Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/7914/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01.01.2024 Київського районного суду м.Полтави Самсонова О.А., розглянувши матеріали позовної заяви
Житлово-будівельного кооперативу «Молодіжний», місцезнаходження: м. Полтава, вул. Курчатова, буд. 2/14, кв. 44,
до ОСОБА_1 , проживаючої: АДРЕСА_1 ,
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ЖБК «Молодіжний» звернувся до Київського районного суду м. Полтави з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
При цьому позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір, а саме сплачено у розмірі 1073,60 грн.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З наведеного вбачається, що на час подання позовної заяви позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 2684,00 грн.
Тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1610,40 грн. Документ, що підтверджує доплату судового збору необхідно надати суду.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Крім того, в тексті позовної заяви позивач звернувся до суду з вимогами про накладення арешту на майно відповідача з метою забезпечення позову.
Відповідно до ч. 6 ст. 151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Судовий збір за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 1342 грн. позивачем не сплачений.
Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151цього Кодексу, а також у разі подання заяви особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Тому в частині вимог про забезпечення позову заяву необхідно повернути заявнику.
Керуючись ст.185, 151, 153 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Позовну заяву Житлово-будівельного кооперативу «Молодіжний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
У випадку, якщо зазначені недоліки не будуть усунуті в зазначений термін, заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Заяву Житлово-будівельного кооперативу «Молодіжний» про забезпечення його позову до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості повернути заявнику.
В частині у повернення зави про забезпечення позову ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя О.А.Самсонова
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 01.01.2024 |
Оприлюднено | 02.01.2024 |
Номер документу | 116063433 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні