Рішення
від 16.01.2024 по справі 466/12202/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/12202/23

Провадження № 2/466/2589/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2024 року Шевченківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді Зими І.Є.

секретаря судового засідання Колодій Я.П.

з участю представника позивача Грабовця С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні , в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Автогаражного кооперативу «БОЙОВИЙ» про зобов`язання до вчинення дій, -

установив:

16.11.2023 р. позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив ухвалити рішення, яким зобов`язати АГК «БОЙОВИЙ» надати йому довідку про членство у даному кооперативі та належність на праві металевого гаражного боксу № НОМЕР_1 , який знаходиться по АДРЕСА_1 .

Свої вимоги мотивує тим, що він є членом автогаражного кооперативу «БОЙОВИЙ», що стверджується його заявою від 11.05.2004 року, адресованої Голові правління ОСОБА_2 , пам`яткою члену АГК «БОЙОВИЙ» від 2007 року, а також списком членів кооперативу станом на 01.01.2017р. При цьому, за ним було закріплено гаражний бокс № НОМЕР_1 в даному кооперативі, яким він користується по сьогоднішній день, здійснюю його утримання, а також вносить оплату членських внесків.

Позивач зазначає, що реєструвати право власності на гараж не має необхідності, між тим йому потрібен документ, що підтверджує його право володіння (розпорядження) таким, яким є довідка про членство в кооперативі.

Він на протязі двох років, неодноразово звертався до керівництва АГК «Бойовий» з прохання видати йому необхідну довідку, однак йому відмовили, як і відмовили у прийнятті членських внесків. Вказані обставини порушують його права, адже внаслідок таких дій відповідача, може утворитись заборгованість по оплаті членських внесків, що його виключенням з членів кооперативу.

Ухвалою суду від 17 листопада 2023 року заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі.

В судовому засіданні представник позивача, адвокат Грабовець С.В. позовні вимоги підтримав, зіславшись на викладені в заяві обставини та факти, просив позов задовольнити. Проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Представник відповідача АГК «Бойовий» в судове засідання повторно не з`явився, причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про місце, час та дату судового засідання, відзиву на позовну заяву до суду не подавав.

Оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без участі представника відповідача, представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, суд у відповідності до вимог ст.ст. 280-282 ЦПК України вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів та ухвалити заочне рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, з`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів.

Згідно з ч. ч. 1,2 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Як встановлено судом, позивач ОСОБА_1 є членом автогаражного кооперативу «БОЙОВИЙ», де за ним закріплено гаражний бокс № НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Позивача прийнято в членство кооперативу на підставі його заяви Голові правління АГК «БОЙОВИЙ», ОСОБА_2 від 11.05.2004 року (а.с. 19).

Факт того, що позивач є членом вказаного кооперативу також підтверджується виданою йому пам`яткою члену автогаражного кооперативу «БОЙОВИЙ» від 2007 року (а.с. 17), а також списками членів кооперативу станом на 01.01.2017 року. (а.с. 20).

АГК «Бойовий» взятий на облік платника податків 25.12.1998р. у ДПІ Шевченківського району м. Львова, згідно довідки (а.с. 13) та зареєстрований в Єдиному реєстрі підприємств та організацій 24.07.1998р., що стверджується свідоцтвом реєстраційної палати Львівської міської ради (а.с. 14).

Як встановлено судом, позивач користується металевим гаражним боксом № НОМЕР_1 по теперішній час, здійснює його утримання, а також оплату членських внесків.

Однак, у зв`язку зі зміною порядку прийняття пайових внесків в АГК «БОЙОВИЙ», позивач на даний час не в змозі належним чином оплачувати членські внески, оскільки керівництвом кооперативу йому не надаються банківські реквізити для їх оплати. Така відмова порушує права позивача, адже внаслідок не оплати внесків, може утворитись заборгованість, що загрожує його виключення з членів кооперативу.

Як вбачається із заяв позивача від 11.08.2023р. та від 28.09.2023р., він неодноразово звертався до голови правління АГК «БОЙОВИЙ» Бойка О.І. із вимогами надати довідку про його членство в кооперативі, а також повідомити банківські реквізити для оплати внесків, які залишені без реагування.

Згідно ст. 1 Закону України «Про кооперацію», кооперація - система кооперативних організацій, створених з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб своїх членів.

Пай - майновий поворотний внесок члена (асоційованого члена) кооперативу у створення та розвиток кооперативу, який здійснюється шляхом передачі кооперативу майна, в тому числі грошей, майнових прав, а також земельної ділянки; вступний внесок - грошовий чи інший майновий неповоротний внесок, який зобов`язана сплатити особа у разі вступу до кооперативної організації. (ст. 2 Закону України «Про кооперацію»)

Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що кооператив с первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово- будівельними, садово- городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо. Кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та може мати печатки.

Згідно ст. 11 Закону України «Про кооперацію», вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про кооперацію», вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема, затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.

Член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу має право володіння, користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, дачею, гаражем, іншою будівлею, спорудою або приміщенням кооперативу, якщо він не викупив це майно. У разі викупу квартири, дачі, гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно - будівельного, житлового, дачного, гаражного кооперативу чи іншого відповідного кооперативу стає власником цього майна. Право власності на таке майно у члена кооперативу виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону (ст. 19-1 Закону України «Про кооперацію»)

Пунктом 8 Постанови Пленуму ВС «Про практику розгляду судами цивільних справ, пов`язаних з діяльністю гаражно-будівельних кооперативів» №5 від 28.06.1991 року встановлено, що у справах про право на пай і на гараж судам належить виходити з того, що член ГБК, який повністю вніс свій пай за гараж, наданий йому в користування, набуває право власності на це майно і вправі розпоряджатись ним на свій розсуд - продавати, заповідати, здавати в оренду, обміняти, вчиняти відносно нього інші угоди, що не заборонені законом (ст.15 Закону України «Про власність»).

За таких обставин справи, суд всебічно та повно з`ясував обставини, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, оцінив докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів окремо кожного, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 141 ЦПК з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 1073,60 гривень.

Керуючись статтями 141, 247, 263-265, 280-282, 289, 352, 354 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

позовні вимоги задовольнити .

Зобов`язати автогаражний кооператив "Бойовий" видати ОСОБА_1 довідку про членство в автогаражному кооперативі "Бойовий" та належність металевого гаражного боксу № НОМЕР_1 у АГК "Бойовий", який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Стягнути з автогаражного кооперативу "Бойовий" на користь ОСОБА_1 1073 (одну тисячу сімдесят три) грн, 60 коп. судового збору.

Позивач: ОСОБА_1 , прож: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: автогаражний кооператив "Бойовий", адреса: м. Львів, вул. Промислова, 31а, код ЄДРПОУ 25556550.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя І. Є. Зима

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116325430
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —466/12202/23

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Цяцяк Р. П.

Рішення від 17.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Рішення від 16.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

Ухвала від 17.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Зима І. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні