У Х В А Л А
08 січня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/28/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Фермерського господарства «Жеведське» (код 34831916) 15556, с. Жеведь Чернігівського району Чернігівської області, вул. Садова, 10 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 14, офіс 102 (адреса представника адвоката Слєпченка Сергія Анатолійовича (Адвокатське бюро «Сергія Слєпченка»)) (slepchenko-sergey@ukr.net)Відповідачі: 1. Державна казначейська служба України (код 37567646) 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6 (office@treasury.gov.ua) 2. Чернігівська обласна прокуратура (код 02910114) 14000, м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9 (sekretariat@chrg.gp.gov.ua) 3. Головне управління Національної поліції у Чернігівській області (код 40108651) 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74 (vdz@cn.police.gov.ua)про стягнення 398 700 грн 32 коп.
ВСТАНОВИВ:
02 січня 2024 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Фермерського господарства «Жеведське» до Державної казначейської служби України, Чернігівської обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції у Чернігівській області про відшкодування шкоди в розмірі 398 700,32 грн, завданої незаконними діями органів досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021272130000047 від 04.10.2021.
Розглянувши дану позовну заяву, суд вважає, що вона не підсудна Господарському суду Чернігівської області, виходячи з наступного:
статтею 27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Позови у спорах за участю кількох відповідачів можуть пред`являтися до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання одного з відповідачів (ч. 2 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України). Позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди (ч. 8 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України).
Однак, відповідно до ч. 1 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Частиною 5 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, незалежно від наявності інших визначених цією статтею підстав для виключної підсудності такого спору іншому господарському суду.
Як було вказано вище, позивачем одним з відповідачів визначено Державну казначейську службу України, яка згідно п. 1 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, коштів клієнтів відповідно до законодавства, бухгалтерського обліку виконання бюджетів
Таким чином, в силу вищенаведених приписів Господарського процесуального кодексу України, дана справа підсудна Господарському суду міста Києва.
Статтею 31 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо зокрема справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Враховуючи наведені вище обставини, подана Фермерським господарством «Жеведське» позовна заява разом з доданими до неї матеріалами підлягає направленню за встановленою підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Керуючись ст. 29-31, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фермерського господарства «Жеведське» до Державної казначейської служби України, Чернігівської обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції у Чернігівській області про стягнення 398 700 грн 32 коп. направити за встановленою підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Дата набрання ухвалою законної сили 08.01.2024.
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116148731 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні