КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №1-9/11
Провадження № 1/552/1/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.01.2024 року Київський районний суд м. Полтави у складі:
Головуючого - ОСОБА_1 ,
прокурора ОСОБА_2
секретаря ОСОБА_3
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні розглянувши кримінальну справу № 3005248 по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, українця, громадянина України, освіта середня, в силу ст.. 89 КК України раніше не судимого, проживаючого за адресою АДРЕСА_1
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України, суд
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Київського районного суду м. Полтави перебуває кримінальна справа № 3005248 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України.
Прокурор в судовому засіданні заявила клопотання про закриття кримінальної справи у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності обвинуваченого ОСОБА_4 .
Вислухавши клопотання прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Як вбачається із обвинувального висновку, складеного 02.12.2005 року, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України події сталися в кінці вересня 2005 року та 11 жовтня 2005 року. На даний час уже пройшло понад п`ятнадцять років.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1) два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;
3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;
4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
Як вбачається з кримінальної справи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, яке згідно ст. 12 КК України класифікується ч. 2 ст. 263 КК України як нетяжкий злочин.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Верховний Судвідзначив,що у разі ухилення від досудового розслідування або суду особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності або покарання за давністю після спливу диференційованого строку, передбаченого частиною першоюстатті 49КК України, подовженого на період ухилення.
Закінчення загальних строків, установлених частиною другою цієї статті (п`ятнадцять років з моменту вчинення злочину і п`ять років - проступку), є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, коли цей строк спливає раніше за диференційований, подовжений на час ухилення. (Постанова Великої Палати Верховного Суду від 02лютого 2023року справа № 735/1121/20, провадження № 13-26кс22).
Вирішуючи питання про можливість звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, суд враховує відомості про особу обвинуваченого, а також те, що він обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення вересня 2005 року та жовтня 2005 року, тобто з моменту скоєння минули диференційовані строки три роки та десять років, а фактично минуло понад п`ятнадцять років, а тому суд вважає за можливе звільнити обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України, у зв`язку із закінченням строку давності, а провадження у справі закрити.
На підставі ст. 49 КК України, керуючись ст.ст. 284, 314, 372, 376 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності по обвинуваченню, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України на підставі ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження № 3005248 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України - закрити.
Речові докази: ніж в чохлі з дерев`яною ручкою знищити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2024 |
Оприлюднено | 15.01.2024 |
Номер документу | 116260498 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Богданова О. Е.
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Логвінова О. В.
Кримінальне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Міросєді А. І.
Кримінальне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Міросєді А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні