Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/736/18
провадження №2-о/624/9/19
УХВАЛА
про призначення експертизи
смт. Кегичівка 16 січня 2024 року
Кегичівський районний суд Харківської області у складі головуючого судді Куст Н.М., присяжних: Чернишова Ю.М., Пахущого О.Г., за участю секретаря Легостаєвої К.І.,
справа №624/736/18,
ім`я (найменування) заявника та заінтересованої особи:
заявник: ОСОБА_1 ,
заінтересована особа: Кегичівська селищна рада Харківської області,
представник заінтересованої особи: Яловнича Катерина Іванівна,
вимоги заявника: про продовження дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,
ВСТАНОВИВ:
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить продовжити строк дії рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 11 січня 2022 року про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначення над ним опікуна ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Учасники справи у судове засідання не з`явились, про місце, дату і час повідомлені належним чином, натомість надали заяви про розгляд справу без їх участі, окрім того ОСОБА_1 свою уточнену заяву підтримав та просив призначити психіатричну експертизу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою визначення його психіатричного стану і здатності усвідомлювати значення своїх дій та керування ними.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
ОСОБА_2 являється інвалідом ІІ групи з дитинства, у зв`язку з чим перебуває на «Д» обліку у лікаря-психіатра КНП КСР Кегичівської ЦРЛ, з діагнозом F71.1
За таких обставин, суд вважає, що для вирішення питання про психічний стан ОСОБА_2 потрібні спеціальні знання в області медицини, тому по справі необхідно призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 259 ЦПК України ухвали суду, які оформлюються окремим документом, постановляються в нарадчій кімнаті.
Керуючись ст. 103, 105, 258, 259-260, 280, 281, 294 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Кегичівська селищна рада Харківської області про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
Чи страждає ОСОБА_2 психічними захворюваннями, якими саме?
Якщо страждає ОСОБА_2 психічними захворюваннями чи здатен він за станом свого здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Чи потребує ОСОБА_2 стороннього догляду та нагляду у зв`язку з його хворобою?
Проведення експертизидоручити Харківськійфілії судово-психіатричнихекспертиз Державноїустанови «Інститутпсихіатрії,судово-психіатричноїекспертизи тамоніторингу наркотиківМіністерства охорониздоров`яУкраїни» (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, буд. 46), попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384,385 КК України.
Надати експертуХарківської філіїсудово-психіатричнихекспертиз Державноїустанови «Інститутпсихіатрії,судово-психіатричноїекспертизи тамоніторингу наркотиківМіністерства охорониздоров`яУкраїни» матеріали цивільної справи №624/736/18 та медичну документацію ОСОБА_2 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Харківського апеляційного суду або через Кегичівський районний суд Харківської області відповідно до пп.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвали,що постановленісудом позамежами судовогозасідання абов судовомузасіданні уразі неявкивсіх учасниківсправи,розгляду справибез повідомлення(виклику)учасників справи,набирають законноїсили змоменту їхпідписання суддею(суддями).
Суддя Н.М. Куст
Присяжні: Ю.М. Чернишов
О.Г. Пахущий
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 17.01.2024 |
Номер документу | 116314103 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні