У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
Справа №2-102/2007
Провадження №2-во/377/12/23
28 грудня 2023 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Малишенко Т.О., при секретарі судового засідання Маряхіній І.В., за відсутності сторін, розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Славутичі заяву ОСОБА_1 - про виправлення описки у рішенні суду,
УСТАНОВИВ:
25 грудня 2023 року до суду від ОСОБА_2 надійшла заява про виправлення описки у рішенні суду від 18.01.2007 року по справі №2-102/2007 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа орган опіки та піклування виконкому Славутицької міської ради Київської області, про поділ майна, що є у спільній сумісній власності, визначення часток співвласників та встановлення права власності на спадкове майно, в якій вона просить виправити описку у резолютивній частині рішення, а саме вірно зазначити номер квартири АДРЕСА_1 , замість 65.
Заява обґрунтована тим, що Славутицький міський суд Київської області 18.01.2007 року прийняв рішення у справі №2-102/2007, яким позовні вимоги були задоволені:
- Визнано за ОСОБА_2 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
- Визнано за ОСОБА_4 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
- Визнано за ОСОБА_3 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
- Визнано за ОСОБА_5 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
- Визнано за ОСОБА_2 право на спадщину у вигляді 2/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , яка залишилась після смерті її чоловіка ОСОБА_4 .
- Визнано за ОСОБА_3 право на спадщину у вигляді 1/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , яка залишилась після смерті його батька ОСОБА_4 .
- Визнано за ОСОБА_5 право на спадщину у вигляді 2/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , яка залишилась після смерті її батька ОСОБА_4 .
Однак, правильний номер квартири « АДРЕСА_1 » зазначений в мотивувальній частині рішення суду та у витязі про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 17.04.2007 №14262330.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про час та місце судового засідання були повідомлені в порядку, передбаченому ст.ст.128-130 ЦПК України, що не є перешкодою для розгляду питання про внесення виправлень у рішенні.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що поставляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвалою суду питання про виправлення описки вирішується без повідомлення учасників справи.
Дослідивши матеріали справи №2-102/2007 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа орган опіки та піклування виконкому Славутицької міської ради Київської області, про поділ майна, що є у спільній сумісній власності, визначення часток співвласників та встановлення права власності на спадкове майно, заяву необхідно задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25.12.2023 року до суду звернулась ОСОБА_2 з заявою про виправлення описки у рішенні суду від 18.01.2007 року по справі №2-102/2007. Рішенням Славутицького міського суду Київської області від 18.01.2007 року у справі № 2-102/2007 позов задоволено.
Як вбачається із змісту резолютивної частини рішення, невірно зазначений номер квартири, а саме замість 45, зазначено 65.
Перевіривши свідоцтво про право власності на житло від 28.11.1996 року № НОМЕР_1 , технічний паспорт на квартиру, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно № 12987424 та інші документи з матеріалів справи 2-102/2007, суд погоджується що вірним номером квартири за адресою АДРЕСА_3 .
Відповідно до п.19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Враховуючи, що допущено описку у резолютивній частині рішення, а саме неправильно зазначено номер квартири - АДРЕСА_4 , то вказану описку необхідно виправити, зазначивши вірний номер, а саме « квартира АДРЕСА_1 ».
Керуючись ст. 269 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Виправити описку, допущену у резолютивній частині рішення від 18.01.2007 року по справі №2-102/2007, зазначивши:
- Визнати за ОСОБА_2 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 .
- Визнати за ОСОБА_4 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 .
- Визнати за ОСОБА_3 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 .
- Визнати за ОСОБА_5 право власності на одну четверту частки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 .
- Визнати за ОСОБА_2 право на спадщину у вигляді 2/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , яка залишилась після смерті її чоловіка ОСОБА_4 .
- Визнати за ОСОБА_3 право на спадщину у вигляді 1/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , яка залишилась після смерті його батька ОСОБА_4 .
- Визнати за ОСОБА_5 право на спадщину у вигляді 2/20 частки у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , яка залишилась після смерті її батька ОСОБА_4 .
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Апеляційного суду Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала виготовлена 28.12.2023 року.
Суддя Т. О. Малишенко
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116013178 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Малишенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні