Справа №359/12711/23
Провадження №2-з/359/158/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 січня 2024 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Чирка С.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2023 року адвокат Шпакова О.С., в інтересах ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаною заявою та посилається на те, що нею пред`явлений до Бориспільського міськрайонного суду Київської області позов до обслуговуючого кооперативу «Сонце», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , КП «Баришівське бюро технічної інвентаризації», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Кошева В.О., приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова В.Ю., ОСОБА_5 про відновлення порушеного права власності та усунення перешкод у користуванні.
Позивач у заяві про забезпечення позову просить накласти арешт на земельну ділянку площею 0,18 га, що розташована за адресою: Бориспільський район, Вишенківська сільська рада, с. Вишеньки, кадастровий номер 3220881300:03:005:0526, яка зареєстрована за ОСОБА_4 . Накласти арешт на земельну ділянку площею 0,1855 га, що розташована за адресою: Бориспільський район, Вишенківська сільська рада, с. Вишеньки, кадастровий номер 3220881300:03:005:0525, яка зареєстрована за ОСОБА_4 . Накласти арешт на земельну ділянку площею 0,1917 га, що розташована за адресою: Бориспільський район, Вишенківська сільська рада, с. Вишеньки, кадастровий номер 3220881300:03:005:0576, яка зареєстрована за ОСОБА_4 .
Дослідивши матеріали заяви про забезпечення позову та додатки до неї, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 2 частини першоїстатті 151 ЦПК Українизаява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу (частина п`ятастатті 14 ЦПК України).
Як вбачається із заяви, її підписано та подано до суду представником заявникаадвокатом Шпаковою О.С., при цьому у заяві відсутні відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у адвоката.
Згідно із частиною шостоюстатті 14 ЦПК Україниадвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до частини десятоїстатті 153 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151 цього Кодексу, а також у разі подання заяви особою, яка відповідно до частини шостоїстатті 14 цього Кодексузобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З огляду на викладене, заяву про забезпечення позову слід повернути заявнику з підстав невідповідності її вимогамст.151 ЦПК Українита відсутності у суду відомостей щодо наявності електронного кабінета у адвоката Шпакової О.С., за підписом якої подано заяву, тоді як відповідно до зазначених норм така реєстрація є обов`язковою.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє її повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
Керуючись статтями149-153,154,260,353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 прозабезпечення позовуповернути.
Ухвала судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її підписання суддею.
Суддя Чирка С.С.
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116138897 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні