Ухвала
від 25.12.2023 по справі 642/4323/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

25.12.2023

справа №642/4323/23

провадження №1кс/642/4148/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2023 року м. Харків

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова (діє на підставі п.3 розділу ХІІ прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 30.09.2016р.) ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харків клопотання першого заступника керівника Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про накладення арешту, винесене по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221220000955 від 13.06.2023 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Ленінського районного суду м. Харкова звернувся прокурор з клопотанням про арешт майна. В обґрунтування зазначено, що СВ ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області за процесуального керівництва Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023221220000955 від 13.06.2023 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, за фактом того, що група осіб, на території Холодногірського та інших районах міста Харкова, здійснюють продаж автомобілів, ввезених на територію України в якості гуманітарної допомоги, в умовах воєнного стану.

За результатами виконання доручення, в ході проведення оперативних заходів встановлено групу осіб, які організували на території м. Харкова продаж автомобілів, ввезених на територію України, під виглядом безоплатної гуманітарної допомоги від держав ЄС для ЗСУ, через Благодійний фонд «ПЕЛІКАН» ЄДРПОУ 44823215.

Було встановлено громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який займається організацією продажу та пригону автомобілів, їх реєстрацію на території України, безпосередньо веде спілкування з клієнтами та отримує грошові кошти. Останній займається вказаною вище протиправною діяльністю за місцем свого мешкання, а саме за адресою АДРЕСА_1 , де зустрічається з клієнтами, отримує грошові кошти та передає товар, а саме гуманітарні автомобілі. Також встановлено, що останній має у своєму користуванні автомобіль «HONDA CR-V» з д.н.з. « НОМЕР_1 ».

Крім того, був встановлений засновник та керівник благодійного фонду «ПЕЛІКАН» ЄДРПОУ 44823215, ним є громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою АДРЕСА_2 . Крім того встановлено, що у користуванні ОСОБА_5 знаходиться СТО, розташоване за адресою АДРЕСА_3 , де обслуговуються та зберігаються автомобілі, які ввозяться на територію держави як гуманітарна допомога, та продаються цивільним особам за грошові кошти. Також встановлено, що останній має у своєму користуванні автомобіль «VOLKSWAGEN SCIROCCO» з д.н.з. « НОМЕР_2 ».

Також було встановлено, що в процесі підбору та пригону автомобілів громадянину ОСОБА_4 допомагає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який має можливість виїзду за кордон до держав ЄС, де останній здійснює підбір та придбання автомобілів за вказівкою ОСОБА_4 , після чого ввозить придбані автомобілі на територію України, використовуючи заздалегідь підготовлені документи від благодійного фонду «ПЕЛІКАН», тим самим обходячи митний збір. Встановлено, що ОСОБА_6 мешкає за адресою АДРЕСА_4 та у своєму користуванні має автомобіль «VOLKSWAGEN PASSAT» з д.н.з. « НОМЕР_3 ».

Крім того, був встановлений громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який допомагає ОСОБА_4 продавати автомобілі. Встановлено, що ОСОБА_7 мешкає за адресою АДРЕСА_5 та має у користуванні автомобіль «HONDA CR-V» з д.н.з. « НОМЕР_4 ».

Також встановлено громадянина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який мешкає по сусідству з ОСОБА_4 та надає територію місцевості біля свого домоволодіння за адресою АДРЕСА_6 , останньому для стоянки автомобілів, які продає ОСОБА_4 .

Крім того встановлено, що бухгалтерською звітністю благодійного фонду «ПЕЛІКАН» ЄДРПОУ 44823215 займається ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , а офісні приміщення розташовані за адресами АДРЕСА_3 (на території СТО) та за адресою АДРЕСА_7 . Також встановлено, що ОСОБА_9 мешкає за адресою АДРЕСА_8 та має в користуванні автомобіль HYUNDAI ACCENT з д.н.з. « НОМЕР_5 »

Крім того, в ході досудового розслідування було підібрано особу, яка надала свою добровільну згоду на конфіденційне співробітництво та проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, а саме автомобілів, які були ввезені на територію України в якості гуманітарної допомоги для ЗСУ, анкетні дані якого було змінено на ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Усі вище перелічені дані дають підстави вважати, що ОСОБА_4 в групі з іншими особами, займаються протиправною діяльністю, а саме продажем товарів гуманітарної допомоги під час воєнного стану, що кваліфікується за ч.3 ст.201-2 КК України.

У зв`язку з вищевикладеним у органа досудового слідства виникли достатні підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 , де мешкає ОСОБА_4 , можуть знаходитися автомобілі, ввезені на територію держави як гуманітарна допомога, технічні засоби зв`язку, за допомогою яких здійснюється придбання та реалізація автомобілів гуманітарної допомоги, документів на такі автомобілі, грошові кошти, отримані злочинним шляхом, які мають значення по даному кримінальному провадженню. А несвоєчасні дії, направлені на отримання цієї інформації, можуть призвести до того, що вона буде втрачена і встановити істину буде неможливо, що залишить злочинні діяння правопорушника непокараними. Тому орган досудового слідства вважає, що єдиною доцільною слідчою дією, яка може бути ефективною для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, є проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , де мешкає та здійснює свою протиправну діяльність ОСОБА_4 .

Так, 20.12.2023 в період часу з 07 год. 50 хв. по 10 год. 00 хв., на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_11 , було проведено обшук за адресою АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено майно, зазначене у клопотанні.

Згідно із вимогами ст. 100 КПК України та п. 20 постанови КМУ № 1104 від 19.11.2012 не передбачено можливість передачі вищевказаних речових доказів, які вилучені в ході обшуку на відповідальне зберігання учасникам кримінального провадження та іншим особам.

У зв`язку з необхідністю проведення експертиз, детальних оглядів вилучених речових доказів потрібно накласти арешт, зокрема згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу, і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

З огляду на викладене, на даний час виникла необхідність накласти арешт на речі та документи, які належать ОСОБА_4 , оскільки вказані предмети та документи матимуть суттєве значення у кримінальному провадженні як речові докази та для запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Прокурор подав до суду заяву, в якій просить суд розглядати справу у його відсутність, вимоги клопотання підтримує.

У судове засідання особа у володінні якої знаходилось майно, не з`явився, був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Згідно вимог ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ст. 167 ч. 2 п. 1 КПК України, для арешту тимчасово вилученого майна.

Таким чином, враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення злочину, можливість зникнення, втрати або пошкодження вказаного майна чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про арешт майна є доведеним та обґрунтованим, у зв`язку з чим підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 267, 170, 172-173 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно шляхом заборони його відчуження, розпорядження та/або користування, яке було вилучено 20.12.2023 в період часу з 07 год. 50 хв. по 10 год. 00 хв., на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_11 , в ході обшуку за адресою АДРЕСА_1 у гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- мобільний телефон SAMSUNG Galaxy A34 5G, з номерами ІМЕІ НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , з сім карткою з номером НОМЕР_8 ;

- мобільний телефон IPHONE 13 Pro сірого кольору з сім картою (ІМЕІ та номер сім карти не встановлено через встановлений пароль);

- мобільний телефон Xiaomi Redmi M2006C3LG, з номерами ІМЕІ НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , без сім картки;

- мобільний телефон Mi A2 Lite з номерами ІМЕІ: НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , без сім картки;

- 1 (один) ноутбук HP ProBook 650 G1 серійний номер 5CG4523G0W з зарядним пристроєм;

- 1 (один) відео реєстратор «ТЕКСАР» з флеш носієм та зарядним пристроєм;

- 6 (шість) ключів запалення від автомобілів та 4 (чотири) автомобільні пульти;

- 4 (чотири) комплекти державних реєстраційних номерних знак по 2 (два) шт.: НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 ;

- автомобіль «BMW X3» з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_17 з WIN-кодом НОМЕР_18 ;

- 3 (три) тимчасових реєстраційних талони на автомобілі: НОМЕР_19 на автомобіль HONDA CR_V з він кодом НОМЕР_20 , НОМЕР_21 на автомобіль KIA SORENTO з він кодом НОМЕР_22 , НОМЕР_23 на автомобіль BMW X5 НОМЕР_25;

- акти приймання-передачі транспортних засобів у кількості 11 (одинадцяти) штук від БФ «ПЕЛІКАН»

- митні декларації на автомобілі у кількості 6 (шести) штук ;

- інформація з Єдиного реєстру боржників на 1 арк;

- висновки експертних досліджень на автомобілі на 2 арк.;

- 29 довіреностей на автомобілі з додатками усього на 46 (сорока шести) аркушах;

- документація на автомобілі на іноземній мові без перекладу на 101 (сто один) арк.

Місцем зберігання арештованого майна відповідно до порядку, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012 «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технології переробки, знищення, здійснення витрат пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження» визначити камеру схову речових доказів ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області, розташованого за адресою: м. Харків, вул. М. Малиновського, 1, та покласти забезпечення виконання ухвали на керівництво ВП № 2 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області.

Місцем зберігання автомобілю «BMW X3» з реєстраційним номерним знаком Фінляндії - НОМЕР_24 з WIN-кодом НОМЕР_18 , відповідно до порядку, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012 «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технології переробки, знищення, здійснення витрат пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження», визначити спеціальний майданчик для тимчасово затриманих транспортних засобів ЦЗ ГУНП в Харківській області.

Ухвала слідчого судді про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.12.2023
Оприлюднено27.12.2023
Номер документу115921073
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги

Судовий реєстр по справі —642/4323/23

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 20.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 25.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 25.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 25.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 25.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 20.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні