Справа № 367/8120/23
Провадження №2/367/5470/2023
УХВАЛА
про залишення без руху
16жовтня 2023року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до виконуючого обов`язки ректора Державного податкового університету Серебрянського Дмитра Миколайовича, ученого секретаря Державного податкового університету Смірнової Олександри Миколаївни, про вчинення мобінгу (цькування),-
ВСТАНОВИВ:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до виконуючого обов`язки ректора Державного податкового університету Серебрянського Дмитра Миколайовича, ученого секретаря Державного податкового університету Смірнової Олександри Миколаївни, про вчинення мобінгу (цькування), яка не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 15 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Частинами першою та другою статті 174 ЦПК України визначено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
У позовній заяві позивач ОСОБА_1 зазначає, що вона працює проректором з наукової роботи у Державному податковому університеті. Відповідач ОСОБА_2 (будучи керівником Університету, тобто - роботодавцем) разом з відповідачем ОСОБА_3 (окремий працівник Університету) систематично чинять тривалі умисні дії, які спрямовані, на приниження честі та гідності її як працівника, її ділової репутації, що проявляються у формі психологічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно неї напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує її недооцінювати свою професійну придатність. Відповідач ОСОБА_3 , створюючи ворожу, образливу атмосферу формує спеціально негативний образ її як члена колективу, як посадової особи з метою принизити її, вивести зі стану психологічної рівноваги і унеможливити її імовірний достроковий вихід з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки має пряму зацікавленість зайняти посаду проректора з наукової роботи, про що неодноразово наголошувала в колективі, що «вона хоче зайняти посаду проректора з наукової роботи, однак, щоб посада була вільна, а не декретна».
Позивач ОСОБА_1 , також зазначає і форми психологічного тиску зі сторони відповідачів, якими зокрема є: «безпідставна негативна ізоляція мене з колективу; створення стосовно неї напруженої, ворожої, образливої, атмосфери». Позивач підкреслює, що відповідачем ОСОБА_2 заохочуються дії відповідача ОСОБА_3 , а остання має прямий інтерес зайняти посаду проректора з наукової роботи.
Однак, посилаючись на вказані обставини, позивач ОСОБА_1 не зазначає докази, що підтверджують вказані обставини, у тому числі факт вчинення відносно неї з боку відповідачів зазначених у заяві дій. Тобто, позивач не зазначає та не додає до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, порушуючи п. 5 ч. 3 ст. 175 та ч. 5 ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Проте позивачем не надано обґрунтований розрахунок суми моральної шкоди (30000 гривень), яку просить стягнути та жодних обґрунтувань заявленої суми не наводить.
Також, позивачка відповідно до вимог ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» має сплатити судовий збір за вимогу про стягнення моральної шкоди, яка становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Окрім того, позивачкою заявлена вимога притягнути відповідачів до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 173-5 КУпАП, однак таке притягнення відбувається не у цивільному судочинстві, а в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення. А саме, відповідно до ст. 255 КУпАП центральним органомвиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуз питаньнагляду таконтролю задодержанням законодавствапро працю,зайнятість населення має бути складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-5 КУпАП, та з доданими до нього доказами направлений на розгляд до суду.
Отже, враховуючи все викладене вище, позивачем не виконані вимоги ст. ст. 174, 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до виконуючого обов`язки ректора Державного податкового університету Серебрянського Дмитра Миколайовича, ученого секретаря Державного податкового університету Смірнової Олександри Миколаївни, про вчинення мобінгу (цькування) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: зазначити якими доказами підтверджуються вказані у позовній заяві обставини, у тому числі факт вчинення відносно позивача з боку відповідачів зазначених у заяві дій та надати всі наявні в неї докази; надати обґрунтований розрахунок суми моральної шкоди, яку просить стягнути позивач та обґрунтування заявленої суми; сплатити судовий збір за заявлену вимогу про стягнення моральної шкоди; зазначити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; зазначити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; вказати докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Керуючись ст. ст., 175, 177, 185, 258, 260, 353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до виконуючого обов`язки ректора Державного податкового університету Серебрянського Дмитра Миколайовича, ученого секретаря Державного податкового університету Смірнової Олександри Миколаївни, про вчинення мобінгу (цькування) - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК Українибуде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Ю.В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116061660 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні