Справа № 525/1304/23
Провадження № 2-о/541/25/2024
У Х В А Л А
10 січня 2024 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Вірченко О.М.,
присяжних: Ночної Н.І., Олефіренка Д.А.,
за участю секретаря судового засідання Циганової Ю.М.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа - виконавчий комітет Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області як орган опіки та піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про визнання ОСОБА_3 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, посилаючись на те, що ОСОБА_3 є особою з інвалідністю першої групи з дитинства, вона внаслідок стійкого розладу психічного здоров`я не здатна повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, є непрацездатною особою, потребує постійної сторонньої допомоги та контролю. В заяві просив призначити судово-психіатричну експертизу ОСОБА_3 .
Представник заявника ОСОБА_1 підтримав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи ОСОБА_3 для визначення її психічного стану.
Представник заінтересованої особи Пицяк Н.В. звернулася із заявою про розгляд справи у її відсутність.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за умови, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст.7Закону України«Про судовуекспертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст.252ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Враховуючи, що для вирішення даної справи по суті необхідні спеціальні знання, призначення експертизи для встановлення психічного стану особи є обов`язковим, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, провадження якої доручити експертам Полтавській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (36000 м. Полтава, вул. Медична, 1).
Оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання, а для проведення експертизи необхідно надати експертній установі медичні документи стосовно захворювання ОСОБА_3 , суд вважає необхідним витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Великобагачанська центральна лікарня» Великобагачанської селищної ради Полтавської області медичну документацію (амбулаторну картку, історію хвороби) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: с. Колосівка, Миргородський район, Полтавська область, та призначити у справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення її психічного стану.
Для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України на час проведення експертизи провадження в справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103,252,300, 353 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_2 про призначення судово-психіатричної експертизи задовільнити.
Призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: с. Колосівка, Миргородський район, Полтавська область.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_3 на будь-яке психічне захворювання?
2. Чи є захворювання ОСОБА_3 хронічним і стійким?
3.Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_3 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Полтавській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (36000 м. Полтава, вул. Медична, 1), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати заявника ОСОБА_2 забезпечити явку підекспертної ОСОБА_3 до Полтавській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (36000 м. Полтава, вул. Медична, 1), за наявності надати її медичну амбулаторну картку.
Витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Великобагачанська центральна лікарня» Великобагачанської селищної ради Полтавської області медичну документацію (амбулаторну картку, історію хвороби) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: с. Колосівка, Миргородський район, Полтавська область.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:О. М. Вірченко
Присяжні: Н.І. Ночна
Д.А. Олефіренко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2024 |
Оприлюднено | 15.01.2024 |
Номер документу | 116233027 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Вірченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні