Ухвала
від 05.01.2024 по справі 494/4/24
БЕРЕЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Березівський районний суд Одеської області

05.01.2024

Справа № 494/4/24

Провадження № 2/494/136/24

УХ В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.01.2023 р. м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Римар І.А., ознайомившись з заявою Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про забезпечення позову по цивільній справі №494/4/24 за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Розквітне-Агро" про припинення права власності на земельну ділянку шляхом конфіскації на користь держави, припинення права користування земельною ділянкою, -

ВСТАНОВИВ:

02.01.2024 року до Березівського районного суду Одеської області надійшла позовна заяваГоловного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Розквітне-Агро" про припинення права власності на земельну ділянку шляхом конфіскації на користь держави, припинення права користування земельною ділянкою.

Згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 02.01.2024 року визначено суддю Березівського районного суду Одеської області Римаря І.А.

Ухвалою суду від 05.01.2024 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Разом з позовною заявою, представником позивача подана заява про забезпечення позову, яку обґрунтувала тим, що за результатами вивчення стану законності перебування земельних ділянок сільськогосподарського призначення у приватній власності іноземців встановлено, що ОСОБА_1 , який є громадянином російської федерації, володіє на праві приватної власності земельною ділянкою сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 5121282900:01:001:0338 площею 13.8944 га, що розташована на території Маринівської сільської ради Березівського району Одеської області. З метою захисту інтересів держави, представник позивача звернулась з позовом до суду про конфіскацію вищевказаної земельної ділянки. Враховуючи викладене, оскільки існує ризик відчуження відповідачем спірного майна в період розгляду справи, представник позивача вважає за необхідне забезпечити позов про припинення прававласності наземельну ділянкушляхом конфіскаціїна користьдержави,припинення правакористування земельноюділянкою,шляхом накладенняарешту наземельну ділянкусільськогосподарського призначення з кадастровим номером 5121282900:01:001:0338 площею 13.8944 га, що розташована на території Маринівської сільської ради Березівського району Одеської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також шляхом заборони ОСОБА_1 та будь-яким суб`єктам реєстраційних дій вчиняти будь-які реєстраційні дії та дії щодо відчуження вказаної земельної ділянки.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 149 Цивільно-процесуального кодексу України (далі ЦПК України), суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частинами першоїтадругої150ЦПКУкраїнипередбачено:позовзабезпечується: накладеннямарештунамайно та(або)грошовікошти,щоналежатьабо підлягаютьпередачіабосплаті відповідачевіізнаходятьсяу ньогочивінших осіб; накладеннямарешту наактиви,які єпредметом спору,чи іншіактиви відповідача,які відповідаютьїх вартості ,забороноювчинятипевні дії; встановленнямобов`язкувчинити певнідії,уразіякщо спірвиникізсімейних правовідносин; забороноюіншимособам вчинятидіїщодопредмета споруабоздійснюватиплатежі,абопередаватимайно відповідачевічивиконуватищодо ньогоіншізобов`язання; зупиненнямпродажуарештованогомайна,якщоподанопозов провизнанняправавласності нацемайноі прозняттязнього арешту; зупиненнямстягненняна підставівиконавчогодокумента,якийоскаржуєтьсяборжником усудовомупорядку; зупиненняммитногооформлення товарівчипредметів; арештомморськогосудна,щоздійснюєтьсядля забезпеченняморськоївимоги; іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Позивач у заяві просить накласти арештна земельнуділянкусільськогосподарського призначення з кадастровим номером 5121282900:01:001:0338 площею 13.8944 га, що розташована на території Маринівської сільської ради Березівського району Одеської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також заборонити ОСОБА_1 та будь-яким суб`єктам реєстраційних дій вчиняти будь-які реєстраційні дії та дії щодо відчуження вказаної земельної ділянки.

Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22.12.2006, №9 постановлено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов`язаний з предметом позову, наскільки він співмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.

Забезпечення позову є засобом, спрямованим на запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, що полягає у вжитті заходів, за допомогою яких у подальшому гарантується виконання судових актів.

При цьому, сторона, яка звертається з заявою про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення з такою заявою.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Натомість позивачем взагалі не обґрунтовано необхідність забезпечення позову, а також не визначено чому невжиття саме запропонованих заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся.

Більш того, суд вважає зазначити, що вирішеннязаяви прозабезпеченняпозовує фактичним вирішенням справибезрозглядуїї по суті.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги викладені у заяві доводи заявника та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази, суд доходить висновку, що заява про забезпечення позову є необґрунтованою, а її доводи не свідчать про те, що невжиття відповідних заходів може утруднити чи унеможливити виконання рішення суду у майбутньому.

Керуючись ст.ст. 149, 150, 153 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про забезпечення позову по цивільній справі №494/4/24 за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Розквітне-Агро" про припинення права власності на земельну ділянку шляхом конфіскації на користь держави, припинення права користування земельною ділянкою - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складення повної ухвали суду.

Суддя І.А. Римар

СудБерезівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.01.2024
Оприлюднено08.01.2024
Номер документу116126734
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —494/4/24

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Постанова від 18.07.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Ухвала від 08.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні