Справа №591/4350/22
Провадження № 2/591/2076/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 січня 2024 року Суддя Зарічного районного суду м. Суми Шелєхова Г.В.
розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Державного ліцея-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, третя особа первиннапрофспілкова організаціяДержавного ліцею-інтернатуз посиленоювійськовою підготовкою«Кадетський корпус»ім.І.Г.Харитоненка Державноїприкордонної службиУкраїни провизнання незаконнимта скасуваннянаказу прозвільнення зроботи,поновлення нароботі,стягнення заробітноїплати зачас вимушеногопрогулу,
встановив :
В провадженні Зарічного районного суду м. Суми знаходиться вказана справа.
Представник відповідача Державної прикордонноїслужби України Свислоцький О.Г. подав письмову заяву, в якій просить постановити ухвалу про участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою системи відеоконференцзв`язку «Захищений відеоконференцзв`язок з судом».
Вирішуючи питання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів суд зазначає наступне.
Згідно із ч. 1, 2, 6 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У відповідності до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до п.2 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Зазначені норми права передбачають можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за наявності відповідної технічної можливості у суді.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.
На підставівикладеного такеруючись ст.212 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Заяву представника Адміністрації Державної прикордонної служби України Свислоцького Олексія Георгійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного ліцея-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, третя особа первиннапрофспілкова організаціяДержавного ліцею-інтернатуз посиленоювійськовою підготовкою«Кадетський корпус»ім.І.Г.Харитоненка Державноїприкордонної службиУкраїни провизнання незаконнимта скасуваннянаказу прозвільнення зроботи,поновлення нароботі,стягнення заробітноїплати зачас вимушеногопрогулу-задовольнити.
Забезпечити участь представника відповідача Адміністрації Державної прикордонноїслужби України- Свислоцького Олексія Георгійовича в судовому засіданні у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного ліцея-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, Адміністрації Державної прикордонноїслужби України, третя особа первиннапрофспілкова організаціяДержавного ліцею-інтернатуз посиленоювійськовою підготовкою«Кадетський корпус»ім.І.Г.Харитоненка Державноїприкордонної службиУкраїни провизнання незаконнимта скасуваннянаказу прозвільнення зроботи,поновлення нароботі,стягнення заробітноїплати зачас вимушеногопрогулуна весь час розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку «захищений відеоконференцзв`язок з судом».
Роз`яснити заявнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити заявника, що відповідно до ч.4 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Г.В. ШЕЛЄХОВА
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 04.01.2024 |
Номер документу | 116089584 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні