У Х В А Л А
ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ТА ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
№ 139/864/23
15 січня 2024 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Тучинська Н.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП невідомий) про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та визначення порядку участі у їх вихованні,
у с т а н о в и л а:
Від позивача через доставку «Нова пошта» 25 грудня 2023 року до суду надійшла вказана позовна заява. Предметом позову є вимога до відповідача як до колишньої дружини про усунення перешкод у спілкуванні зі спільними малолітніми дітьми ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також визначення порядку участі у їх вихованні. Підставою для позову названо: факт перебування у зареєстрованому шлюбі з відповідачем та народження у шлюбі двох синів; факти припинення шлюбу за судовим рішенням та стягнення аліментів з позивача на користь відповідача на утримання дітей; обставину, що після припинення шлюбу відповідачка чинить перешкоди у спілкуванні з дітьми; наявність рішення опікунської ради при Обухівській сільській раді від 28 листопада 2017 року, яким рекомендовано порядок його участі у спілкуванні з дітьми; обставину, що з кінця березня 2022 року відповідач заблокувала телефони дітей і позивач до кінця серпня 2023 року навіть не знав про місце їх перебування.
Ухвалою від 28 грудня 2023 року (а.с 28) позовну заяву було залишено без руху, а позивачу надано строк у десять днів для усунення недоліків.
11 січня 2024 року через доставку «Нова пошта» судом отримано заяву позивача про усунення недоліків (а.с. 33-34) з оновленим текстом позовної заяви (а.с. 35-42).
З отриманої 15 січня 2024 року на підставі ч. 6 ст. 187 ЦПК України інформації відповідач має зареєстрованим місцем проживання АДРЕСА_2 .
Позов відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України підсудний Мурованокуриловецькому районному суду, відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Враховуючи категорію та складність справи, з урахуванням положень ч. 4 ст. 274 ЦПК України, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Пунктом 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України встановлено, що в ухвалі про відкриття провадження має бути зазначено, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
У позовній заяві зазначено як третю особу без самостійних вимог Службу у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради.
Відповідно до частини першої статті 42 ЦПК України учасниками справи є сторони, треті особи.
Частино 1ст.53ЦПК Українивстановлено,що третіособи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору,можуть вступитиу справуна стороніпозивача абовідповідача дозакінчення підготовчогопровадження усправі абодо початкупершого судовогозасідання,якщо справарозглядається впорядку спрощеногопозовного провадження,у разіколи рішенняу справіможе вплинутина їхніправа абообов`язки щодооднієї зісторін.Їх можебути залученодо участіу справітакож зазаявою учасниківсправи.Частиною 3цієї процесуальноїнорми встановлено,що якщосуд привирішенні питанняпро відкриттяпровадження усправі абопри підготовцісправи дорозгляду встановить,що рішеннясуду можевплинути направа таобов`язки осіб,що неє стороноюу справі,суд залучаєтаких осібдо участіу справіяк третіхосіб,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору. Частиною четвертою цієї статті визначено, що у заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 5 ст. 53 ЦПК України).
Отже, зазначення у вступній частині позовної заяви особи, яка, на думку позивача, має приймати участь в судовому розгляді в якості третьої особи, не тягне за собою автоматичного залучення цієї особи в якості третьої особи при відкритті суддею провадження у справі.
Така позиція узгоджується з правовою позицією, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 листопада 2023 року у справі № 990/222/23.
Крім того, позивач (його представник) у позовній заяві не зазначив, яким чином рішення суду у цій справі може вплинути на права та обов`язки Служби у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради, які повноваження має ця Служба у справі, якими нормативними документами встановлені ці повноваження.
При вирішенні питання про залучення третьої особи суд має заслухати думку відповідача щодо цього. До того ж, третя особа може бути залучена до участі у справі судом першої інстанції до закінчення підготовчого провадження ухвалою суду за наслідком розгляду відповідної заяви про залучення третьої особи до участі у справі.
Крім того, разом з оновленою позовною заявою ОСОБА_1 подав клопотання про витребування доказів, а саме: висновок від Служби у справах дітей Мурованокуриловецької селищної ради щодо врегулювання спору про усунення перешкод, які чинить ОСОБА_2 у спілкуванні з дітьми та визначення порядку участі у їх вихованні.
Це клопотання не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства.
Так, за приписами пунктів 3 і 4 ч. 2 ст. 84 КПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено, зокрема, підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У позові не зазначено підстави, з яких випливає, що саме Служба у справах дітей має повноваження робити висновки, про які просить позивач, не зазначено, чи звертався позивач до Служби за отриманням такого висновку.
Керуючись ч. 1 ст. 27, ст.ст. 84, 175, 177-180, 187, 189-191, 212 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
у х в а л и л а:
Прийняти позовну заяву до розгляду Мурованокуриловецького районного суду.
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та визначення порядку участі у їх вихованні.
Призначити справу до розгляду за правилами загального позовногопровадження у підготовче засідання в залі судових засідань Мурованокуриловецького районного суду на 11-ту годину 30 січня 2024 року.
В підготовче засідання викликати сторони.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов впродовж 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішуватись на підставі наявних у ній матеріалів. Крім того, відповідач має право подати заяву про визнання позову, пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
У разі подання відповідачем відзиву, позивач має право протягом десяти днів з часу його отримання направити суду та іншим учасникам справи відповідь на відзив.
У разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідач має протягом десяти днів з часу його отримання направити суду та іншим учасникам справи заперечення на нього.
Позивачу та відповідачу роз`яснити, що копія відзиву (відповіді на відзив) та доданих до нього (неї) документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву (відповіді на відзив) до суду.
У разі невиконання вказаних вимог, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Повідомити сторонам, що справа розглядатиметься Мурованокуриловецьким судом під головуванням судді Тучинської Наталії Василівни.
Учасникам справи роз`яснити, що з підстав, зазначених у ст.ст. 36, 37 і 38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://mr.vn.court.gov.ua.
Сторони мають право звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві та відповідачу (останній - разом із копією позовної заяви та доданих до неї документів).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя :
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2024 |
Оприлюднено | 16.01.2024 |
Номер документу | 116279656 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Тучинська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні