Справа № 947/38919/23
Провадження № 1-кс/947/16065/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.12.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження за № 12023160000001492 від 05.12.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 307 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання про арешт майна, СУ ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023160000001492 від 05.12.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 307 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 05.12.2023 року, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, направлений на незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу обіг якого обмежено у особливо великих розмірах кокаїну, особам схильним до їх вживання з метою отримання за це грошових коштів та особистого збагачення, що є порушенням вимог ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори».
З метою реалізації злочинного умислу ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що охороняють здоров`я населення України, незаконно, в порушення вимог ЗУ «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та ЗУ «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, у невстановлені досудовим розслідуванням дати, часу, місця, обставин та невстановленої особи придбав наркотичну речовину обіг якої обмежено кокаїн у особливо великих розмірах, яку зберігав за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого збуту.
Усвідомлюючи незаконність такої злочинної діяльності ОСОБА_5 запропонував гр. ОСОБА_6 збувати наркотичний засіб обіг якого обмежено - кокаїн, та попросив підшукати клієнта, якому мав намір збути 750 грам вартістю 40 000 доларів США.
У подальшому, ОСОБА_6 було залучено до конфіденційного співробітництва в ході проведення негласної слідчої дії контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки наркотичних засобів обіг яких обмежено з метою документування злочинної діяльності ОСОБА_5 .
Так, 09.12.2023 приблизно о 12 годині 30 хвилин реалізовуючи свій злочинний намір на збут наркотичних засобів ОСОБА_5 знаходячись на розі вулиць Сонячній та вулиці Генуезькій в місті Одесі взяв частину раніше придбаного наркотичного засобу обіг якого обмежено кокаїну вагою до 1 грама, запакував його до паперового конверту та передав ОСОБА_6 для подальшої передачі потенційному покупцю.
Далі, знаходячись за адресою: м. Одеса, вул.Івана Франка, 40, корпус 1 ОСОБА_6 добровільно надав співробітникам поліції паперовий конверт в якому знаходилась кристалоподібна речовина, білого кольору з якої відібрано 1 зразок для проведення експрес-тесту.
У відповідності до результатів експрес-тесту марки «IDT 9000Т General Screening Drugs» установлено, що в паперовому конверту, вилученому 09.12.2023 знаходилась речовина, що згідно до інструкції по використанні експрес тесту відноситься до наркотичної речовини кокаїн або крек.
Крім того, ОСОБА_5 , діючи повторно, розуміючи протиправність своїх дій та бажаючи настання наслідків, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення домовився про збут наркотичної речовини, обіг якої обмежено кокаїну у кількості 750 грамів, використовуючи у якості посередника ОСОБА_7 .
У подальшому, ОСОБА_6 залучено до конфіденційного співробітництва в ході проведення негласної слідчої дії контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки наркотичних засобів обіг яких обмежено з метою документування злочинної діяльності ОСОБА_5 .
Далі, 09.12.2023 приблизно о 15 годині 10 хвилин перебуваючи біля свого будинку за адресою: м.Одеса, проспект Шевченко, 12/1, сівши до автомобіля марки «Hundai» д/н НОМЕР_1 , який перебуває у користуванні ОСОБА_6 , передав останньому поліетиленовий пакет в якому знаходились скляні банки приблизним об`ємом 200 грамів, 470 грамів, 750 грамів, які були заповнені порошкоподібною речовиною білого кольору.
Після чого, 09.12.2023 в період часу з 16 годині 01 хвилини по 17 годину 05 хвилин під час проведення обшуку автомобіля марки «Hundai» д/н НОМЕР_1 який знаходився за адресою: м.Одеса, проспект Шевченко, 12/1 співробітниками поліції виявлено поліетиленовий пакет в якому перебували скляні банки приблизно об`ємом 200 грамів, 470 грамів, 750 грамів, які були заповнені порошкоподібною речовиною білого кольору. Далі, зі скляної банки приблизним об`ємом 200 грамів, в якій містилась речовина білого кольору у спресованому стані відібрано 1 зразок для проведення експрес-тесту.
У відповідності до результатів експрес-тесту марки «IDT 9000Т General Screening Drugs» установлено, що в скляній банці приблизним об`ємом 200 грамів в якій знаходилась речовина білого кольору у спресованому стані, вилученій 09.12.2023 в ході обшуку з автомобіля марки «Hundai» д/н НОМЕР_1 ., знаходилась речовина, що згідно до інструкції по використанні експрес тесту відноситься до наркотичної речовини кокаїн або крек вагою 11,17 грамів.
Після здійснення ОСОБА_5 збуту наркотичних засобів, обіг яких обмежено, 09.12.2023 року о 15 годині 24 хвилині останній був затриманий працівниками поліції в порядку ст. 208 КПК України.
09.12.2023 року в період часу з 12 год 59 хв по 13 год 14 хв знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Івана Франка, 40, корпус 1 громадянин ОСОБА_6 здійснив добровільну видачу наркотичного засобу, яку він отримав в ході оперативної закупки у гр. ОСОБА_5 , а саме: паперовий конверт в якому знаходилась кристалоподібна речовина, білого кольору з якої відібрано 1 зразок для проведення експрес-тесту.
У відповідності до результатів експрес-тесту марки «IDT 9000Т General Screening Drugs» установлено, що в паперовому конверту, вилученому 09.12.2023 року знаходилась речовина, що згідно до інструкції по використанні експрес тесту відноситься до наркотичної речовини кокаїн або крек.
В ході видачі було вилучено паперовий конверт із речовиною білого кольору та експрес-тест.
Зазначене майно 09.12.2023 року оглянуто та постановою слідчого визнано речовими доказами в рамках кримінального провадження.
Як зазначає слідчий, вилучене майно має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також може бути використане, як докази у кримінальному провадженні.
Таким чином, з метою збереження вилученого майна яке визнано речовими доказами в рамках кримінального провадження слідчий за погодженням з прокурором звертається до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
Слідчий ОСОБА_3 подала до суду заяву, в якій просила подане клопотання розглянути без її участі
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України.
Дослідивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст.170КПКУкраїни - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Як вбачається з положень ст. 98 КПК країни речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Матеріалами клопотання підтверджено, що органом досудового розслідування на теперішній час обґрунтовано здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 12023160000001492 від 05.12.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 307 КК України.
Досудове розслідування в рамках вказаного кримінального провадження проводиться за фактом незаконного придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконного збуту наркотичного засобу обіг якого обмежено у особливо великих розмірах кокаїну.
Як вбачається з матеріалів долучених в обґрунтування клопотання, ОСОБА_5 09.12.2023 року о 15 годині 24 хвилині було затримано працівниками поліції в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
09.12.2023 року в період часу з 12 год 59 хв по 13 год 14 хв знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Івана Франка, 40, корпус 1 громадянин ОСОБА_6 здійснив добровільну видачу наркотичного засобу, яку він отримав в ході оперативної закупки у гр. ОСОБА_5 , а саме: паперовий конверт в якому знаходилась кристалоподібна речовина, білого кольору з якої відібрано 1 зразок для проведення експрес-тесту.
У відповідності до результатів експрес-тесту марки «IDT 9000Т General Screening Drugs» установлено, що в паперовому конверту, вилученому 09.12.2023 року знаходилась речовина, що згідно до інструкції по використанні експрес тесту відноситься до наркотичної речовини кокаїн або крек.
В ході видачі було вилучено паперовий конверт із речовиною білого кольору та експрес-тест.
Зазначене майно 09.12.2023 року оглянуто та постановою слідчого визнано речовими доказами в рамках кримінального провадження.
Слідчий суддя прийшов до висновку, що вилучене майно відповідає критеріям речових доказів в рамках кримінального провадження, оскільки може містити на собі сліди злочинів.
Вказані речі необхідні для встановлення обставин вчинення злочинів, відомості про які зафіксовані в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
Слідчий суддя звертає увагу на те, що вилучений конверт імовірно містить у собі наркотичний засіб, а оскільки досудове розслідування в рамках кримінального провадження проводиться за фактом збуту наркотичних засобів, тому вилучена речовина необхідна для проведення експертного дослідження для встановлення обставин того чи дійсно вилучена речовина є наркотичним засобом.
За таких обставин, підставою для застосування в рамках даного кримінального провадження заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна є достатність підстав вважати, що вилучене майно може містити у собі інформацію щодо вчинення злочинів в рамках кримінального провадження, а тому воно необхідне органу досудового розслідування для його детального дослідження та встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень.
В свою чергу метою арешту майна є необхідність забезпечення збереження речових доказів.
Що стосується завдання арешту майна, то слідчий суддя враховує, що у сторони обвинувачення наявна процесуальна необхідність у проведенні експертних досліджень з вилученим предметами, а відтак, в цілях запобігання знищення такої інформації, необхідним є накладення арешту на вилучене майно.
На підставі викладеного, враховуючи наявність правових підстав для накладення арешту на вилучене майно, з метою забезпечення повного, всебічного розслідування кримінального провадження та проведення експертних досліджень із вилученим майном, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. ст. 98, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження за № 12023 160000001492 від 05.12.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 307 КК України задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпорядження та користування на паперовий конверт із речовиною білого кольору та експрес-тест, які було вилучено 09.12.2023 року за адресою: АДРЕСА_2 в ході видачі ОСОБА_6 наркотичного засобу під час оперативної закупки.
Виконання ухвалипокласти на слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення до Одеського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115849844 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні