Ухвала
від 04.01.2024 по справі 289/3177/23
РАДОМИШЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 289/3177/23

Номер провадження 2/289/264/24

УХВАЛА

04.01.2024 м. Радомишль

Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Кириленко О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Мірчансько-Меньківського старостинського округу Радомишльської міської ради Житомирського району Житомирської області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника за довіреністю ОСОБА_3 29.12.2023 року звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою.

Проаналізувавши матеріали поданої позовної заяви, суд встановив обставини, що перешкоджають судовому розгляду та зазначає наступне.

30 вересня 2016 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», відповідно до якогоКонституцію Українидоповнено статтями 131-1 та 131-2 щодо здійснення представництва у судах.

Згідно з ч. 2ст.131-2 Конституції Українивиключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Відповідно до ч. 4 ст. 131-2 Конституції Українизаконом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Відповідно до ч. 6 ст.19ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч. 1 ст. 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно з ч. 2ст. 60 ЦПК Українипід час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61 цього Кодексу.

Разом з тим, предметом позову у даній справі є спір щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи предмет позову, а також вимоги п. 2 ч. 4ст. 274 ЦПК Українидана цивільна справа не є малозначною, що виключає можливість представництва позивача у суді особою, яка діє на підставі довіреності та не має статусу адвоката.

Частина 4 статті 62 ЦПК України передбачає, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю, ордером, виданим відповідно доЗакону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

З матеріалів позову вбачається, що згідно копії довіреності від 03 травня 2023 року, ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_3 бути її представником та представляти її інтереси, у тому числі в судових органах будь-якої інстанції.

Проте, жодних документів, що підтверджують статус ОСОБА_3 , як адвоката до суду не надано.

Окрім того, зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач окрім іншого просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4 .

Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак, достатніх доказів підтверджуючих коло спадкоємців після смерті батька, зокрема відповідних відомостей від нотаріуса, позивач до позову не долучила.

До того ж, до позову не додано відповідної відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька, що стало підставою для звернення до суду з вказаним позовом.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для можливості усунення її недоліків.

Керуючись статями175,177,185 ЦПК України,суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Мірчансько-Меньківського старостинського округу Радомишльської міської ради Житомирського району Житомирської області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку на прийняття спадщини залишити без руху,надавши позивачу строк для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя О. О. Кириленко

СудРадомишльський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення04.01.2024
Оприлюднено05.01.2024
Номер документу116109731
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —289/3177/23

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 04.01.2024

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні