ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 1-127/11
Провадження № 1/210/3/23
У Х В А Л А
іменем України
25 грудня 2023 року
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши питання про самовідвід від розгляду скарги приватного обвинувачення ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у скоєнні злочину, передбаченого ст.356 КК України (справа №1-127/11),
ВСТАНОВИВ:
В провадження судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , згідно протоколу автоматичного визначення судді надійшла на розгляд скарга приватного обвинувачення ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у скоєнні злочину, передбаченого ст.356 КК України для нового розгляду на підставі ухвали Верховного Суду від 05.12.2023 року.
Суд вважає, що існують підстави для самовідводу від розгляду даної справи з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 КПК України (в ред. 1960 року), за наявності обставин, передбачених ст.ст. 54 і 55 цього Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
Вимогами п.п. 4 ч. 1 ст. 54 КПК України (в ред. 1960 року) передбачено, що суддя не може брати участі в розгляді кримінальної справи при наявності інших обставин, які викликають сумнів в об`єктивності судді.
Так, в провадженні судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 на розгляді знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння, за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16.03.2012 року провадження зупинено до розгляду скарги приватного звинувачення ОСОБА_2 .
17.11.2021 року ухвалою суду поновлено провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння, оскільки обставини, які зумовили зупинення провадження у справі, усунуті.
Отже, скарга приватного обвинувачення ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у скоєнні злочину, передбаченого ст.356 КК України, що надійшла в моє провадження прямо пов`язана із цивільною справою за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на справедливий суд. Відповідно до п. 1 зазначеної статті кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, установленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини визнає, що підставою відводу судді може бути як реальне існування обставин, які свідчать про упередженість суду, так і суб`єктивне переконання сторони у їх наявності, наслідком чого може бути відвід складу суду від розгляду справи.
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, що схвалені резолюцією № 2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27.07.2006 року, суддя повинен взяти самовідвід від участі в будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.
Відповідно до практики ЄСПЛ при розгляді справи має забезпечуватися суб`єктивний критерій неупередженості (безсторонності) суду. У сторони мають бути відсутні будь - які побоювання у безсторонності суду. Кожна із сторін вправі сподіватися на об`єктивне рішення у справі.
Підставою заявлення самовідводу є намір уникнення можливих та вірогідних сумнівів у сторін по справі в неупередженості судді.
Положенням ч. 2 ст. 57 КПК України (в ред. 1960 року) передбачено, що заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Отже, беручи до уваги те, що самовідвід гарантує неупередженість та об`єктивність здійснення правосуддя, а також з метою уникнення будь-яких сумнівів в учасників судового процесу щодо неупередженості судді ОСОБА_1 та об`єктивного розгляду даної справи, вважаю за необхідне задовольнити самовідвід.
Частиною 3 статті 57 КПК України (в ред. 1960 року) у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 16-2, 54-56 КПК України (в ред. 1960 року), -
УХВАЛИВ:
Самовідвід судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 за скаргою приватного обвинувачення ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у скоєнні злочину, передбаченого ст.356 КК України (справа №1-127/11) задовольнити.
Матеріали за скаргою приватного обвинувачення ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у скоєнні злочину, передбаченого ст.356 КК України передати до канцелярії суду для здійснення повторного автоматизованого перерозподілу в порядку ст. ст. 16-2 КПК України (в ред. 1960 року).
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 26.12.2023 |
Номер документу | 115889010 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Самоправство |
Кримінальне
Радехівський районний суд Львівської області
Куцик-Трускавецька О. Б.
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Сільченко В. Є.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні