18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"28" грудня 2023 р. м. Черкаси справа № 925/1116/23

Вх.суду №21244/23 від 20.12.2023

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Миколенко А.С.,

у судове засідання не з`явились: розпорядник майна боржника, представники від ініціюючого кредитора, боржника,

розглянувши у відкритому підсумковому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 19.12.2023 №02-20/1385

заявника, розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Титаренка Є.І.,

про затвердження звітів про нарахування і виплату грошової винагороди та про здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого, виплату йому грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Державної податкової служби України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області,

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохімтрейд Україна-2019",

про відкриття провадження у справі про банкрутство

УСТАНОВИВ:

1. Арбітражний керуючий Титаренко Є.І., на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 15.12.2023) подав до суду заяву від 19.12.2023 №02-20/1385 з вимогами:

затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди розпорядника майна боржника за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 на суму 57965,81 грн.;

затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди розпорядника майна боржника за період з 16.12.2023 до 19.12.2023 на суму 2 593,55 грн.;

затвердити звіт про здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна боржника за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 на суму 1 012,00 грн.;

здійснити йому виплату грошової винагороди у сумі 60 300,00 грн. (за три місяці виконання повноважень) за рахунок коштів, авансованих ініціюючим кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Черкаської області.

2. Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, однак участі своїх повноважних представників у судовому засіданні не забезпечили, про причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з`явились.

3. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

4. Дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 19.09.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство, розпорядником майна призначено Титаренка Є.І., встановлено розмір оплати послуг розпорядника майна боржника три мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень; джерелом сплати послуг встановлено авансування коштів ініціюючим кредитором (Державною податковою службою України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області) у розмірі, зазначеному у цьому пункті ухвали суду, на депозитний рахунок Господарського суду Черкаської області.

Згідно зі звітом про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 розпорядником майна боржника нараховано суму 57 965,81 грн., виплату якої не здійснено.

Згідно зі звітом про здійснення та відшкодування витрат за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 розпорядником майна боржника фактично здійснено витрат на суму 1 012,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано.

Розмір грошової винагороди підтверджується розрахунком.

Розмір понесених витрат підтверджується первинними бухгалтерськими документами (а.с.6 т.2).

Звіти розпорядника майна боржника про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 19.09.2023 по 15.12.2023 на суму 57 965,81 грн., а також про здійснення та відшкодування його витрат за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 на суму 1 012,00 грн. схвалені рішенням комітету кредиторів (протокол від 15.12.2023), тому підлягають затвердженню.

Звіт про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 16.12.2023 до 19.12.2023 на суму 2 593,55 грн. не містить (та до звіту не додано) доказів схвалення (погодження) комітетом кредиторів, як це передбачено абз.2 і 3 ч.6 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства. Відсутні також відомості про винесення цього питання на розгляд комітету кредиторів. У зв`язку з вказаними обставинами звіт затвердженню не підлягає.

Згідно з платіжними інструкціями від 26.07.2023 №2559 (внутрішній номер 285982755) на суму 36 360,00 грн. та від 08.08.2023 №2727 (внутрішній номер 287945783) на суму 23 940,00 грн. кошти у загальній сумі 60 300,00 грн. для авансування винагороди арбітражного керуючого було перераховано ініціюючим кредитором (Державною податковою службою України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області) на депозитний рахунок Господарського суду Черкаської області, відкритий в органах Державної казначейської служби України.

3. При вирішенні заяви судом застосовано наступні норми законодавства.

Згідно з Кодексом України з процедур банкрутства:

ч.1 ст.2. Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом;

ч.1 ст.30. Арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду;

абз.5, 6 ч.2 ст.30. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі;

абз.2,3 ч.6 ст.30. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

4. Враховуючи, що розрахунок грошової винагороди за період з 19.09.2023 по 15.12.2023 на суму 57 965,81 грн. та витрат за період з 19.09.2023 по 15.12.2023 на суму 1 012,00 грн. судом перевірені та є вірними, що заперечення кредиторів щодо розрахунку відсутні, що вказані звіти арбітражного керуючого Титаренка Є.І. схвалені рішенням комітету кредиторів суд вважає, що заявлена вимога щодо їх затвердження підлягає задоволенню.

У затвердженні звіту про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 16.12.2023 по 19.12.2023 на суму 2 593,55 грн. слід відмовити з огляду на відсутність доказів розгляду комітетом кредиторів банкрута цього звіту та відповідно відсутність будь-якого рішення за результатами його розгляду.

5. Грошову винагороду арбітражного керуючого Титаренка Є.І. нараховано із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень та авансовано ініціюючим кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Черкаської області у сумі 60 300,00 грн.

Заявник просить здійснити йому виплату грошової винагороди у сумі 60 300,00 грн. (за три місяці виконання повноважень).

Враховуючи, що вимога арбітражного керуючого Титаренка Є.І. відповідає вимогам ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, що у арбітражного керуючого виникло право вимоги основної грошової винагороди за вересень-грудень 2023 року (в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень), суд вважає, що вимога підлягає задоволенню із депозитного рахунку Господарського суду Черкаської області за рахунок коштів, авансованих Державною податковою службою України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області.

Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Титаренка Є.І., від 19.12.2023 №02-20/1385 задовольнити частково.

2. Затвердити схвалені комітетом кредиторів (протокол від 15.12.2023):

звіт арбітражного керуючого Титаренка Є.І. про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання обов`язків розпорядника майна боржника за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 на суму 57 965,81 грн., виплату якої не здійснено;

звіт арбітражного керуючого Титаренка Є.І. про здійснення та відшкодування витрат за період з 19.09.2023 до 15.12.2023 на суму 1 012,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано.

У решті заявлених вимог відмовити.

3. Здійснити з депозитного рахунку Господарського суду Черкаської області №UA668201720355259002000003675, відкритого в Державній казначейській службі України (м.Київ), виплату основної винагороди арбітражному керуючому Титаренку Євгенію Ігоровичу (рахунок отримувача: НОМЕР_1 ; банк отримувача: АТ КБ "ПриватБанк"; реєстраційний номер облікової картки платника податків отримувача: НОМЕР_2 ) у сумі 60 300,00 грн. (шістдесят тисяч триста гривень) за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника у справі №925/1116/23 за рахунок коштів, авансованих Державною податковою службою України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області, відповідно до платіжних інструкцій від 26.07.2023 №2559 (внутрішній номер 285982755) та від 08.08.2023 №2727 (внутрішній номер 287945783).

Ухвала суду набрала законної сили 10.01.2024. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 10.01.2024

Ухвалу передати голові Господарського суду Черкаської області для виплати суми авансування винагороди арбітражного керуючого та направити її рекомендованим листом розпоряднику майна, боржнику, членам комітету кредиторів (1).