ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03.01.2024 р. Справа № 914/3828/23
Суддя Господарського суду Львівської області Коссак С.М., розглянувши матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АР Крим, м. Керч ; фактичне місце перебування: м. Львів)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів
про стягнення вартість частки
ВСТАНОВИВ:
28.12.2023 року на розгляд (через систему «Електронний суд») Господарського суду Львівської області подано позов ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АР Крим, м. Керч; фактичне місце перебування: м. Львів) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів про стягнення з відповідача вартість частки в розмірі 330 000,00грн., 3% річних за прострочення зобов`язання в розмірі 34718,00грн., інфляційне збільшення в розмірі 163 654,71грн. Також у позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача понесені ним судові витрати.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Слід зазначити, що позивач повинен надавати суду прямий доказ, який однозначно свідчив про повідомлення сторін. Не повідомлена належним чином сторона у справі, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
Позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено опису вкладення про надіслання відповідачу у справі копії позовної заяви з доданими до неї документами та в переліку додатків такий доказ відсутній.
Суд інформує позивача, що доказом надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал поштової квитанції з описом вкладення про надсилання відповідачеві рекомендованою поштою копії позовної заяви та доданих до неї документів, які додаються до позову.
З урахуванням викладеного, позивачу слід надати суду належні докази надсилання позовної заяви з додатками відповідачу у справі (з описом вкладення ) на адресу, вказану в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Одночасно суд зазначає, що п. 2 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Суд звертає увагу на те, що 18.10.2023 введено в дію положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» №3200-IX від 29.06.2023. Вказаним законом внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, в обов`язковому порядку зобов`язано зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Суд зазначає, що у позовній заяві позивачем не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача, відтак відповідачем не отримано копію позовної заяви з додатками.
Відповідно до п. 9, ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
При огляді позовної заяви та поданих до неї документів, встановлено, що позивачем наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, та зазначено у позовній заяві, що витрати які позивач поніс і очікує понести з розглядом справи, складатимуть 9690,47грн., з яких: 6340,47грн. судового збору, 50,00грн. сервісного збору, 3000,00грн. витрат, що пов`язані з явкою до суду, 300,00грн. витрат, пов`язаних з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки її до розгляду - платні послуги оператора поштового з`язку на надсилання процесуальних документів.
Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом, а саме Законом України „Про судовий збір".
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
В силу приписів п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами і доповненнями), із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів, судовий збір сплачується в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 1 січня 2023 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2 684,00 грн.
Однак, при огляді матеріалів позовної заяви, судом встановлено, що до позовної заяви б/н від 28 грудня 2023 року у справі № 914/3828/23 позивачем не додано доказу сплати судового збору, який повинен становити 1,5 % від ціни позову (528 372,71грн. - ціна позову) - 7925,59грн., що через систему «Електронний суд» із застосуванням коефіцієнту 0,8 становить - 6340,47грн.
Доказів звільнення від оплати судового збору позивачем не подано.
Відповідно до п. 3 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Суд зазначає, що позивач, окрім стягнення вартості частки, просить стягнути з відповідача 3% річних за прострочення зобов`язання в розмірі 34 718,00грн. та інфляційне збільшення в розмірі 163 654,71грн., проте обгрунтованого розрахунку таких вимог до позовної заяви не додано та в тексті позовної заяви не наведено.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна», м. Львів про стягнення вартість частки - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення таких недоліків, а саме:
- надати суду докази надсилання позовної заяви з додатками доданих до позовної заяви відповідачу у справі з описом вкладення;
- надати суду відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- надати суду докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та у розмірі 6340,47грн.;
- надати суду обгрунтований розрахунок сум, що стягуються;
- надати суду статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Скай Драйв Україна».
3. Зобов`язати позивача, у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків, подання додаткових доказів, невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази такого надіслання надати суду.
4. У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя Коссак С.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 04.01.2024 |
Номер документу | 116086560 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні