Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/1157/22
2/287/54/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2024 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Винар Л.В., розглянувши заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Мариніної Марини Олександрівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Олевського районного суду Житомирської області знаходиться цивільна справа № 287/1157/22 за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Мариніна Марина Олександрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про позбавлення батьківських прав.
08.01.2024 року від представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Мариніної М.О. надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якій вона, зважаючи на особливий режим роботи в умовах воєнного стану та враховуючи наявність призначених судових засідань у Корольовському районному суді м. Житомира за місцем знаходження робочого місця адвоката просить забезпечити проведення судового засідання по цивільній справі № 287/1157/22 , яке призначено на 11.01.2024 року, о 15 год. 00 хв., в режимі відеоконференції використовуючи захищений відеконференцзв`язок через підсистему «Електронний суд», профіль користувача - Мариніна Марина ІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідно до ч.1 ст.58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
За приписами ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Згідно з п. 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Відповідно до п. 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з п. 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час). Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду справи, суд вважає за необхідне задоволити заяву та провести судове засідання, що призначене на 11.01.2024 року о 15 год. 00 хв., в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Мариніної Марини Олександрівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задоволити.
Судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Мариніна Марина Олександрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про позбавлення батьківських прав, яке призначене на 11 січня 2024 року о 15 год. 00 хв., провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ВКЗ» відповідно до вимог розділу ІІІ Порядку функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення про ЄСІТС.
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції направити особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. В. Винар
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 12.01.2024 |
Номер документу | 116212956 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Винар Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні