ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09.01.2024 Справа № 917/2289/23
Суддя Тимощенко О.М. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротехніка-Кобеляки", вул. Дружби, 1, м. Кобеляки, Полтавський район, Полтавська область, 39200
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробут", вул. Дружби, 1Є, м. Кобеляки, Полтавський район, Полтавська область, 39200
про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
28.12.2023 року до Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротехніка-Кобеляки" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробут" про витребування з чужого незаконного володіння нерухомого майна - протирадіаційного укриття літ. Мп площею 235,0 м.кв., реєстраційний номер нерухомого майна 15281532 (адреса: вул. Дружби, 1, м. Кобеляки, Полтавський район, Полтавська область, 39200) та зобов`язання передати позивачеві вказане приміщення, ключі від нього по акту прийому-передачі та забезпечити вільний доступ до приміщення (вх. № 2463/23).
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу від 01.01.2023 р. справу № 917/2289/23 передано судді Тимощенко О. В.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
1) Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, у позовній заяві відсутні відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів в учасників справи.
Згідно з інформацією, яка розміщена в позовній заяві код ЄДРПОУ позивача - 03757198.
Згідно відповіді №397328 про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС юридична особа: ЄДРПОУ 03757198 не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
2) Пунктом 3 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Позивачем не дотримано вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки у позовній заяві не зазначено ціну позову.
3) Відповідно до п. 7 ч. 3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Позивачем не дотримано вимоги п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки у позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
4) Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).
Згідно зі статтею 1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684,00 грн.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем додано до позовної заяви доказ сплати судового збору в розмірі 3877,50 грн (платіжна інструкція №22-16824572/С 22-16824572 від 22.12.2023 року), тоді як у прохальній частині позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротехніка-Кобеляки" ставить 1 (одну) вимогу майнового та 1 (одну) вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу при зверненні з даним позовом до суду було необхідно сплатити судовий збір в сумі 6 561,50 грн (3877,50 грн - за вимогу майнового характеру та 2684,00 грн - за вимогу немайнового характеру).
У зв`язку з наведеним позивачу, з урахуванням вже сплаченої суми судового збору у розмірі 3877,50 грн, необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2684,00 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротехніка-Кобеляки" без руху.
Для усунення зазначених судом недоліків у поданій позовній заяві позивачу необхідно:
- надати відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів в учасників справи,
- надати докази реєстрації позивача в електронному кабінеті відповідно до статті 6 ГПК України,
- зазначити ціну позову;
- надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- сплатити судовий збір в сумі 2684,00 грн та надати суду докази його сплати (оригінал платіжного документа).
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 6, 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.
3. Зобов`язати позивача надіслати копії наданих на виконання даної ухвали документів на адресу відповідача, докази чого надати суду.
4. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків; інакше позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала підписана 09.01.2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст.235,255 ГПК України).
Суддя О. М. Тимощенко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116174437 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо витребування майна із чужого незаконного володіння |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні