Справа № 201/10035/23
Провадження № 2/201/3197/2023
УХВАЛА
про витребування доказів
19 грудня 2023 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі головуючого судді Наумової О.С.,
за участю секретаря судового засідання Моренко Д.Г.,
за участю представника позивачки ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача ОСОБА_2 про витребуваннядоказів по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 звернувся до суду із клопотанням про витребування доказів, просив з метою повного та всебічного розгляду справи, підтвердження майнового стану позивачки витребувати від АТ КБ «ПриватБанк», АТ «УніверсалБанк» відомості про надходження коштів про сплату аліментів на утримання дітей на користь позивачки за період з 01.01.2022 по дату надання відповіді на ухвалу суду.
Представник позивачки адвокат Гудим І.В. у судовому засіданні проти вимог клопотання заперечувала, вважала, що такі відомсти наявні у матеріалах справи та не стосуються предмету спору.
За згодою учасників розгляд клопотання продовжений без фіксації технічними засобами.
Вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи та подані клопотання про витребування доказів, слід дійти висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Частинами 1, 2 ст. 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа.
Частинами 6-9 ст. 84 ЦПК України визначено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
З огляду на вимоги ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує, серед іншого, матеріальне становище платника аліментів, наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав, доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Згідно з пунктами 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини, яка в силу положень статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.
Аліменти це гарантовані виплати на дитину, які мають забезпечувати гармонійний її розвиток. В кожному з питань, які стосуються дітей, всі органи мають керуватися принципом найкращих інтересів дитини. У питаннях щодо аліментів, майнового утримання дитини тощо цей принцип також є застосовним, тому суди зобов`язані його враховувати.
Стаття 141 СК Ураїни регламентує рівні права та обов`язка батьків щодо дитини. Так, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.
З урахуванням цих вимог закону, суд вважає за доцільне витребувати від АТ КБ «ПриватБанк», АТ «УніверсалБанк» відомості про надходження коштів про сплату аліментів на користь позивачки за період з 01.01.2022 по дату надання відповіді на ухвалу суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 76 - 84,260, 353-354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання відповідача ОСОБА_2 про витребування доказів по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити.
Витребувати від Акціонерноготовариства КомерційнийБанк «ПриватБанк» (м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30) відомості (у формі виписки) з рахунків, відкритих на ім`я ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ), у тому числі з рахунку НОМЕР_2 , про надходження коштів від ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 ) про сплату аліментів, із призначенням платежу «аліменти» за період з 01.01.2022 по дату надання відповіді на ухвалу суду.
Витребувати від Акціонерноготовариства «УніверсалБанк» (м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 13-15) відомості (у формі виписки) з рахунків, відкритих на ім`я ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ), про надходження коштів від ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 ) про сплату аліментів, із призначенням платежу «аліменти» за період з 01.01.2022 по дату надання відповіді на ухвалу суду.
Роз`яснити особі, у якої суд витребує докази, що відповідно до положень ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду та суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, на одержання таких доказів для представлення його суду.
Особа, яка не має можливості подати доказ, який витребує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язана повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Витребувані судом докази мають бути надані не пізніше наступного судового засідання до 19 cічня 2024 року.
Ухвала апеляційному оскарженню окремо від рішення не підлягає.
Повний тексти ухвали складений 22 грудня 2023 року.
Суддя О.С. Наумова
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115962794 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Наумова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні