Справа № 2-а-3752/11
Провадження№ 6-а/375/4/23
УХВАЛА
18 грудня 2023 року смт Рокитне
Рокитнянський районний суд Київської області у складі головуючої судді Штифорук О.В., при секретарі Юрченко Л.В., розглянувши у відкритому судовму засіданні заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області; Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, в якій просить замінити стягувача ОСОБА_2 за судовим рішенням Рокитнянського районного суду Київської області № 2-а-3752/11 від 11.02.2011 року на ОСОБА_1 .
В обґрунтування заяви зазначається, що 11.02.2011 року постановою Рокитнянського районного суду Київської області було задоволено позов ОСОБА_2 до ГУПФУ у Київській області, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 як особі, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, у проведенні перерахунку та виплати недоотриманих сум доплатии до пенсії, додаткової пренсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, та соціальної допомоги як дитині війни.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заявник є спадкоємицею ОСОБА_2 . Для здійснення виплат за рішенням суду, заявник просить замінити сторону у виконавчому провадженні по виконавчому листу по справі 2-а-3752/11 року за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в у Київській області, про зобов`язання провести перерахунок доплати до пенсії на ОСОБА_1 .
Заявник у судовое засідання не з`явилася, проте через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи за її відсутності, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.
Заінтересовані особи в судове засідання не з`явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.379 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, дослідивши матеріали додані до заяви, встановив наступне.
Як вбачається із матеріалів заяви, 11.02.2011 року постановою Рокитнянського районного суду Київської області було задоволено позов ОСОБА_2 до ГУПФУ у Київській області, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2 як особі, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, у проведенні перерахунку та виплати недоотриманих сум доплатии до пенсії, додаткової пренсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, та соціальної допомоги як дитині війни.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заявник є спадкоємицею ОСОБА_2 . Для здійснення виплат за рішенням суду, заявник просить замінити сторону у виконавчому провадженні по виконавчому листу по справі 2-а-3752/11 року за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в у Київській області, про зобов`язання провести перерахунок доплати до пенсії на ОСОБА_1 .
З копії свідоцтва про право на спадщину за законом, зареєстрованого в реєстрі за № 3614 від 24.10.2013 року, виданого державним нотаріусом Рокитнянської районної державної нотаріальної контори Калітенко Л.Б., вбачається, що ОСОБА_2 є дочкою та спадкоємцем зазначеного в цьому свідоцтві майна померлого ОСОБА_2 . Спадщина, на яку видане це свідоцтво складається з грошових вкладів з відповідними відсотками та компенсаціями, що знаходяться на зберіганні в АТ "Державний ощадний банк України" та з недоотриманої пенсії за травень місяць 2013 року в сумі 1213, 50, та недоотриманої доплати, яка була нарахована згідно рішення Рокитнянського районного суду Київської області в сумі 15539,34 грн., призначених померлому.
Відповідно до частини першої ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Вказана норма визначає правила заміни сторони виконавчого провадження, що під час виконавчого провадження є аналогом інституту процесуального правонаступництва.
Згідно з частиною 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року № 1404-VIII, у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок смерті або реорганізації. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника (спадкоємця).
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
Підставою правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК).
Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст.1216 ЦК України).
У відповідності до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Право спадкоємців на певне майно підтверджується свідоцтвом про право на спадщину (за законом чи за заповітом). В кожному свідоцтві зазначається все спадкове майно і перелічуються всі спадкоємці та визначається частка спадщини спадкоємця, якому видається свідоцтво про право на спадщину.
Отримання свідоцтва про право на спадщину за загальним правилом є правом, а не обов`язком спадкоємця. Але в певних випадках спадкоємець без свідоцтва про право на спадщину не зможе здійснити свої спадкові права. Так, без свідоцтва неможливо отримати грошовий вклад, цінності, які належали спадкодавцю і були здані на збереження, майно, яке знаходиться у третіх осіб, перереєструвати домоволодіння, транспортний засіб тощо.
Згідно з частиною першої статті 1227 Цивільного кодексу України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 як спадкоємець має право на отримання раніше нарахованої ОСОБА_2 доплати до пенсії та звертаючись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, надала відповідний правовстановлюючий документ, який свідчить про отримання нею спадкового майна, а саме доплати до пенсії згідно з постанови Рокитнянського районного суду Київської області від 11.02.2011 року за № 2-а-3752/11.
Тому, даючи оцінку встановленим обставинам та доказам в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Керуючись ст.6, 372, 379 КАС України, Законом України «Про виконавче провадження», ст. 1218, 1219, 1227 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи:Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни уКиївській області;Відділ примусовоговиконання рішеньУправління забезпеченняпримусового виконаннярішень уКиївській областіЦентрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ)про замінусторони виконавчогопровадження - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження у справі № 2-а-3752/11, за позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Київській області, про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України Київської області провести перерахунок та виплату недоотриманої доплати ОСОБА_2 на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 у розмірі 15 539, 34 грн (п`ятнадцять тисяч п`ятсот тридцять дев`ять гривень тридцять чотири копійки).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Головуюча суддя О.В. Штифорук
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 29.12.2023 |
Номер документу | 115972505 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші справи |
Адміністративне
Рокитнянський районний суд Київської області
Штифорук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні