
Повідомлення, передбачене частиною третьою цієї статті, надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. Статутом товариства може бути встановлений інший спосіб повідомлення.
У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін.
Частинами 3-4 ст. 39 Закону передбачено, що виконавчий орган товариства підзвітний загальним зборам учасників і наглядовій раді товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень.
Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва.
Відповідно до ч. 13 ст. 39 Закону повноваження одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу можуть бути припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання нового одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу або тимчасових виконувачів їхніх обов`язків. У разі припинення повноважень одноосібного виконавчого органу або члена колегіального виконавчого органу договір із цією особою вважається припиненим. Статутом товариства може бути передбачено вимогу про обрання нових членів чи тимчасових виконувачів обов`язків для всіх членів колегіального виконавчого органу.
Відповідно до п.п. 9.6.1., 9.6.2. Статуту ТОВ «Країна-Ветасистанс» (а.с. 6-14) загальні збори скликаються директором або головою зборів у випадках, передбачених чинним законодавством та цим Статутом.
Директор або Голова Зборів скликають загальні збори учасників, шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій.
Як установлено судом відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 28.12.21 (а.с. 17-23) засновниками (учасниками) ТОВ «Країна-Ветасистанс» є: ОСОБА_2 , ТОВ «Фінансова компанія «Фактор-Сервіс», ТОВ «Фактор Стандарт», ТОВ «БК Ербаунг», ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геос Інвест», ТОВ «Лев Девелопмент Кепітал».
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 76 ЦПК України).
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 3 ст. 12 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У порушення вимог Статуту, Закону та ЦПК України доказів того, що учасник ТОВ «Країна-Ветасистанс» - ОСОБА_2 , була повідомлена про скликання позачергових загальних зборів позивачем не надано.
Одночасно позивачем надано копії повідомлень про скликання позачергових загальних зборів учасників: ТОВ «БК Ербаунг», ТОВ «Фінансова компанія «Фактор-Сервіс», ТОВ «Фактор Стандарт», ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геос Інвест», ТОВ «Лев Девелопмент Кепітал» (а.с. 28-39), однак, доказів того, що зазначені учасники отримали повідомлення, суду не надано.
Не надано і доказів того, що позивач ознайомив всіх учасників товариства з його заявою про звільнення.
Також не надано і доказів того, що ним були передані документи товариства та печатка товариства уповноваженій особі.
Отже, доказів на підтвердження дотримання процедури звільнення з займаної посади директора ТОВ «Країна-Ветасистанс» ОСОБА_1 не надано, а тому правових підстав для задоволення позову немає.
Керуючись ст. ст. 8, 43, Конституції України, ст. ст. 21. 22, 38 КЗпП України, ст. 140 ЦК України, ст. ст. 32, 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», ст. ст. 2, 4, 12, 13, 76-82, 258-259, 263-265, 268, 273, 353, 354 ЦПК України -
У Х В А Л И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до товариства з обмеженою відповідальністю «Країна-Ветасистанс» (04176, м. Київ, вул. Електриків, 29а, код ЄДРПОУ 39750203) про припинення трудових відносин, - відмовити.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С. С. Захарчук
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115824239 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні