Ухвала
від 27.12.2023 по справі 914/1812/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

27.12.2023 р. справа № 914/1812/23

м.Львів

за позовом: ОСОБА_1 , с.Солонка Львівського району Львівської області,

до відповідача-1: ОСОБА_2 , с.Солонка Львівського району Львівської області,

до відповідача-2: ОСОБА_3 , с.Ставчани Львівського району Львівської області,

до відповідача-3: ОСОБА_4 , м.Львів

до відповідача-4: Приватного підприємства «Асторія», м.Львів

про визнання недійсними договору, визнання недійсними акту, визначення недійсним рішення зборів, скасування державної реєстрації змін до статуту, скасування змін відомостей в ЄДРЮОФОПГФ про юридичну особу ПП «Асторія» та визнання права власності на 1/2 частки в статутному капіталі і майні (корпоративних правах) ПП «Асторія»

Суддя Кітаєва С.Б.

При секретарі Сосницькій А.А.

Представники сторін:

від позивача: Телішевський І.Д.-представник

від відповідача-1: не з`явився

від відповідача-2: Зарічний І.В.

від відповідача-3: не з`явився

від відповідача-4: не з`явився

Суть спору:

ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Приватного підприємства «Асторія» з вимогами:

- визнати недійсним Договір про часткове припинення зобов`язання переданням відступного на користь третьої особи від 04 жовтня 2018 р., укладений між ОСОБА_5 , як боржником, та відповідачем ОСОБА_3 , як кредитором, а також вигодонабувачем ОСОБА_4 та акт приймання-передачі частки у статутному капіталі ПП «Асторія» за таким договором.

- визнати недійсним рішення зборів засновників ПП «Асторія», оформлене протоколом зборів засновників ПП «Асторія» № 1 від 04Д0.2018 р., яким затверджено нову редакцію Статуту з врахуванням Договору про часткове припинення зобов`язання переданням відступного на користь третьої особи від 04 жовтня 2018 р., укладений між ОСОБА_5 , як боржником, та відповідачем ОСОБА_3 , як кредитором, а також вигодонабувачем ОСОБА_4 та акта приймання-передачі частки у статутному капіталі ПП «Асторія» за таким договором.

- скасувати державну реєстрацію змін до Статуту ПП «Асторія» - код ЄДРПОУ 23976287 та змін до відомостей в ЄДРЮОФОПГФ про юридичну особу ПП «Асторія» - код ЄДРПОУ 23976287, проведену на підставі Договору про часткове припинення зобов`язання переданням відступного на користь третьої особи від 04 жовтня 2018 р., укладеного між ОСОБА_5 , як боржником, та відповідачем ОСОБА_3 , як кредитором, а також вигодонабувачем ОСОБА_4 , акта приймання-передачі частки у статутному капіталі ПП «Асторія» за таким договором, та рішення зборів засновників ПП «Асторія», оформленого протоколом зборів засновників ПП «Асторія» № 1 від 04.10.2018 р.

- визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частки в статутному капіталі і майні (корпоративних правах) ПП «Асторія» - код ЄДРПОУ 23976287.

Рух справи викладено у відповідних ухвалах суду. Так, зокрема, ухвалою від 05.12.2023 підготовче засідання призначено на 27.12.2023.

16.11.2023, за вх.№ 27985/23, від позивача поступило клопотання про витребування доказів.

23.11.2023, за вх.№28684/23, від Управління державної реєстрації Львівської міської ради (на виконання ухвали суду від 08.11.2023 у справі) поступили копії документів реєстраційної справи №141500023965 ПП «Асторія» (код ЄДРПОУ 23976287).

27.12.2023, за вх.№31543/23, через систему «Електронний суд» від відповідача-2 поступили додаткові пояснення.

Позивач явку повноважного представника в підготовче засідання 27.12.2023 забезпечив.

Відповідач-2 в підготовче засідання 27.12.2023 з`явився.

Відповідач-1, відповідач-3 та відповідач-4 в підготовче засідання 27.12.2023 не з`явились.

Розглянувши матеріали справи, та зокрема подане позивачем клопотання про витребування копії всіх документів, які знаходяться в спадковій справі, заслухавши відповідача-2, суд відзначає наступне.

Згідно з ч.1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно частин 4, 7, 8, 9 статті 81 Господарського процесуального кодексу України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази; будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, 01.06.2023 року представник позивача звернувся із адвокатським запитом до приватного нотаріуса Львівського районного нотаріального округу Львівської області Моісєєвої О.Я. з приводу надання йому належним чином завірені паперові копії усіх документів, які знаходяться в спадковій справі, відкритій після смерті ОСОБА_5 .

Позивач зазначив, що на звернення його представника із відповідними адвокатськими запитами відповіді не надійшли, а тому просить суд витребувати в приватного нотаріуса Львівського районного нотаріального округу Львівської області Моісєєвої О.Я. належно завірені копії всіх документів, які знаходяться в спадковій справі, відкритій після смерті ОСОБА_5 .

Відповідно до п. 2.1 Глави 10 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.02.2012 за № 282/20595 (далі - Порядок вчинення нотаріальних дій), спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини, про відмову від спадщини, заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини, заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяви спадкоємця на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), заяви про видачу свідоцтва виконавцю заповіту, заяви виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень, заяви другого з подружжя про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, претензії кредиторів.

Згідно з пунктом 2.6 Глави 10 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій спадкова справа підлягає обов`язковій реєстрації у книзі обліку і реєстрації спадкових справ, Алфавітній книзі обліку спадкових справ та у Спадковому реєстрі.

Частинами 1, 2, 8 статті 8 Закону України "Про нотаріат" визначено, що нотаріальна таємниця - це сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.

Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.

Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України одним із завдань підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.

Згідно з частинами 1, 2 статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З наявних матеріалів у справи (копії Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №70098119 виданого 21.09.2022) вбачається, що спадкова справа за №69709447 у Спадковому реєстрі відкрита після смерті ОСОБА_5 (14 вересня 2022 року) заведена Приватним нотаріусом Львівського районного нотаріального округу Львівської області Моісєєвою О.Я.

З огляду на викладене, з метою виконання завдання підготовчого провадження щодо остаточного визначення складу учасників судового процесу, зважаючи на заявлене позивачем клопотання, суд дійшов висновку про необхідність витребування у Приватного нотаріуса Львівського районного нотаріального округу Львівської області Моісєєвої О.Я. належним чином засвідчених копій всіх документів спадкової справи №69709447, відкритої після смерті ОСОБА_5 (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Відповідно до ст. 114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій; строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи «Федіна проти України» від 02 вересня 2010 року, «Смірнова проти України» від 08 листопада 2005 року, «Матіка проти Румунії» від 02 листопада 2006 року, «Літоселітіс проти Греції» від 05 лютого 2004 року та інші).

Так, у процесуальному законодавстві поняття «розумний строк» та «своєчасний розгляд» застосовуються у тотожному значенні, зокрема, у розумінні найкоротшого із строків, протягом якого можливо розглянути справу, повно та всебічно дослідити подані сторонами докази, прийняти законне та обґрунтоване рішення. Поняття «розумний строк» вживається не лише у відношенні до дій, що здійснюються судом (розгляд справи, врегулювання спору за участю судді), але й також для учасників справи (судові дебати, виконання рішення суб`єктом владних повноважень).

Відтак, вимогу стосовно розумності строку розгляду справи не можна ототожнити з вимогою швидкості розгляду справи, адже поспішний розгляд справи призведе до його поверховості, що не відповідатиме меті запровадження поняття «розумний строк». Аналогічну правову позицію викладено, зокрема, в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 01.02.2022 у справі № 160/12705/19.

Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання процесуальних прав всіх учасників справи, виконання завдань підготовчого провадження, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача , витребувати у приватного нотаріуса копії спадкової справи та відкласти підготовче засідання в межах розумних строків.

Керуючись ст.ст. 2, ч.1,2,8 ст.8 ЗУ «Про нотаріат», ст.ст. 73, 81 , 52 ,114, 177, 182, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Підготовче засідання відкласти 24.01.24 о 15:00 год.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: вул.Личаківська, 128, зал судових засідань № 9 (ІІ-й поверх).

2.Витребувати в Приватного нотаріуса Львівського районного нотаріального округу Львівської області Моісєєвої О.Я. ( м.Пустомити, вул. Грушевського, 72/1) належно завірені копії всіх документів спадкової справи №69709447, відкритої після смерті ОСОБА_5 (дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Строк виконання до 18.01.2024.

3.Відповідачу-2 ( ОСОБА_3 ):

надати для огляду в засіданні оригінал договору про часткове припинення зобов`язання переданням відступного на користь третьої особи від 04.10.2018 та Акту приймання-передачі частини частки у статутному капіталі Приватного підприємства «Асторія» від 04.10.2018.

-надати до справи засвідчені копії позовної заяви з додатками за якою Пустомитівським районним судом Львівської області відкрито провадження у справі №450/2496/23 (провадження №2/450/1122/23) про визнання заповіту недійсним.

Строк виконання до 18.01.2024.

4.Позивачці ( ОСОБА_1 ):

-надати до справи засвідчені копії позовної заяви з додатками за якою Пустомитівським районним судом Львівської області відкрито провадження у справі №450/2496/23 (провадження №2/450/1122/23) про визнання заповіту недійсним.

Строк виконання до 18.01.2024.

5.Відкласти вирішення клопотань ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі та представника позивачки про витребування доказів.

6.Сторонам: явка повноважних представників в підготовче засідання.

7. Інформацію про справу можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015.

8. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.

Повідомити відповідача-4 (ПП «Асторія»), що з 18 жовтня 2023 року введено в дію Закон від 29.06.2023 №3200-IX щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (надалі - в ЄСІТС). Відповідно до статей 6, 42, 170, 242 ГПК України:

- адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи зобов`язані реєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС. Інші - реєструють свої електронні кабінети в добровільному порядку;

- будь-які письмові заяви (в т.ч. по суті), клопотання, заперечення повинні містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Особа, яка подає до суду процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення таких відомостей;

- особа, яка зареєструвала електронний кабінет, може подавати документи до суду в електронній формі виключно в ЄСІТС. Однак це не позбавляє її права на подання документів до суду в паперовій формі;

- особа, яка подала касаційну скаргу в електронній формі, заяви по суті справи, клопотання має подавати до суду виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі;

- учасникам справи, які мають електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення в електронній формі виключно в ЄСІТС, що не позбавляє права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою;

- Кодексом встановлені процесуальні наслідки звернення до суду особи без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду. Такі наслідки застосовуються судом також, якщо інтереси особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, представляє адвокат.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.12.2023
Оприлюднено29.12.2023
Номер документу116003168
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —914/1812/23

Ухвала від 14.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 01.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 27.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 08.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 05.10.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 20.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 13.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні