Справа № 953/4528/23
н/п 1-кс/953/100/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" січня 2024 р. м.Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023220000000096 від 19.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України,
у с т а н о в и в:
14 грудня 2023 року старший слідчий СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 звернулася до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням, погодженим прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, які були подані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період часу з 17.04.2021 по 10.07.2023 для оформлення кваліфікованого електронного підпису, а саме:
- договір про надання довірчих послуг КЕП;
- картку приєднання до електронного договору про надання довірчих послуг КЕП (в паперовому вигляді);
- копію виписки з ЄДР або витяг з ЄДР;
- копії документів про призначення на посаду кожної особи, на підпис якої отримується сертифікат;
- копії паспортів громадян України або інших документів, що його замінює;
- копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів або інший документ, який його замінює;
- заявки на формування кваліфікаційних сертифікатів КЕП в електронному (у форматі PCK) та в паперовому вигляді для кожної особи/печатки, на підпис якої отримується сертифікат;
- довіреність у випадку, коли співробітник юридичної особи буде отримувати тільки власний кваліфікований сертифікат від імені юридичної особи, без керівника юридичної особи;
- платіжне доручення.
Клопотання обґрунтовує тим, що СУ ГУНП в Харківській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023220000000096 від 19.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України за фактом того, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у порушення п. 44.1, п.44.6 ст.44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3 ст. 198, п. 200.4, 200.7, п. 200.9 ст. 200 Податкового кодексу України, у січні 2022 року шляхом відображення в податковій декларації за січень 2021 року безпідставно завищеної суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, вчинили замах на заволодіння державними коштами у сумі 4 989 396 грн, тобто у великих розмірах.
Орган досудового розслідування встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 провело документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (податковий номер НОМЕР_1 ) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року від`ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету у податковій декларації з податку на додану вартість № 9049300013 від 29.04.2022.
Слідчий зазначає, що у вказаному кримінальному провадженні необхідно встановити особу, яка подавала податкову звітність від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у зв`язку з чим до ІНФОРМАЦІЯ_4 був направлений запит з метою отримання інформації щодо кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, яким видано ключ кваліфікованого електронного підпису службової особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Згідно з даними інформаційних ресурсів ІНФОРМАЦІЯ_5 службова особа ОСОБА_5 (як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») отримувала кваліфікований електронний підпис для надання податкової звітності y кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг КНЕДП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий зазначає, що документи, які перебувають у розпорядженні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні та необхідні для встановлення істини у кримінальному провадженні, зокрема будуть використані як докази, при цьому іншим способом довести вказані обставини, які можливо довести за допомогою зазначених документів, неможливо. З метою забезпечення проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні доступу до вищевказаних документів.
Слідча ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання просила задовольнити.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений своєчасно і належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши матеріли клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, яка звернулась з даним клопотання, довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають або можуть перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За змістом ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023220000000096 від 19.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, надані в обґрунтування клопотання документи, вважає можливим задовольнити клопотання та надати тимчасовий доступ до документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, оскільки ці документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, при цьому іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023220000000096 від 19.04.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України задовольнити.
Надати старшомуслідчому СУГУНП вХарківській областіпідполковнику поліції ОСОБА_6 ,слідчому СУГУНП вХарківській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_7 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Харківськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 ,т.в.о.старшого слідчогоСУ ГУНПв Харківськійобласті рядовомуполіції ОСОБА_8 дозвіл натимчасовий доступдо документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, які були подані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період часу з 17.04.2021 по 10.07.2023 для оформлення кваліфікованого електронного підпису, а саме:
- договір про надання довірчих послуг КЕП;
- картку приєднання до електронного договору про надання довірчих послуг КЕП (в паперовому вигляді);
- копію виписки з ЄДР або витяг з ЄДР;
- копії документів про призначення на посаду кожної особи, на підпис якої отримується сертифікат;
- копії паспортів громадян України або інших документів, що його замінює;
- копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів або інший документ, який його замінює;
- заявки на формування кваліфікаційних сертифікатів КЕП в електронному (у форматі PCK) та в паперовому вигляді для кожної особи/печатки, на підпис якої отримується сертифікат;
- довіреність у випадку, коли співробітник юридичної особи буде отримувати тільки власний кваліфікований сертифікат від імені юридичної особи, без керівника юридичної особи;
- платіжне доручення.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116142848 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Демченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні